Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Протест в Сливен: Присъдата на убиеца на Криси не трябва да бъде намалявана · Над 13 000 полицаи и жандармеристи мобилизирани за срещата на Г-7 · Борисов с извънредно решение след хакерския скандал · Софиянец стана внезапно крупен длъжник заради "НАП-лийкс" · ЗАМЕСТНИК-КОМАНДИРЪТ НА ВОЕННОМОРСКИТЕ СИЛИ ФЛОТИЛЕН АДМИРАЛ ГЕОРГИ ПЕНЕВ ПРАЗНУВА 50-ГОДИШЕН ЮБИЛЕЙ (ГАЛЕРИЯ) · Искри между Лондон и Брюксел за предоговаряне на сделката за Брекзит ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Вто 20 Авг 2019, 20:51
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » krile.net - ПЪРВИЯТ БЪЛГАРСКИ ВОЕНЕН АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Българските военни самолети
Ми-14 в България
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 1 от 11 [153 Мнения]   Иди на страница: 1, 2, 3, ..., 9, 10, 11 Следваща
Автор Съобщение
вимпел

Местожителство: гр.Варна

МнениеПуснато на: Пон 23 Май 2005, 17:57    Заглавие:  Ми-14 в България
Описание на темата: На въоръжение във ВВС до 2010 г.

Click to see if image is larger

Всички мнения от старата тема (АДМИН):

tu-134 Пуснато на: Пет Авг 05, 2005 3:52 pm Заглавие: Ми-14 в българия

--------------------------------------------------------------------------------
Kolko Mi-14 letqt v momenta? Sushto taka kolko sme poluchili i kakvi sa im bordnite nomera?

борден Пуснато на: Пет Авг 05, 2005 3:56 pm Заглавие:

--------------------------------------------------------------------------------
Получили сме общо 12: 10 бр. Ми-14ПЛ и 2 бр. Ми-14БТ. Бордни номера от 801 до 812 (810 липсва, за сметка на това има два вертолета с номер 806).

eve Пуснато на: Пет Авг 05, 2005 4:28 pm Заглавие:

Чудесно, че започвате темата, мен обаче живо ме интересува откъде да си набавя моделче за сглобяване в мащаб 1:72, защото правя колекция /мъжът ми - аз помагам/ от самолети и вертолети, били на въоръжение в БА.

Flankerivo Пуснато на: Пет Авг 05, 2005 4:32 pm Заглавие:

eve написа:
Чудесно, че започвате темата, мен обаче живо ме интересува откъде да си набавя моделче за сглобяване в мащаб 1:72, защото правя колекция /мъжът ми - аз помагам/ от самолети и вертолети, били на въоръжение в БА.

е време беше и други представители на нежния пол да поразбудят форума...

един магазин има в Лозенец, преди време беше точно на спирката на трамвая на Кръста, до РЕП-а, обаче след преустройството го преместиха и е, ако се не лъжа, в отсрещната уличка (чието име не знам, разбира се), малко по-навътре, вляво... там изборът е голям... (основно модели на "Италери", "Ревел", "Звезда" и други...

ME109 Пуснато на: Пет Авг 05, 2005 4:33 pm Заглавие:

А какви са им възможностите за борба с ПЛ(конкретно на нашите Ми14)Имам предвид като оборудване-магнитометри,радионавигационна си-ма за работа с радиобуи(нашите ВМС разполагат ли с такива),спускаеми сонари(активни,пасивни),освен дълбочинни бомби да ни се намира някое и друго управляемо торпедо???

eve Пуснато на: Пет Авг 05, 2005 4:36 pm Заглавие:

Изобщо не съм спала, аз просто ви чета какво си приказвате, ама не се намесвам. Така от разстояние е по-хубаво, иначе ходя тук-там, даже гледам, че SR-71 ме е хванала в кадър на деня на откритите врати в Графа на 01.01.

eve Пуснато на: Пет Авг 05, 2005 4:41 pm Заглавие:

.....освен това вече питах и в КОПРО дали не го произвеждат, но оттам ми отговориха, че все още не, но правят планове не по-рано от 2006 г.

Flankerivo Пуснато на: Пет Авг 05, 2005 4:43 pm Заглавие:

eve написа:
.....освен това вече питах и в КОПРО дали не го произвеждат, но оттам ми отговориха, че все още не, но правят планове не по-рано от 2006 г.

провери в този магазин, за когото ти споменах!

eve Пуснато на: Пет Авг 05, 2005 4:55 pm Заглавие:

Дано изобщо го намеря, четох някъде, че се прави от ТОПГЪН, АМА ТОВА МАЙ НЕ СЕ ДОСТАВЯ В НАШТА СТРАХОТНА ДЪРЖАВИЦА?! Направо съм отчаяна, но ще проверя въпросното място, мерси!

King_Rat Пуснато на: Пет Авг 05, 2005 5:35 pm Заглавие:

Със сигурност съм виждал модели на Ми-14ПЛ. Мисля, че в Плд ги има.

Елемаг Пуснато на: Пет Авг 05, 2005 6:49 pm Заглавие:

Бе май няма модел на Ми-14. Виждал съм обаче преправен Ми-17.

popay_the_sailor Пуснато на: Пет Авг 05, 2005 9:02 pm Заглавие:

eve написа:
Изобщо не съм спала, аз просто ви чета какво си приказвате, ама не се намесвам. Така от разстояние е по-хубаво, иначе ходя тук-там, даже гледам, че SR-71 ме е хванала в кадър на деня на откритите врати в Графа на 01.01.

Това красиво същество с виолетовото ли си?

eve Пуснато на: Пон Авг 08, 2005 4:32 pm Заглавие:

Много бързо ме разконспирирахте, така си ми беше добре, никой не ме знае и не ме познава, никой за нищо не ме търси.... Аз само се кефя отстрани, а що се отнася до теб, видях как си пострадал и искрено ти съчувствам. Откъде разбра ,че съм аз, има толкова много хора на снимките?

SR71 Пуснато на: Пон Авг 08, 2005 4:36 pm Заглавие:

Ееее, eve, дано не се сърдиш, че съм те разконспирирала, ама е неволно.

King_Rat Пуснато на: Пон Авг 08, 2005 4:41 pm Заглавие:

А ниското камуфлажно същество е р-к Търколев С.Н.
Отличен боец!

Елемаг Пуснато на: Пон Авг 08, 2005 4:41 pm Заглавие:

Е то понеже беше много трудно Просто можеше Попай да не пуска снимката.

eve Пуснато на: Пон Авг 08, 2005 5:01 pm Заглавие:

King_Rat
МнениеПуснато на: Пон Авг 08, 2005 3:41 pm Заглавие:
А ниското камуфлажно същество е р-к Търколев С.Н. Laughing
Отличен боец!

И тебе вече задочноо те познавам...... л-т /вече редник/ Йорданова, се изказа доста ласкаво за теб като специалист....

борден Пуснато на: Пон Авг 08, 2005 5:18 pm Заглавие:

В българската авиация всички се познават.

styncho Пуснато на: Пон Авг 08, 2005 5:24 pm Заглавие:

Колеги темата май съвсем се отклони от същността.Ето ви адрес на който мойе да разберете малко по-вече за Ми-14 в РБ. www.chaikanavy.hit.bg

popay_the_sailor Пуснато на: Пон Авг 08, 2005 6:05 pm Заглавие:

eve написа:
Много бързо ме разконспирирахте, така си ми беше добре, никой не ме знае и не ме познава, никой за нищо не ме търси.... Аз само се кефя отстрани, а що се отнася до теб, видях как си пострадал и искрено ти съчувствам. Откъде разбра ,че съм аз, има толкова много хора на снимките?

1. Благодаря за съчувствието!
2. Ти пък как ме разконспирира, че именно аз съм пострадалият?
3. Виновникът за контузията ми ще си получи наказанието рано или късно чрез скок от Аспаруховия мост с ластично въже, стига да пожелае и да има смелост
4. Тя (контузията ми) вече отшумя и в момента се готвя на 14 август да се вмъкна в "Слава"

harrier Пуснато на: Пон Авг 08, 2005 6:30 pm Заглавие:

Тази снимка
http://www.chaikanavy.hit.bg/images/mi14.jpg
е на Airfan, а не на ст.л-т Валентин Георгиев. Жалки са тези хора, не стига че са взели чужда снимка и не са написали кой я е правил, ами и са писали друг автор.

борден Пуснато на: Пон Авг 08, 2005 6:51 pm Заглавие:

Емо, точно за тази снимка може и да си прав (а може и да не си), но това изказване е твърде крайно. Всичките спотъри от тука да се събереме - и пак няма да се знае дали Вальо Георгиев няма да извади някоя снимка, с която не можем да се мерим.

harrier Пуснато на: Пон Авг 08, 2005 7:01 pm Заглавие:

Може да съм краен, но зачитането на авторското право е нещо, на което аз лично много държа. Може и случайно да е станало, тогава си връщам думите назад.

eve Пуснато на: Вто Авг 09, 2005 12:06 pm Заглавие:

popay_the_sailor написа:
eve написа:

1. Благодаря за съчувствието!
2. Ти пък как ме разконспирира, че именно аз съм пострадалият?
3. Виновникът за контузията ми ще си получи наказанието рано или късно чрез скок от Аспаруховия мост с ластично въже, стига да пожелае и да има смелост
4. Тя (контузията ми) вече отшумя и в момента се готвя на 14 август да се вмъкна в "Слава"

Който по-малко знае, по-добре живее, но за съжаление нямам този късмет

styncho Пуснато на: Вто Авг 09, 2005 11:38 pm Заглавие:

Възможно е тази снимка да не е на В.Георгиев/ще проверя още утре/ но съм сигурен че той е човекът в България с най-богат и разнообразен албум със снимки на Ми-14,при това всички те са авторски.Ако посочената снимка е на друг любител на авиацията , тя ще остане на сайта с негово позволение или ще бъде изтрита.
Можете да сте сигурни че ако има грешка тя не е допусната умишлено!

Airfan Пуснато на: Сря Авг 10, 2005 9:02 pm Заглавие:

Значи снимката е моя и е правена на последния БИАФ на Графа. А ако не е моя, то тя е 99.9% еднаква с моята.
Ето ти линк към моята и намери разликите в снимката ми

styncho Пуснато на: Сря Авг 10, 2005 10:32 pm Заглавие:

Днес говорих с автора на сайта - 2 снимки са свалени от интернет . От негово име се извинявам на Airfan - не сме предполагали че ще стане такъв проблем за една снимка.В най-скоро време грешката ще бъде корегирана като снимките бъдат махнати от сайта.
Съжалявам само че темата за вертолета се отклони в типично българска посока това е мое , това е по-добро и т.н.
Идеята на сайта беше да се събере повече информация на едно място без да се е целяло да се обиди някой.
Моля модератора ако реши че заглавието на нтемата е достатъчно различна от съдържанието на постовете да я затвори.
Жалко наистина за дребнавостта на брата българин.

Han Solo Пуснато на: Сря Авг 10, 2005 11:00 pm Заглавие:

styncho написа:
.................................
Жалко че се отклонихме, но това не е дребнавост, аз като човек снимащ и патил ще ти го кажа направо - жалко за такива хора които не уважават труда на другите

King_Rat Пуснато на: Сря Авг 10, 2005 11:13 pm Заглавие:

eve написа:
.... л-т /вече редник/ Йорданова...

Поздрави я от мен

HORNISE Пуснато на: Чет Авг 11, 2005 12:18 am Заглавие:

styncho написа:

Много неловко изказване от твоя страна... Моля провери първо за какво става въпрос... Има хора които се занимават с фотография сериозно и това че са автори на дадена снимка не е никак маловажно... Сигурен съм че Жоро не би имал нищо против негова снимка да стои на въпросният сайт, но просто трябва да е обозначено кой е автора... В случая става въпрос за хора които снимат сериозно и авторството на дадена снимка не е без значение...

Успех на всички!!!

Airfan Пуснато на: Чет Авг 11, 2005 12:36 am Заглавие:

Нямам против да слагате мои снимки. Щом са в интернет, те са и ваши. Само не приписвайте заслугите на някой друг. А и проверете как реагират типично по български навсякъде по света.

Благодаря за вниманието и прощавайте, че ви развалих темата.

eve Пуснато на: Чет Авг 11, 2005 12:28 pm Заглавие:

King_Rat написа:
eve написа:
.... л-т /вече редник/ Йорданова...

Поздрави я от мен

Няма да мога, тя в момента е в Долна, на модул. После отива в Крумово.

Провокация Laughing Laughing Laughing
Абе- що оправяте все заровените в иракските пясъци дърти ламарини , продажбите на руснаците и чешките бакии Кажете нещо готино за 14-ката дето фърка над водата дето е по дълбока от Искаро
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
С.Николов

Местожителство: ВАРНА жкВладиславВарненчик

МнениеПуснато на: Пон 23 Май 2005, 19:14    Заглавие:  

Ко да кажем още си фъркат наще Wink

http://www.paintballvimpel.com/

Да пишеш на Български с латински букви
е все едно да пишеш с лайна по стената - чете се, но не е приятно !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
Fox Mulder

Местожителство: София/Димитровград

МнениеПуснато на: Пон 23 Май 2005, 21:07    Заглавие:  

Абе живи са още.
През 2003 г. е имало поне четири летящи Ми-14. Сега май са доста по-малко.
Ама и неговорт време изтича - ще го заменят с AS.565MB.

Иначе имаше хубава статия в сп. "Криле" 10/2004 г.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
ICQ Номер 
С.Николов

Местожителство: ВАРНА жкВладиславВарненчик

МнениеПуснато на: Пон 23 Май 2005, 21:18    Заглавие:  

Със сигурност поне два в момента са боеспособни и носят дежурство

http://www.paintballvimpel.com/

Да пишеш на Български с латински букви
е все едно да пишеш с лайна по стената - чете се, но не е приятно !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
onufrii

Местожителство: вилает Боляристан

МнениеПуснато на: Вто 24 Май 2005, 13:39    Заглавие:  

Кои? 804 и 809 ли?

Si vis pacem, para bellum - 26030

Прайм червени шишета на бели!
Върнете се в началото
Елемаг
[Moderator]

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто 24 Май 2005, 16:05    Заглавие:  

Cool Cool Cool
По-скоро 808 и 809!

Върнете се в началото
Сашо

МнениеПуснато на: Вто 24 Май 2005, 19:55    Заглавие:  

най-вече 811.
Върнете се в началото
Елемаг
[Moderator]

МнениеПуснато на: Вто 24 Май 2005, 20:07    Заглавие:  

Сашо написа:
най-вече 811.

Че за какво го използват!?! Той е само транспортен!

Върнете се в началото
Сашо

МнениеПуснато на: Вто 24 Май 2005, 20:11    Заглавие:  

Елемаг написа:
Сашо написа:
най-вече 811.

Че за какво го използват!?! Той е само транспортен!

за каквото трябва.
Върнете се в началото
Елемаг
[Moderator]

МнениеПуснато на: Вто 24 Май 2005, 20:18    Заглавие:  

Cool Cool Cool
Ще бъда наистина приятно изненадан ако наистинат тренират тралене на мини!

Върнете се в началото
Fighterland

МнениеПуснато на: Вто 24 Май 2005, 20:28    Заглавие:  

Ако не се лъжа, той беше преоборудван.
Стефане, нек'ви снимки имаш ли му в действие?

Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger 
ICQ Номер 
Сашо

МнениеПуснато на: Сря 25 Май 2005, 08:46    Заглавие:  

Fighterland написа:
Ако не се лъжа, той беше преоборудван.
Стефане, нек'ви снимки имаш ли му в действие?

Ползва се преоборудван - задачи бол,или поне така беше миналото лято и есен. Сега - не знам.
Върнете се в началото
onufrii

Местожителство: вилает Боляристан

МнениеПуснато на: Сря 25 Май 2005, 11:08    Заглавие:  

Значи са общо 3 летящите Ми-14, така ли?

Si vis pacem, para bellum - 26030

Прайм червени шишета на бели!
Върнете се в началото
Сашо

МнениеПуснато на: Сря 25 Май 2005, 11:10    Заглавие:  

onufrii написа:
Значи са общо 3 летящите Ми-14, така ли?

х/з
Върнете се в началото
Гост
Гост

МнениеПуснато на: Сря 25 Май 2005, 11:41    Заглавие:  

Елемаг написа:
Cool Cool Cool
Ще бъда наистина приятно изненадан ако наистинат тренират тралене на мини!
Wink Траленето е основен занаят на "N_ти" отделен здраво закотвен д-н . Доколкото сме се засичали зад хоризонта , от въздуха момчетата правят заходи към ПЛ които приличат на "мирно съвместно маневриране"
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 1 от 11 [153 Мнения]   Иди на страница: 1, 2, 3, ..., 9, 10, 11 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » krile.net - ПЪРВИЯТ БЪЛГАРСКИ ВОЕНЕН АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Българските военни самолети
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0870s ][ Queries: 12 (0.0031s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker