Private Colleger of transportation  
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
2017 : Превъоръжаването на руската ПВО с комплекси С-400 е завършено · Цветан Цветанов: Премиерът Борисов е навсякъде приет и навсякъде е желан гост (ОБНОВЕНА) · Страшна находка на пътя Елхово-ГКПП Лесово · Сянката на Пиночет тегне над изборите в Чили · Как се печелят милиони от хора, дарили телата си за науката · Елена Йончева: Позор е, когато научим отвън какво се случва в нашата страна ·

Select Forum Language:

Hot topics:
The time now is Sun 19 Nov 2017, 14:32
All times are UTC + 2
 Forum index » ОКЕАН - МОРСКИ ФОРУМ » Съвременен военен флот
Нова версия за гибелта на „Курск“
Moderators: Sea Dog
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
Page 2 of 6 [82 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, 4, 5, 6 Next
Author Message
Guest
Guest

PostPosted: Tue 11 Jan 2005, 19:21    Post subject:  

Ketal, защот казваш, че пробоината е на вън? Ето две снимки, ясно личи, че е навътре.

http://www.whatreallyhappened.com/KURSK/kazouille_1105145210_torpille3.jpg
http://www.whatreallyhappened.com/KURSK/kazouille_1105145222_torpille4.jpg

Има доста неясноти около този инцидент. Най-точно какво е станало могат да кажат само мораците на борда. Съдебните лекари твърдят, че по джобовете на ного моряци са открити бележки който обясняват какво се е случили, но тези бележки са военна тайна.
Като се замисля, и аз да бях на мястото на Путин, и аз нищо нямаше да кажа. Как да обясня на народа, че чужда подводница е причината за загубата на най-модерната ни подводница, а аз нищо не сум направил в отговор.
Back to top
ketal

PostPosted: Tue 11 Jan 2005, 20:14    Post subject:  

Кадрите който аз видях бяха от дъното на Баренцово море и корпусър беше огънат навън Shocked .Неяснотите определено са доста,но едва ли ще бъде разяснено точно какво се е случило,и едва ли скоро ще разберем

Психоатаката е лайно, плуващо в облаците наречени наша душевност!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website 
Freak

PostPosted: Tue 11 Jan 2005, 21:04    Post subject:  

Само на мене ли ми се вижда дупката толкова перфектна.То хубаво,че се е врязло с голяма скорост торпедото ама....особенно на първата снимка.И най-странното е че САЩ заявяват за чути експлозии в 7.28 и в 7.30,като втората е по силна.Торпедо с две минутен закъснител?
ME109

PostPosted: Tue 11 Jan 2005, 21:11    Post subject:  

Я аз пък гледах един филм по един от руските канали там екстрасенси доказаха че Курск се сблъскала с извънземен кораб руски учен обясни че ствава въпрос за преплитане на торсионни полета(тоя маи беше и в България) Exclamation Rolling Eyes Курск е открита два часа след инцидента от "Петър Велики"тогава есминците наоколо деиствително започват да пускат дълбочинни мини с цел да заглушат хидрофоните на американските подводници да не чуват какви ги вършат руснаците!
Back to top
View user's profile Send private message 
Han Solo
[Moderator]

PostPosted: Tue 11 Jan 2005, 21:17    Post subject:  

Freak wrote:
Само на мене ли ми се вижда дупката толкова перфектна..............
не само на теб, на мен ми прилича на дупка от гигантски куршум Shocked да не е от отворите дето са ги рязали за да влизат водолазите вътре?
ketal

PostPosted: Wed 12 Jan 2005, 15:04    Post subject:  

Бях доста песимистичен към тази теория,но от снимката с дубката и постовете изписани тук започвам да се съмнявам.
Все пак ако торпедото е попаднало на мястото където е дубката щетите щяха да са повече от към борда а не откъм носа.Ако торпедото се е забило в корпуса едва ли щеше да бъде регистрирано като заметресение.

Back to top
oHua c koHq

PostPosted: Wed 12 Jan 2005, 18:17    Post subject:  

Да разсъдим малко около дупката-да приемем,че е от торпедо.Ама то тогава не е експлоадирало.Но защо не е гръмнало.Остава да е било без бойна част/демек учебно/или с невключен взривател/.Кой и кога стреля с такива торпеда-при учение.Учението е руско.Но-какво ще е това торпедо,че да пробие двукорпусна подводница.Shocked
А може и тази дупка да е както каза Хан Соло-пробита от водолазите.А доколкото си спомням те са пробивали такива дупки/имаше материални в Океан-а/.

ICQ Number 
Han Solo
[Moderator]

PostPosted: Wed 12 Jan 2005, 18:57    Post subject:  

oHua c koHq, аз се замислих - със каква скорост би трябвало да се е движил обекта за да пробие такава правилна дупка, и да има такова леко вдлъбване на лекия корпус около пробойната мещо не ми се вързват нещата - говоря само за снимките дето са в линка, освен това нали повредения отсек го рязаха с някакво специално приспособление - може би това е технологичен отвор , много са му гладки ръбовете Confused
ketal

PostPosted: Wed 12 Jan 2005, 19:58    Post subject:  

Рязазха торпедният отсек със специялен трион от стомана.Триона се закрепваще за корпуса/не помня точно как/.Дупките с който трябваше да бъде извадена курск са 24 но са пробити по горната част на корпуса.По Дискавъри даваха много хубав филм "Спасяването на Курск.

Back to top
Han Solo
[Moderator]

PostPosted: Wed 12 Jan 2005, 21:41    Post subject:  

ketal wrote:
Рязазха торпедният отсек със специялен трион от стомана.Триона се закрепваще за корпуса/не помня точно как/.Дупките с който трябваше да бъде извадена курск са 24 но са пробити по горната част на корпуса.По Дискавъри даваха много хубав филм "Спасяването на Курск.
Долколкото си спомням "триона" беше специално стоманено въже с остри елементи по него и май рязаха от горе - надолу с постепенно притискане и обтягане и май скъсаха поне 2 такива приспособления, филмчето го загледах и аз, но изтървах началото Sad имаче следях и специалния уебсайт дето го бяха направили руснаците, ама май отдавна е неактивен, сега ще взема да проверя дали мога да го изкопая отнякъде
ketal

PostPosted: Wed 12 Jan 2005, 21:43    Post subject:  

Точн отгоре надолу рязаха и сасипаха 3 триона.Самият трион беше специялно констроиран за случая.Има диаметър от 30мм но не съм 100% сигурен

Back to top
калло

PostPosted: Thu 13 Jan 2005, 08:29    Post subject:  

а може и Дарт Вейдър да е изрязъл дупката с меча си...

сериозно - мисля, че е направена точно от водолазите, при опитите да се проникне вътре и да се отреже предния отсек

ако пък имаше няква тежка конспирация, мислите ли, че тая снимка щеше да види бял свят?
Back to top
View user's profile Send private message 
ketal

PostPosted: Thu 13 Jan 2005, 15:30    Post subject:  

Има доста неизвестни около Курск,все пак мисля че руснаите си крият собствените издънки,а не толкова че американците са потопили курск.Ако найстина имаше торпедна стрелба целият руски СФ щеше да чуе изтрела и американските ПЛ щяха отдавана да са на дъното в следствие на руското качествено 533мм торпедо

Back to top
Принц Ойген

PostPosted: Thu 13 Jan 2005, 16:12    Post subject:  

Ако дупката е направена от водолазите при опитите да се проникне вътре, на какво тогава се дължи вдлъбнатината около нея?!Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website 
(калло)
Guest

PostPosted: Thu 13 Jan 2005, 17:50    Post subject:  

може и да е на 105-те метра дълбочина при изрязването, може да е при някакъв механичен натиск при рязането на предния отсек или издигането на целия корпус, когато вследствие на вече същестуващата дупка якостта около нея е значително спаднала...
Back to top
Page 2 of 6 [82 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, 4, 5, 6 Next
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
 Forum index » ОКЕАН - МОРСКИ ФОРУМ » Съвременен военен флот
Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

[ Time: 0.4733s ][ Queries: 14 (0.0039s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker