Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Мароко връща наборната военна служба, за да "насърчи патриотизма" · В президентството заподозряха, че изборът на изтребител е предопределен · САЩ: Няма да преговаряме с талибаните · Ким недоволен от здравеопазването · Папата поиска прошка за педофилите в църквата · Haй-гoлямaтa aвиoиoмпaния в Южнa Kopeя пycиa пoлeти дo Бaлиaнитe ·

Select Forum Language:

Hot topics: hot СНИМКИ: УЧЕНИЕ БРИЗ 2018 С УЧАСТИЕТО НА ВМС, ВВС И СВ(21)
В момента е: Вто 21 Авг 2018, 18:29
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Българските поделения и формирования
101 ПЛАНИНСКА БРИГАДА / АЛПИЙСКИ батальон
Модератори: Super Flanker
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 3 от 8 [115 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 Следваща
Автор Съобщение
Боцман

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря 25 Окт 2006, 12:23    Заглавие:  

От днешната преса!
"Личният състав на Първи парашутно-разузнавателен полк Сливен ще бъде разпределен на служба в сходни поделения на Българската армия , съобщи бригаден генерал Детелин Мажгуров - началник на разузнавателно направление в ГЩ, уточнявайки , че всички военнослужещи ще бъдат назначени на щат в 68-а бригада-Сили за специални операции Пловдив."
Добра идея, но как ще стане е интересно Exclamation
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
Елемаг
[Moderator]

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря 25 Окт 2006, 20:52    Заглавие:  

Cool Cool Cool
Защо ми се струва че това за темата за 68-бригада?

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Fallschirmjaeger

Местожителство: Градът на трите лъва

МнениеПуснато на: Сря 01 Ное 2006, 11:20    Заглавие:  

Елемаг написа:
Cool Cool Cool

Ами то май не е за 68ма Бригада, а е най-добре в една тема да се обсъждат въобще ССО и преливанията на частите и съединенията от пусто в празно. В авиационния форум като си развивах вижданията посочих въздушно-щурмови отряд не за друго, а защото ние най-малкото 68ма няма с какво да я десантираме. Друг е въпроса, че май е абсолютно вярно, че не е ВД съединение. А това, на което за съжаление не получих отговор е на базата на какво 101ва се влива в 68ма. Ясно е, че има специфичен профил, но ако не дай си Боже армията остане с един танков батальон и той ще е специфичен. Означава ли това, че и той ще мине към специалната бригада?
Върнете се в началото
Елемаг
[Moderator]

МнениеПуснато на: Сря 01 Ное 2006, 11:24    Заглавие:  

Cool Cool Cool
По-вероятно е на мястото на 101-ва да остане алпийската рота. Някак не ми се вижда логично алпийската рота да е базирана в Тракийската низина.

Върнете се в началото
Fallschirmjaeger

МнениеПуснато на: Сря 01 Ное 2006, 11:32    Заглавие:  

Елемаг написа:
Cool Cool Cool
По-вероятно е на мястото на 101-ва да остане алпийската рота. Някак не ми се вижда логично алпийската рота да е базирана в Тракийската низина.

Ами тя досега не беше ли с такава численост? Пък и някъде из форума бях чел за план 101ва да стане батальон, подчинен на 68ма. Между другото Елемаг, можеш ли да погледнеш темата за Промени в СВ и да ми кажеш нещо конкретно за сегашната структура?
Върнете се в началото
Елемаг
[Moderator]

МнениеПуснато на: Сря 01 Ное 2006, 11:40    Заглавие:  

Cool Cool Cool
Къде е тази тема?

Върнете се в началото
Fallschirmjaeger

МнениеПуснато на: Сря 01 Ное 2006, 12:25    Заглавие:  

Пак в оръжейната:
http://airgroup2000.com/forum/viewtopic.php?t=31661
Всъщност събирам информация за балканските СВ, така че и темата за гръцкия и турския ОрБат е моя, но търся инфо чрез връзките си интернет. Ако се сдобия с нещо по-конкретно ще поместя информацията там. Поздрави!
Върнете се в началото
Octagon

Местожителство: LBPD

МнениеПуснато на: Сря 01 Ное 2006, 12:50    Заглавие:  

Fallschirmjaeger написа:
Елемаг написа:
Cool Cool Cool

Ами то май не е за 68ма Бригада, а е най-добре в една тема да се обсъждат въобще ССО и преливанията на частите и съединенията от пусто в празно. В авиационния форум като си развивах вижданията посочих въздушно-щурмови отряд не за друго, а защото ние най-малкото 68ма няма с какво да я десантираме. Друг е въпроса, че май е абсолютно вярно, че не е ВД съединение. А това, на което за съжаление не получих отговор е на базата на какво 101ва се влива в 68ма. Ясно е, че има специфичен профил, но ако не дай си Боже армията остане с един танков батальон и той ще е специфичен. Означава ли това, че и той ще мине към специалната бригада?

68 БрСС не "десантира" никъде като цяло. Десантират (евентуално) малки разузнавателни групи от нея. Въздушно-щурмова част - пази Боже. Само таквоз ни е дотрябвало. И според мен не е толкова лесно, колкото изглежда отстрани. Минимум щото тя ще е в СВ, а превозните средства са във ВВС, които организации винаги са се гледали като селски ергени на дискотека.
Доколкото зная, предвижда се наистина 101 Бр да се съкрати до батальон, подчинен на 68 Бр. Едва ли има особена логика, просто някой е сметнал, че така е по-удобно. Може и да има основания. Аз лично смятам, че планинска бригада (или поне полк) все пак ни трябва, щото планини си имаме, но това си е мое мнение.
Върнете се в началото
прр1

Местожителство: В. Търново

МнениеПуснато на: Сря 01 Ное 2006, 14:41    Заглавие:  

Октагоне, ти си благословен от Бога. Щот аз навремето с ушите си чух едни такъви приказки от един ГОЛЯМ началник от РУ че ... Направо ми идваше да си изям всичките дипломи по "хитри науки". Единственно уважението ми към съфорумците ме спира да го цитирам (макар и по памет) А има и свидетел. Ако напиете Рокосовски и той може да Ви разкаже същата "пищна" история. А за 101 бригада? То и по "Варшавско" време реално пак си беше рота Laughing Laughing Laughing
Fallschirmjaeger

МнениеПуснато на: Сря 01 Ное 2006, 15:10    Заглавие:  

Octagon написа:
68 БрСС не "десантира" никъде като цяло. Десантират (евентуално) малки разузнавателни групи от нея. Въздушно-щурмова част - пази Боже. Само таквоз ни е дотрябвало. И според мен не е толкова лесно, колкото изглежда отстрани. Минимум щото тя ще е в СВ, а превозните средства са във ВВС, които организации винаги са се гледали като селски ергени на дискотека.
Доколкото зная, предвижда се наистина 101 Бр да се съкрати до батальон, подчинен на 68 Бр. Едва ли има особена логика, просто някой е сметнал, че така е по-удобно. Може и да има основания. Аз лично смятам, че планинска бригада (или поне полк) все пак ни трябва, щото планини си имаме, но това си е мое мнение.

Добре де, това ми се изясни, че 68ма Бригада Сили за Специални операции не е въздушно-десантно съединение. Само че ще ме прощаваш, ама и за диверсионно-саботажен отряд здраво да се напъне пак не може да се изкара, особено като единственият реален боен опит е като пехота в Ирак. Пък и на малки диверсионни групи да действа пак няма с какво да се доставят до зоната за операции:
Л-410 от раз ще ги отстрелят, а и Ан-26 не са кой знае колко по-добри, още повече че те са заети да летят в поддръжка на мисиите ни из Босна, Косово, Афганистан и един господ знае още къде. Армията я режат безкрайно. При условие, че механизираните съединения са толкова окастрени по никакъв начин не могат да се нарекат боеспособни. А имаме ли някакви високомобилни части? Още повече не мога да разбера какво имаш против въздушни-щурмовите части. Такива съществуват или са в процес на изграждане в почти всички ВС в НАТО. Не мога да разбера ти за по умен от американските, немските, френските, испанските, полските, гръцките (а и руските) генерали ли се изкарваш Shocked . Това с различните родове войски ми се струва адски тъпо оправдание, ама като си започнал все пак да попитам. МО поръча 12 вертолета Кугър, от които 4 във вариант за БТС и 8 в транспортно-десантен. Та обясни ми значи:
1. като поръчват за ВВС машини за бойно търсене и спасяване ВВС такъв отряд имат ли?
2. транспортно-десантният вариант кого ще кара? Не мислиш ли, че е за кашици, а? А сега ми отговори те във ВВС ли са?
Ако мислиш така, то поздравления, ти току-що реши основния спор във военните среди. Ще се върнат вертолетите и към 200млн. евро ще ни се спестят!
Едва ли някой друг във форума мисли, че можем да минем и без планинска пехота. Само че можеш ли да ми дадеш пример за държава, в която тези части са подчинени на структурите за специални операции?
Върнете се в началото
Octagon

Местожителство: LBPD

МнениеПуснато на: Сря 01 Ное 2006, 18:47    Заглавие:  

Уважаеми Fallschirmjaeger,
Аз, както се пее, "не съм генерал и никога няма да бъда". Не се изкарвам по-умен от никого. Плановете на 68 Бр и 101 Бр не са ми известни. Само неколко общи съображения, та да слезем на неприятно твърдата земя. Текущите планове за БА предвиждат 3 мехбригади (едната съкратена) и лекопехотна бригада. Танкова - йок. 68 Бр и 4 Арт Бр се понижават до полкове. На този фон десантно-щурмова бригада би мязала на сателитна чиния върху циганска колиба (каквато съм виждал). Моля те да отчетеш, че по текущия план трябва да имаме 18 транспортно-бойни вертолета (комбинацията 12 Кугър + 6 Ми-17 няма да я коментирам). Ясно ти е, предполагам, че никога 18 вертолета не могат да са едновременно в готовност. Махаме няколко. Поне едно звено ще е в готовност за евакуация, спасяване и прочее. На останалите се възлага задачата да пренесат твоята част някъде си, да я поддържат, да носят въоръжение, муниции и прочее, да евакуират ранени, да изтеглят накрая частта. И тури бойните Ми-24 наоколо за поддръжка. Това и в най-смелите си мечти не мога да го видя. Знам, че можеш да сложиш пехота на вертолети и да я закараш от т. А до т. Б - но това не е десантно-щурмова част. Колко ще струват учения на такава част - Бог знае. Предполагам, че ще трябва да допуснем загуба на вертолет(и) в такива учения. И за какво ще използваме въпросната бригада? Кои задачи на БА изискват такова нещо?
Понеже споменаваш САЩ - там вертолетите са щатни на 101 Дивизия и командирите се отнасят към тях като към БТР-и - те познават машините, знаят какво могат и какво - не, знаят как да ги използват в общия ред. В Русия също армейската авиация беше част от СВ доскоро. Как у нас ще се състави тоя панаир с пехотинци от СВ и пилоти от ВВС, аз се отказвам да мисля. Дали ВВС ще искат да рискуват пилоти и машини в ниски полети, в група, нощем и прочее, дали нальотът на летците позволява такова нещо - не знам.

Айде стига толкова, че ще те отегча, пък и темата отлетя като вертолет от 101 Бр.
Върнете се в началото
Елемаг
[Moderator]

МнениеПуснато на: Сря 01 Ное 2006, 19:19    Заглавие:  

Cool Cool Cool
Всъщност трябва да имаме 18 бойни и 12 транспортни вертолета Wink

Върнете се в началото
rokosovski

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря 01 Ное 2006, 19:49    Заглавие:  

Уважаеми Ф.. незнам си кво си, много съм щастлив да дискутирам тема достойно за великите умове на ГЩ! Ти, приятелю, си поредния интернет-позьор, а аз с такива не обичам да споря, защото каквото и да кажеш на такива като тебе, те едно и също си мелят. Занимаваш се с несвойствени за твоето мозъче неща! Както си казъл в твоя пост "...като си развивах вижданията..." Rolling Eyes Ми тези твои виждания са смешен напън да се роди... нищо!
1. като поръчват за ВВС машини за бойно търсене и спасяване ВВС такъв отряд имат ли? Ами хеликоптерите се поръчват заради КОМИСИОННИТЕ бе! На кой му пука за десантиране? С какъв парашут ще десантират командосерите? А, ако се стоварват (правиш ли тънката разлика) кой бе м==== му ще осигури обработването на полосата за стоварване? Ако и това не можеш да разбереш, гледай АМЕРИКАНСКИЯ филм "Бяхме войници" (по мое мнение НАЙ-ДОБРИЯ американски филм!). Това са най-простите въпроси, които могат да се зададат на прав поглед! Апропо, ВВС има отряд за търсене и спасяване... Нали някой все пак трябва да прибира посраните от страх пилоти...

2. транспортно-десантният вариант кого ще кара? Не мислиш ли, че е за кашици, а?

Този твой въпрос много ме радва! Просото си поредния т====, който словоблудства на тема... има ли значение на каква тема? Ще кара баба си... Rolling Eyes Кашициииииии.. урааааааа Rolling Eyes

Последната промяна е направена от rokosovski на Сря 01 Ное 2006, 20:58; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
ICQ Номер 
Бай Ганьо

МнениеПуснато на: Сря 01 Ное 2006, 20:13    Заглавие:  

Мнението е изтрито по желание на потребителя.
Fallschirmjaeger

МнениеПуснато на: Сря 01 Ное 2006, 21:15    Заглавие:  

Бай Ганьо написа:
Призовавам драгите участници във форума към спазване на добрия тон! Evil or Very Mad

Уважаеми Бай Ганьо, най-малко искам да го нарушавам и всячески се опитвам да го избегна, но за целта са нужни двама. Това далеч не е първият конфликт във форума, в който съм въвлечен, но си изгладих отношенията с всички съфорумници, с които по стечение на обстоятелствата съм влизал в пререкания и в интерес на истината и Т-72 и калло и други сега са участници, които много ценя. Проблемът явно е, че повечето влизат след тежък работен ден и гледат да си го изкарат на първия срещнат. Но не мога да направя нищо по въпроса, най-малкото защото не мога да си го обясня по друг начин. А и какво да направя, когато поредният сдуханяк, на когото най хубавите и смислени години са му минали в казармата започне да се вживява в поредния теоретик? Вярно, че Наполеон заявява, че в раницата си всеки редник носи маршалски жезъл, ама те явно всички до един доста усърдно са си ровили из нещата и са го намерили. Все пак тази увереност все с нещо трябва да е подплатена. Вероятно ти като модератор си прочел постовете ми дотук, ако не си лично аз те приканвам да го направиш, а след като видиш откъде идва напрежението в обсъжданите теми и смяташ, че аз съм източникът не виждам друго решение освен да бъда баннат.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 3 от 8 [115 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Българските поделения и формирования
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0687s ][ Queries: 12 (0.0035s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker