Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Китайските медии публикуваха материали за възможностите на руските РЕБ-комплекси · ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМКИ: СТРОЕЖЪТ НА НОВОТО ПРИСТАНИЩЕ В КРАЙМОРИЕ Е В ЗАКЛЮЧИТЕЛЕН ЕТАП! · В близко бъдеще перуанският флот ще получи първия самолет за радиоелектронно разузнаване Fokker- 50 · Съединените щати предадоха два контрабатарейни радара AN / TPQ-36 на Украйна · Одобрено е еврофинансирането за възстановяването на синагогата във Видин · Русия разширява военното присъствие и предприема офанзива. Дания я чака с бойни самолети ·

Select Forum Language:

Hot topics:
The time now is Thu 23 May 2019, 03:41
All times are UTC + 2
 Forum index » ОКЕАН - МОРСКИ ФОРУМ » Дредноут
"Черноработниците" на ВСВ
Moderators: Sea Dog
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
Page 1 of 3 [36 Posts]   Goto page: 1, 2, 3 Next
Author Message
Thunderchief

PostPosted: Thu 20 May 2004, 11:14    Post subject:  "Черноработниците" на ВСВ  

Пускам тая тема, защото до момента става дума само за плаващи гаражи и консерви с големи оръдия. А корабите свършили най-много работа през ВСВ са есминците. Докато големите плашила, плашат себеподобните си да не припарват до плаващите гаражи, малчовците стоварват десанти, гонят подводници, пазят конвои, тук там поставят мини, водят радарно наблюдение, гонят големите корита с торпеда....

Та кой според вас е най-добрия есминец на ВСВ.
Аз лично най-харесвам Алън М. Съмнър и Бенсън3 - мощно въоръжение, нелоша скорост, прилична бройка вкарана в строя

Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger 
Gaden Gogi

PostPosted: Thu 20 May 2004, 12:51    Post subject:  

Тази тема нещо много познато ми звучи. А относно корабите аз харесвам Трайбъл (като за началото на войната) и Батъл (като за към края)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail 
Revenge

PostPosted: Thu 20 May 2004, 12:57    Post subject:  

Трайбъл е хубав за артилерийски есминец - има съществен минус неуниверсална артилерия.Бетълите са великолепни, Съмнърите са прекалено късни - нека сложим Флетчърите, от френските ми допадат Льо Фантаск от италианските Солдати, а от японските Кагеро
Back to top
View user's profile Send private message 
Thunderchief

PostPosted: Thu 20 May 2004, 13:09    Post subject:  

Gaden Gogi wrote:
Тази тема нещо много познато ми звучи. А относно корабите аз харесвам Трайбъл (като за началото на войната) и Батъл (като за към края)

Не помня да сме я пускали преди това. Трайбъл е един наистина добър есминец.

Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

Last edited by Thunderchief on Thu 20 May 2004, 15:18; edited 2 times in total
Back to top
Gaden Gogi

PostPosted: Thu 20 May 2004, 13:58    Post subject:  

нямах предвид в този форум, в другият има тема с почти същото заглавие и съдържание.
Аз трайбълите изрично ги посочих като за началото на войната,а американските са прекомерно големи и (поне според мене) твърде бавни за есминец.
Back to top
Thunderchief

PostPosted: Thu 20 May 2004, 14:03    Post subject:  

Gaden Gogi wrote:
нямах предвид в този форум, в другият има тема с почти същото заглавие и съдържание.
Аз трайбълите изрично ги посочих като за началото на войната,а американските са прекомерно големи и (поне според мене) твърде бавни за есминец.

Може, не съм влизал скоро в "Бойна Слава"
А това е един Флетчър

Click to see if image is larger

А ето и Батъл

И Бенсън

Last edited by Thunderchief on Fri 21 May 2004, 08:13; edited 1 time in total
Back to top
Thunderchief

PostPosted: Thu 20 May 2004, 14:45    Post subject:  

Meжду другото американските есминци според мен са големи защото основните театри на които действат са Атлантика, Средиземноморието и Тихия океан, често далечко от бази и съответно някъде трябва да се мъкне повече гориво, боеприпаси, манджа за народа(USN е един от най-добре папкащите флотове по това време - англичаните дълго се дивят на факта, че колегите им папат пресни плодове, докато те набиват компоти)
Back to top
Revenge

PostPosted: Thu 20 May 2004, 16:02    Post subject:  

Важно е гл. калибър да ти е универсален - т.е. да го ползваш и по самолети и по надводни кораби - Батъл, Съмнър, Флечър , не като руските, немските със 150мм оръдия и пр.
Back to top
Thunderchief

PostPosted: Thu 20 May 2004, 16:13    Post subject:  

Revenge wrote:
Важно е гл. калибър да ти е универсален - т.е. да го ползваш и по самолети и по надводни кораби - Батъл, Съмнър, Флечър , не като руските, немските със 150мм оръдия и пр.

O това определено е от ключово значение за малък кораб като есминеца. Немците залагат на тежките оръдия, защото май се готвят за артилерийски двубои с английските есминци, а за руската Б-13 между другото тук там(НЕ В КНИГИ НА Ч.Ч.!!!!) се споменава за случаи на свалян с нея самолет. Представям си как би подействало пряко 130мм. попадение на примерно на Не-111 тръгнал в торпедна атака срещу охраняваните от някой есминец 7У транспорти. То не че близък разрив би оставил кой знае колко шансове на хейкела де...

Back to top
Guest
Guest

PostPosted: Thu 20 May 2004, 16:35    Post subject:  

Thunderchief wrote:

O това определено е от ключово значение за малък кораб като есминеца. Немците залагат на тежките оръдия, защото май се готвят за артилерийски двубои с английските есминци, а за руската Б-13 между другото тук там(НЕ В КНИГИ НА Ч.Ч.!!!!) се споменава за случаи на свалян с нея самолет. Представям си как би подействало пряко 130мм. попадение на примерно на Не-111 тръгнал в торпедна атака срещу охраняваните от някой есминец 7У транспорти. То не че близък разрив би оставил кой знае колко шансове на хейкела де...

Loshi li sa knigite na Choni Chonev?? Imam dosta ot tqh zastoto ne moga da se opravqm s morska literatura na Ruski? Ako oba4e sa loshi da si tyrsq drugi?

Ne bi trqbvalo da obvinqvame avtora za pe4atni greshki na izdatelite! - ako tova imate predvid
Back to top
popay_the_sailor
[Admin]

PostPosted: Thu 20 May 2004, 19:46    Post subject:  

Anonymous wrote:

Loshi li sa knigite na Choni Chonev?? Imam dosta ot tqh zastoto ne moga da se opravqm s morska literatura na Ruski? Ako oba4e sa loshi da si tyrsq drugi?

Ne bi trqbvalo da obvinqvame avtora za pe4atni greshki na izdatelite! - ako tova imate predvid

Да ! Не са добри. И аз ги имам почти всичките и гьмжат от грешки, като с вьшлясал партизанин. Грешките не са печатни, а са на Ч.Ч. Само за пример-погледни в "Корабите" том 3 и "Руските Подводници" том 1 снимките на "Императрица Мария" и ще се убедиш сам за какво става дума. А руския с какво те затруднява? Почти като бьлгарския и цьрковно-славянския.
Back to top
ICQ Number 
Guest
Guest

PostPosted: Thu 20 May 2004, 19:53    Post subject:  

pravilno... ne me zatrudnqva ruskiq do stepen 4e da ne moga da go 4eta no go 4eta bavno i e adski dosadno. Da douto4nq - moeto pokolenie ne u4ihme tolkova vyrlo ruski i moje bi itova se otrazqva.

Dobre de... da priemem 4e sa loshi na Chonev knigite, togava s kakvo da gi zamestq. Ne sym vijdal evtina ruska kniga koqto da pravi takyv obzor na nemski podvodnici ot 2-ta SV. Kolkoto do syvremennite ruski podvodnici - to mai 4ovek po-dobre da si kupi angliisko ezi4na literatura... ste spiram zastoto razgovoryt trqbva da e v tema literatura, a ne tuk

Blagodarq popai
Back to top
popay_the_sailor
[Admin]

PostPosted: Thu 20 May 2004, 20:35    Post subject:  

Да ама няма такава тема. Относно Подводниците на третия Райх си прав- нама такова издание, което да изследва така подробно подводния флот. А за руския език: аз завьрших училище през 1987г. Руски учих до 86г. и така го бях намразил, че не бях поглеждал книга на руски много време. През 1997г. мисля че беше вьв Варна видях книгата " Военни моряци и подводничари на 20 век" . Купих си я, отначало ми беше трудно, но с речник в рька започнах да си припомням много бьрзо позабравени и непознати думи. И така днес руският език не ме затруднява и имам вече доста богата библиотека от руски книги. А какво означава скьпи книги? Вярно, че "Анжела" са монополисти на пазара за такава литература, но какво са 12-13 лв на месец да кажем? Не е необходимо да купуваш абсолютно всичко, което излезе, нали?
Back to top
ICQ Number 
popay_the_sailor
[Admin]

PostPosted: Thu 20 May 2004, 20:37    Post subject:  

И вземи се регистрирай, щото не е уважително някак си да говоря с непознат, като с машина Cool
Back to top
ICQ Number 
Revenge

PostPosted: Fri 21 May 2004, 08:44    Post subject:  

Най-хубавите книги се поръчват от чужбина , но дори тези на втора ръка струват по 30-40 долара минимум с транспорта ми струват до 60 долара.От руската книжарница има много добри, но те са частнични препечатки на английски и американски, немски автори.
Back to top
Page 1 of 3 [36 Posts]   Goto page: 1, 2, 3 Next
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
 Forum index » ОКЕАН - МОРСКИ ФОРУМ » Дредноут
Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

[ Time: 0.3229s ][ Queries: 12 (0.2640s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker