Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Индийските сухопътни сили ще закупят 7,62-mm леки картечници · За какво трябва да внимаваме в изборния ден · Американската морска пехота ще получи допълнителни хеликоптери CH-53K · С кларинет и четка · Интерконектор ни избавя от монопола на Газпром · Генерал-майор Груди Ангелов: Военната академия е първото ни висше военно училище ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Съб 25 Май 2019, 12:56
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » krile.net - ПЪРВИЯТ БЪЛГАРСКИ ВОЕНЕН АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Българските военни самолети
Ми-14 в България
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 3 от 11 [153 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, ..., 9, 10, 11 Следваща
Автор Съобщение
Lion King

Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Вто 11 Юли 2006, 21:27    Заглавие:  

Днес над Провадия беше доста шумно. Цял следобед все прелиташе един Ми-14. Very Happy - три пъти. Както стоя и си гледам ТВ изведнъж се чува ву-ву-ву, доста силно, че даже усетих вибрациите. Излизам на терасата -няма нищо, а това "ву-ву-ву" все повече се засилва и... изведнъж един Ми-14 се "показа" зад ъгъла. Прелетя много ама много ниско. И преди са прелитали над града, но толкова ниско - никога. Това ми направи най-голямо впечатление. Ако бях в този момент на таванската ни стая щях да бъда само 10-15 метра под нивото на Ми-то. Crying or Very sad Втория път прелетя по-високо като мина по цялото протеже на града(той се намира сгушен между две калетаhttp://www.bulgarianproperties.com/topimg/B0_2457_71.jpg, представете си от въздуха каква гледка е!), продължи на север, след около 10-15 км. над село Ветрино започна да върти кръгове, след което се насочи на изток към Варна. Помислих си "Т'ва е за днеска" Laughing , ама... Седнах си аз на компа, и по едно време усещам шортите ми треперят, вибрират. "да еба какво пък е това...", след миг познатия и обичан толкова от мен шум на въртящи се витла. Пак скочих и пак беше онзи хубавец Very Happy Cool . Прелетя като втория път обаче в обратна посока - на юг, последва плавен вираж на ляво, мина над източното кале, което е около 100 метра високо(какво не бих дал за да бъда в онзи момент там Crying or Very sad ) и се скри зад него...

Не видах кой борд беше, но определено не беше 811-тралчика. Или 808, или 809. Незнам. Ако е бил само един, то полета би бил много дълъг - от порядака на 3-3,5 часа. Само между първото и второто прелитане интервала беше час, час и половина. Много ме е яд че нямам цифров фотоапарат, иначе щях да го заснема. Някой ако знае какво точно са правили да сподели. Wink

П.П. За повечето хора от описанието едва ли ще им стане нещо ясно, но тези които живеят из нащия край знаят за какво става дума.
Абе Сашо, Фокси вие от къде минавате когато отивате до "Чайка"?. Ако минавате през Айтоският проход, то обезателно трябва да минете и през Провадия. Ако е така ади следващия път като сте се запътили на там свържете се с мен че да се видим, да си поприказваме малко за АВИАЦИЯ! Wink Very Happy

Поздрави на всички! Cool

Click to see if image is larger
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
popay_the_sailor
[Admin]

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Вто 11 Юли 2006, 22:17    Заглавие:  

Lion King написа:

П.П. За повечето хора от описанието едва ли ще им стане нещо ясно, но тези които живеят из нащия край знаят за какво става дума.
Абе Сашо, Фокси вие от къде минавате когато отивате до "Чайка"?. Ако минавате през Айтоският проход, то обезателно трябва да минете и през Провадия. Ако е така ади следващия път като сте се запътили на там свържете се с мен че да се видим, да си поприказваме малко за АВИАЦИЯ! Wink Very Happy

Поздрави на всички! Cool

Ако толкова ти се дрънка за авиация, хич не чакай тия двамата точно да ти се обадят. Следи за срещите ни във Варна и си фани влакчето и ела при нас. Ще ти се надуе главата от тази тема Very Happy

PS: Пуснал съм хубави снимки на Ми-14 собствено призводство в темата за снимки от БРИЗ 2006 в морския раздел. Виж ги! Wink

Run, live to fly, fly to live, Aces high.
--------------------------------------------
Есть ложь, наглая ложь и советская историография
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
ICQ Номер 
ARC

МнениеПуснато на: Вто 11 Юли 2006, 22:38    Заглавие:  

ее да бяха минали миналата седмица като бях там... деа... колко време съм прекарал там, а никога не съм чувал .. ибахти...
Върнете се в началото
Lion King

МнениеПуснато на: Вто 11 Юли 2006, 23:52    Заглавие:  

Ехе, Моряко аз ви следя срещите, даже смятах да идвам на последната, но поради една или друга причина не можах, за което много съжалявам. Смятам обаче следващия път да съм "на линия". Cool
Снимките на Ми-то наистина са много хубави. Много ми харесаха и останалите на бойните кораби както и на онази кака. Twisted Evil

ARC, ти по работа ли си в Провадия или при роднини. Следващия път като идваш се "обади". Wink Иначе от къде си?

Моля администратори, модедатори, съфорумци и тем подобни да ме извинят за офтопика. Laughing Embarassed

Върнете се в началото
Lion King

МнениеПуснато на: Сря 12 Юли 2006, 19:45    Заглавие:  

Very Happy Very Happy Very Happy
И днес определено имаха полети в "Чайка"! Към седем без нещо един Ми-14 прелетя пак точно над цяла Провадия. Дойде откъм юг и продължи на север. "Сценария" беше като вчеращния - 10-15 км. северно от града, в околностите на с. Ветрино и с. Градинарово започна да върти кръгове около едно възвишение, и все около него. Обикаляше като циганче около шекерена пръчка. Laughing По едно време го изгубих и към 10 мин. не се показа никакъв. Чаках, чаках... започнах да се отчайвам, че нямаше да се върне, но останах да чакам. През това време гледах мацките които минаваха по улицата. Търпението ми се възнагради - по едно време гледам приближава от северо-изток. HE'S BACK! Very Happy Прелетя много ниско, този пат бях на таванската и много добре видях борда - 811-тралчика! Беше просто страхотен. Пак с вираж на ляво с курс към Варна се скри зад Калето. Дано утре да има пак!

Смятах да го снимам с руското ни фотоапаратче, обаче нямаше лента да еб. ..........! Mad Поне остават хубавите спомени. Wink

Върнете се в началото
tu-134

Местожителство: Chicago i Sofia

МнениеПуснато на: Чет 13 Юли 2006, 12:53    Заглавие:  

Кой Ми-14 още летят? Четох че 4 от тях са продадени. Накой знае ли подробности кой бордове са това и кой бордове летят? Знам че 811 с сигурност лети.
Елемаг
[Moderator]

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет 13 Юли 2006, 13:26    Заглавие:  

Cool Cool Cool
Доколкото ми е известно само той. Последен е минал КВР.

Върнете се в началото
Fox Mulder

Местожителство: София/Димитровград

МнениеПуснато на: Чет 13 Юли 2006, 15:23    Заглавие:  

Дааааа, 811.
Пичовете от Чайка бая ядове са брали с него за да го вкарат в ред след т.нар. КВР.
Но сега е работният кон на базата.

Върнете се в началото
ICQ Номер 
Елемаг
[Moderator]

МнениеПуснато на: Пон 20 Ное 2006, 16:24    Заглавие:  

Cool Cool Cool

Във Военноморската вертолетна авиобаза с командир подполковник Жулиян Костадинов продължава интензивната летателна подготовка денем и нощем. След възстановяването на боеспособността на още една летателна машина Ми-14 след продължително прекъсване на летище "Чайка" бяха възстановени полетите по двойки. Продължават и полетите по прибори. Благодарение на оптималното планиране на бойната подготовка все повече екипажи преминават през изпитанията на границата между небето и морето.

Пред представител на вестника подполковник Костадинов изказа своето удовлетворение, че повечето от младите летци показват знания и умения в различните ситуации на практическата проверка на подготовката им. Сред тях той отличи командирът на вертолетен екипаж капитан Атанас Георгиев - военен пилот III клас, и щурманът на екипаж лейтенант Димо Митев. Демонстрираните високи резултати дават основание на командира на авиобазата да очаква подобни постижения и при полетите в сложни условия. На "Чайка" очакват и резултатите от предстоящите дълбоководни изпитания на подводницата "Слава" от Военноморска база Варна, за да започнат възстановяването и на практическата противоподводна подготовка в различни хидрометеорологически условия.

Върнете се в началото
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Пон 11 Фев 2008, 15:55    Заглавие:  

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
airburner

МнениеПуснато на: Сря 12 Мар 2008, 19:58    Заглавие:  

Поздрави на всички колеги от Чайка. Това са снимки които се оказа че имам но не знам кой ги е снимал.

Върнете се в началото
onufrii

Местожителство: вилает Боляристан

МнениеПуснато на: Чет 13 Мар 2008, 09:56    Заглавие:  

Втория не е наш.

Si vis pacem, para bellum - 26030

Прайм червени шишета на бели!
Върнете се в началото
борден

МнениеПуснато на: Чет 13 Мар 2008, 18:08    Заглавие:  

Да - Ми-14ПС, каквито ние нямаме (и не сме имали).
Върнете се в началото
airburner

МнениеПуснато на: Чет 13 Мар 2008, 18:47    Заглавие:  

Да признавам си не бях обърнал внимание, тези обаче вече са наши.

Върнете се в началото
airburner

МнениеПуснато на: Чет 13 Мар 2008, 18:49    Заглавие:  

Искам да попитам това на фона на "Св.Ал.Невски" истина ли е или е монтаж?
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 3 от 11 [153 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, ..., 9, 10, 11 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » krile.net - ПЪРВИЯТ БЪЛГАРСКИ ВОЕНЕН АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Българските военни самолети
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0803s ][ Queries: 12 (0.0037s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker