Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Баща прегази нападател на сина си и смаза с бухалка негов приятел ВИДЕО 18+ · ЕС посече Албания и Северна Македония · Тази кола се продава на търг · Турската армия търпи погром в Сирия · 77 българи заложили, че България ще падне от Англия с повече от пет гола · Важен шеф във "Фолксваген" обяви ще го бъде ли завода в Турция ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Сря 16 Окт 2019, 01:55
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Българските поделения и формирования
101 ПЛАНИНСКА БРИГАДА / АЛПИЙСКИ батальон
Модератори: Super Flanker
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 7 от 8 [115 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 Следваща
Автор Съобщение
MX 82

МнениеПуснато на: Сря 20 Окт 2010, 17:02    Заглавие:  

Честит празник алпийци! Бъдете здрави и всичките ви мечти да станат реалност.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
dogan

МнениеПуснато на: Чет 16 Дек 2010, 05:50    Заглавие:  

MX 82 написа:
Честит празник алпийци! Бъдете здрави и всичките ви мечти да станат реалност.

здравейте колега MX 82 батальона съществува ли още и ако да какво ще се случи с него ?
Върнете се в началото
MX 82

МнениеПуснато на: Пон 20 Дек 2010, 13:25    Заглавие:  

Уважаеми колега dogan съжалявам, че не мога да отговаря на поставените от Вас въпроси. С това подразделение съм се разделил в далечната 1982 год. Отговорите на въпросите са в прословутата "бяла книга" и главите на политиците ни (или на тези който им диктуват).
Бъдете здрави!
Върнете се в началото
dogan

МнениеПуснато на: Сря 22 Дек 2010, 11:42    Заглавие:  

MX 82 написа:
Уважаеми колега dogan съжалявам, че не мога да отговаря на поставените от Вас въпроси. С това подразделение съм се разделил в далечната 1982 год. Отговорите на въпросите са в прословутата "бяла книга" и главите на политиците ни (или на тези който им диктуват).
Бъдете здрави!

всъщност би ли споделил за числеността, организацията и доколко алпийско е било обучението към 82 година ...моля Laughing

Последната промяна е направена от dogan на Сря 22 Дек 2010, 12:36; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Елемаг
[Moderator]

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря 22 Дек 2010, 11:48    Заглавие:  

Cool Cool Cool
До колкото знам 101 плаиниски батальон е към 68 бригада и затова не е споменат отделно. Надявам се че няма да има повече съкращения там!

Върнете се в началото
dogan

МнениеПуснато на: Сря 22 Дек 2010, 12:34    Заглавие:  

Елемаг написа:
Cool Cool Cool
До колкото знам 101 плаиниски батальон е към 68 бригада и затова не е споменат отделно. Надявам се че няма да има повече съкращения там!

сигурно ли е това към момента ????
Върнете се в началото
Елемаг
[Moderator]

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря 22 Дек 2010, 22:19    Заглавие:  

Cool Cool Cool
Не знам. При първа възможност ще проверя.

Върнете се в началото
Чукча

МнениеПуснато на: Чет 23 Дек 2010, 00:03    Заглавие:  

Споко, батальона ще продължи да се строява. Догодина ще се разбере под шапката на кого, аз лично предполагам, че ще остане самостоятелен. Това, че беше прехвърлен към 68-ма беше недомислица, но знам ли тогава може и за добро да е било само и само да го запазят. Доколкото помня, навремето когато ни приеха в нато заявихме готовност за участие в мисии с изпращане на специализирани модулни формирования (инженерни, химически и специални). Поне тогава такива бяха коментарите около изпращането на теляците с полевите ни бани и перални в Афганистан и дърводелците дето строиха бараките в Косово. Такива сили сме заявили и с такива сме участвали. По това време бригадата (101-ва) вече съществуваше, тогава заявихме готовност за участие и с планиски части заедно с румънците, които също имаха опит с планиските поделения още от времената на варшавския договор. Помня, че по тази линия си разменихме и гостувания при обмен на опит, те в смолянските баири, а ние в Карпатите. Сега не знам доколко тези договорки са все още в сила, но предполагам, че все още съществуват за да го има това поделение. Функциите и задачите му напълно се покриват и изпълняват от останалите батальони на 68-ма и няма никаква логига да съществуват части с доблиращи се функции (освен ако онова спорозумение за поддържането на планински части е все още актуално) .
Не съм чул за посещение на А.Ангелов в Смолян, а това е добър знак.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
dogan

МнениеПуснато на: Чет 23 Дек 2010, 13:24    Заглавие:  

ак опозволите колега чукча, но функциите са такива каквито се възложат....за мен не е нормално да се поставя развенство между парашутист и алпиец, само защото имат по-специализирана насоченост или пък защото имат общ бригаден командир....нека си има командване спесиални сили, но е глупост планинците да са заедно с парашутистите!
Върнете се в началото
sluchaen

МнениеПуснато на: Чет 23 Дек 2010, 14:07    Заглавие:  

dogan написа:
Елемаг написа:
Cool Cool Cool

сигурно ли е това към момента ????

Виж и тук-има малко инфо.
Върнете се в началото
Чукча

МнениеПуснато на: Чет 23 Дек 2010, 14:49    Заглавие:  

И за мен не е редно да се поставя знак за равенство, но тези които са го поставили явно са гледали, че межу 68-ма и 101-ва има едно общо нещо (алпийската подготовка) и затова може би ги сляха. Мога с часове да пиша за това поделение и за неговата история (разбирай простотия и агония) през годините, но няма смисъл. Яд ме е за днешния ден. Факт е, че началството всяка година прави разни еквилибристики от което страдат служещите. Всяка година с различен щат с нови промени и движения. Дивотията в тая част е абсолютна. Липса на елементарна логика и поглед за утрешния ден. Влагат много сили и средства в нещо което утре заебават. Сещам се за един пример с една от сградите. Поделението още беше бригада когато след повече от 20 години за пръва път се направи основен ремонт на сградата. Потрошиха маса пара да измажат и боядисат, нови кенефи, нова дограма. Войската се бе превърнала в строителна бригада, дори ходеха на работа и се строяваха с работните дрехи. Накрая след много зор тъкмо завършиха с ремонта, дойде новия щат с който поделението от бригада стана батальон и се изнесаха от сградата и всичия тоя зор и труд около ремонта отиде на кино. Елементарен пример с една сграда, но така е и с всичко останало. Накрая пред публиката винаги излиза един мозък и почва да ръси слова как градим една малка, но боеспособна армия Laughing Туй което сега наблюдавам е някаква агония на гърчещ се организъм. Най-кадърните и надъхани момчета избягаха първи. Чат-пат ппокажат някое филмче в което уж правят нещо свързано с отбраната, но само мятат прах в очите. Колкото и да ми е мъчно май наистина е най-добре да закрият абсолютно всичко що има за закриване, да се разпродаде на безценица каквото може, остатъка да се разкраде от мангалите и да се миряса.

П.С. Оня ден се срещнах с мой познат, който скоро се върна от мисия. При сдаването на дрехите склададжията забелязал, че от вътрешната страна на шапката е написано нещо с химикал. Накрая одържали 30 лв. от заплатата на въпросния дръскач.
Върнете се в началото
dogan

МнениеПуснато на: Нед 26 Дек 2010, 10:35    Заглавие:  

мдааа общо взето какъто фатмака такава цялата армия ....въпреки, че вещеваците винаги са били много смотани ......интересно ако се омажеш сс кръв какво ще следва Sad
Върнете се в началото
звяра

МнениеПуснато на: Вто 28 Дек 2010, 15:31    Заглавие:  

Скоро някъде четох че като снайперово въоръжение в 101-ва бригада се размотавали още с Мосин-Наган. Това вярно ли е? Другият ми въпрос е като бяха част от 68-бригада не се ли облажиха и те от новите придобивки на пловдивчани - пистолети зиг, снайпери Бласер и т.н. ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
Чукча

МнениеПуснато на: Пон 24 Яну 2011, 23:32    Заглавие:  

отговор 1- ДА !
отговор 2- НЕ ! Макар и на стрелбищото да се стреля с такива образци, всичко се докарва и после се връща обратно в бригадата барабар с гилзите.
Върнете се в началото
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Вто 07 Юни 2011, 10:01    Заглавие:  

Arrow 101-ви алпийски батальон се запазва
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 7 от 8 [115 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Българските поделения и формирования
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.1176s ][ Queries: 12 (0.0068s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker