Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн

Select Forum Language:

Hot topics:
Aktuelles Datum und Uhrzeit: Sa 28 Mдrz 2020, 16:46
Alle Zeiten sind UTC + 2
 Forum-Index » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Българските поделения и формирования
101 ПЛАНИНСКА БРИГАДА / АЛПИЙСКИ батальон
ModeratorenSuper Flanker
Neues Thema erцffnen   Neue Antwort erstellen Vorheriges Thema anzeigen :: Nдchstes Thema anzeigen
Seite 7 von 8 [115 Beitrдge]   Gehe zu Seite: Zurьck 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 Weiter
Autor Nachricht
MX 82

Beitrдge: 252

BeitragVerfasst am: Mi 20 Okt 2010, 17:02    Titel:  

Честит празник алпийци! Бъдете здрави и всичките ви мечти да станат реалност.
Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden E-Mail senden 
dogan

Beitrдge: 178

BeitragVerfasst am: Do 16 Dez 2010, 05:50    Titel:  

MX 82 hat Folgendes geschrieben:
Честит празник алпийци! Бъдете здрави и всичките ви мечти да станат реалност.

здравейте колега MX 82 батальона съществува ли още и ако да какво ще се случи с него ?
MX 82

Beitrдge: 252

BeitragVerfasst am: Mo 20 Dez 2010, 13:25    Titel:  

Уважаеми колега dogan съжалявам, че не мога да отговаря на поставените от Вас въпроси. С това подразделение съм се разделил в далечната 1982 год. Отговорите на въпросите са в прословутата "бяла книга" и главите на политиците ни (или на тези който им диктуват).
Бъдете здрави!
dogan

BeitragVerfasst am: Mi 22 Dez 2010, 11:42    Titel:  

MX 82 hat Folgendes geschrieben:
Уважаеми колега dogan съжалявам, че не мога да отговаря на поставените от Вас въпроси. С това подразделение съм се разделил в далечната 1982 год. Отговорите на въпросите са в прословутата "бяла книга" и главите на политиците ни (или на тези който им диктуват).
Бъдете здрави!

всъщност би ли споделил за числеността, организацията и доколко алпийско е било обучението към 82 година ...моля Laughing

Zuletzt bearbeitet von dogan am Mi 22 Dez 2010, 12:36, insgesamt einmal bearbeitet
Елемаг
[Moderator]

Beitrдge: 27538

BeitragVerfasst am: Mi 22 Dez 2010, 11:48    Titel:  

Cool Cool Cool
До колкото знам 101 плаиниски батальон е към 68 бригада и затова не е споменат отделно. Надявам се че няма да има повече съкращения там!

dogan

BeitragVerfasst am: Mi 22 Dez 2010, 12:34    Titel:  

Елемаг hat Folgendes geschrieben:
Cool Cool Cool
До колкото знам 101 плаиниски батальон е към 68 бригада и затова не е споменат отделно. Надявам се че няма да има повече съкращения там!

сигурно ли е това към момента ????
Елемаг
[Moderator]

Beitrдge: 27538

BeitragVerfasst am: Mi 22 Dez 2010, 22:19    Titel:  

Cool Cool Cool
Не знам. При първа възможност ще проверя.

Чукча

Beitrдge: 478

BeitragVerfasst am: Do 23 Dez 2010, 00:03    Titel:  

Споко, батальона ще продължи да се строява. Догодина ще се разбере под шапката на кого, аз лично предполагам, че ще остане самостоятелен. Това, че беше прехвърлен към 68-ма беше недомислица, но знам ли тогава може и за добро да е било само и само да го запазят. Доколкото помня, навремето когато ни приеха в нато заявихме готовност за участие в мисии с изпращане на специализирани модулни формирования (инженерни, химически и специални). Поне тогава такива бяха коментарите около изпращането на теляците с полевите ни бани и перални в Афганистан и дърводелците дето строиха бараките в Косово. Такива сили сме заявили и с такива сме участвали. По това време бригадата (101-ва) вече съществуваше, тогава заявихме готовност за участие и с планиски части заедно с румънците, които също имаха опит с планиските поделения още от времената на варшавския договор. Помня, че по тази линия си разменихме и гостувания при обмен на опит, те в смолянските баири, а ние в Карпатите. Сега не знам доколко тези договорки са все още в сила, но предполагам, че все още съществуват за да го има това поделение. Функциите и задачите му напълно се покриват и изпълняват от останалите батальони на 68-ма и няма никаква логига да съществуват части с доблиращи се функции (освен ако онова спорозумение за поддържането на планински части е все още актуално) .
Не съм чул за посещение на А.Ангелов в Смолян, а това е добър знак.
Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden 
dogan

BeitragVerfasst am: Do 23 Dez 2010, 13:24    Titel:  

ак опозволите колега чукча, но функциите са такива каквито се възложат....за мен не е нормално да се поставя развенство между парашутист и алпиец, само защото имат по-специализирана насоченост или пък защото имат общ бригаден командир....нека си има командване спесиални сили, но е глупост планинците да са заедно с парашутистите!
sluchaen

Beitrдge: 958

BeitragVerfasst am: Do 23 Dez 2010, 14:07    Titel:  

dogan hat Folgendes geschrieben:
Елемаг hat Folgendes geschrieben:
Cool Cool Cool

сигурно ли е това към момента ????

Виж и тук-има малко инфо.
Чукча

BeitragVerfasst am: Do 23 Dez 2010, 14:49    Titel:  

И за мен не е редно да се поставя знак за равенство, но тези които са го поставили явно са гледали, че межу 68-ма и 101-ва има едно общо нещо (алпийската подготовка) и затова може би ги сляха. Мога с часове да пиша за това поделение и за неговата история (разбирай простотия и агония) през годините, но няма смисъл. Яд ме е за днешния ден. Факт е, че началството всяка година прави разни еквилибристики от което страдат служещите. Всяка година с различен щат с нови промени и движения. Дивотията в тая част е абсолютна. Липса на елементарна логика и поглед за утрешния ден. Влагат много сили и средства в нещо което утре заебават. Сещам се за един пример с една от сградите. Поделението още беше бригада когато след повече от 20 години за пръва път се направи основен ремонт на сградата. Потрошиха маса пара да измажат и боядисат, нови кенефи, нова дограма. Войската се бе превърнала в строителна бригада, дори ходеха на работа и се строяваха с работните дрехи. Накрая след много зор тъкмо завършиха с ремонта, дойде новия щат с който поделението от бригада стана батальон и се изнесаха от сградата и всичия тоя зор и труд около ремонта отиде на кино. Елементарен пример с една сграда, но така е и с всичко останало. Накрая пред публиката винаги излиза един мозък и почва да ръси слова как градим една малка, но боеспособна армия Laughing Туй което сега наблюдавам е някаква агония на гърчещ се организъм. Най-кадърните и надъхани момчета избягаха първи. Чат-пат ппокажат някое филмче в което уж правят нещо свързано с отбраната, но само мятат прах в очите. Колкото и да ми е мъчно май наистина е най-добре да закрият абсолютно всичко що има за закриване, да се разпродаде на безценица каквото може, остатъка да се разкраде от мангалите и да се миряса.

П.С. Оня ден се срещнах с мой познат, който скоро се върна от мисия. При сдаването на дрехите склададжията забелязал, че от вътрешната страна на шапката е написано нещо с химикал. Накрая одържали 30 лв. от заплатата на въпросния дръскач.
dogan

BeitragVerfasst am: So 26 Dez 2010, 10:35    Titel:  

мдааа общо взето какъто фатмака такава цялата армия ....въпреки, че вещеваците винаги са били много смотани ......интересно ако се омажеш сс кръв какво ще следва Sad
звяра

Beitrдge: 23

BeitragVerfasst am: Di 28 Dez 2010, 15:31    Titel:  

Скоро някъде четох че като снайперово въоръжение в 101-ва бригада се размотавали още с Мосин-Наган. Това вярно ли е? Другият ми въпрос е като бяха част от 68-бригада не се ли облажиха и те от новите придобивки на пловдивчани - пистолети зиг, снайпери Бласер и т.н. ?
Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden Website dieses Benutzers besuchen 
Чукча

BeitragVerfasst am: Mo 24 Jan 2011, 23:32    Titel:  

отговор 1- ДА !
отговор 2- НЕ ! Макар и на стрелбищото да се стреля с такива образци, всичко се докарва и после се връща обратно в бригадата барабар с гилзите.
Preslav
[Admin]

Beitrдge: 42500

BeitragVerfasst am: Di 07 Jun 2011, 10:01    Titel:  

Arrow 101-ви алпийски батальон се запазва
Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden E-Mail senden Website dieses Benutzers besuchen 
Beitrдge der letzten Zeit anzeigen:   Sortieren nach:   
Seite 7 von 8 [115 Beitrдge]   Gehe zu Seite: Zurьck 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 Weiter
Neues Thema erцffnen   Neue Antwort erstellen Vorheriges Thema anzeigen :: Nдchstes Thema anzeigen
 Forum-Index » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Българските поделения и формирования
Gehe zu:  

Du kannst keine Beitrдge in dieses Forum schreiben.
Du kannst auf Beitrдge in diesem Forum nicht antworten.
Du kannst deine Beitrдge in diesem Forum nicht bearbeiten.
Du kannst deine Beitrдge in diesem Forum nicht lцschen.
Du kannst an Umfragen in diesem Forum nicht teilnehmen.

[ Time: 0.0818s ][ Queries: 12 (0.0047s) ][ Debug Ein ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker