Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Нед 29 Ное 2020, 11:58
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » krile.net - ГРАЖДАНСКИ АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Авиокомпании и самолети
Airbus A320 vs. Boeing 737
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 1 от 2 [28 Мнения]   Иди на страница: 1, 2 Следваща
Автор Съобщение
slice

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед 05 Юни 2005, 17:56    Заглавие:    

gogog написа:
... жалко че съществуват такива самолети като А320 които при това претендират че са с по-добри качества.

това не го разбрах

ICQ Номер 
Гост
Гост

МнениеПуснато на: Нед 05 Юни 2005, 18:05    Заглавие:  

Исках да кажа че В737-800 е върха и когато го сравняват с А320 е нелепо и жалко.Освен това тази година след един голям спад в продажбите на В737-800 през предходната година когато значителни поръчки бяха спечелени от А320 отново се вижда значителен растеж - Japan airlines Ryanair Spicejet Sale Icelandair
Върнете се в началото
Nikolay

МнениеПуснато на: Нед 05 Юни 2005, 18:14    Заглавие:  

Е, найстина 737NG са по-добри от еърбъсите (това го пи6е и на подписа ми), но това (според мен) в никакъв слу4ай не озна4ава, 4е А320 е ло6, за6тото и той си има свойте ка4ества и предимства!!!!
Извинявай, оба4е да каже6, 4е е жалко да сравнява6 два самолета ( в слу4ая 737 и А320 ), за мен зву4и сме6но, за6тото за мен вси4ки самолети са красиви и имат своите ка4ества!

ICQ Номер 
Сашо

МнениеПуснато на: Нед 05 Юни 2005, 18:18    Заглавие:  

Anonymous написа:
Исках да кажа че В737-800 е върха и когато го сравняват с А320 е нелепо и жалко.Освен това тази година след един голям спад в продажбите на В737-800 през предходната година когато значителни поръчки бяха спечелени от А320 отново се вижда значителен растеж - Japan airlines Ryanair Spicejet Sale Icelandair

Абсолютно несъгласен. Супрелативите са общо-взето за хора, дето не са вътре в нещата и се впечатляват от външния вид най-вече.
Който купува - той има право да избира, и както виждаме, семейството А320 и 737NG имат приблизително еднакви продажби, с ръстове и спадове през годините. Просто продажбите не зависят от един или два фактора.
Като прост пътник - возих се миналата година на 737-700 на Лауда - абе нормално добре, нищо суперлативно, приятно вози, но разликата в авиокомпаниите не е в типа самолет, а в обслужването най-вече (е ако е някоя бракма да трещи и скърца, това вече е друг въпрос).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
Гост
Гост

МнениеПуснато на: Нед 05 Юни 2005, 18:50    Заглавие:  

А320 е един самолет ,които изглежда доста безлично .Жалко ,е че повечето европейски авиокомпании го притежават .Той вече не е върхова технолотия. Бъдещето принадлежи на В737 и на В787 .Мисля ,че Еърбъс ще има доста сериозни проблеми в бъдеще.
Върнете се в началото
harrier

Местожителство: София/Nuernberg

МнениеПуснато на: Нед 05 Юни 2005, 18:53    Заглавие:  

Anonymous написа:
А320 е един самолет ,които изглежда доста безлично .Жалко ,е че повечето европейски авиокомпании го притежават .Той вече не е върхова технолотия. Бъдещето принадлежи на В737 и на В787 .Мисля ,че Еърбъс ще има доста сериозни проблеми в бъдеще.

Жалкото за теб е, че го предпочитат! Не можеш ли да се сетиш, че
щом го предпочитат, значи че има доста добри качества. Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
ICQ Номер 
Гост
Гост

МнениеПуснато на: Нед 05 Юни 2005, 19:09    Заглавие:  

Основната причина е заради това че европейските авиокомпании купуват трябва да купуват европейски самолети т е само Еърбъс единственото изискване е само дали може да лети няма значение какво е качеството на самолета например това което се случи с CSA TAROM и още много други компании те бяха просто принудени
Върнете се в началото
VS11

Местожителство: Бостън, Варна

МнениеПуснато на: Нед 05 Юни 2005, 19:39    Заглавие:  

А320 са доста по-удобни за пътуване отколкото Б737. Б737 са много клаустрофобични - ако имаш възможност се вози на един А320 след като си бил преди това на един Б737 и ще усетиш разликата веднага. Винаги ще избера да се возя на А320 преди Б737, без да ми мигне окото.

Относно естетиката на Б737 - всеки си има свое мнение. Единствения самолет на Боинг, който не ми харесва е Б737 във всичките си разновидности.
Върнете се в началото
SPEED_BIRD

МнениеПуснато на: Нед 05 Юни 2005, 19:42    Заглавие:  

Това е несериозно мнение Very Happy

Повечето европейски комапнии са частни, т.е. никой нищо не им налага особенно когато става дума за страшно много пари. Това че европейските компании предпочитат Airbus е не само защото е напълно конкурентен на Boeing но и защото е по-евтин и поддръжката им е на един г** място Laughing

Върнете се в началото
HORNISE

МнениеПуснато на: Нед 05 Юни 2005, 23:56    Заглавие: banned!  

DELETED!

http://airliners...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
ICQ Номер 
NorthWest
Гост

МнениеПуснато на: Пон 06 Юни 2005, 00:50    Заглавие:  

Технически е Аирбус 320 малко по-напред от 737-///. Лети по-гладко,понеже го управлява от начало до края компютера ,а този по-умее да изглади леките турбуленции от пилота. Работната умора е намалена значително.
Това го признавам дори като Боеинг-737 фен. Аирбуса ми е много стерилен и пресметнат ,ако откачиш едната врата от Аирбус можеш да я монтираш на друг Аирбус. При Боеинг няма да стане номера Smile . Боеинг 737 си е малко груб и грозничък, затова пък има Charme и характер.
Върнете се в началото
Skyfreak

Местожителство: Аахен

МнениеПуснато на: Нед 13 Ное 2005, 15:04    Заглавие:  

charme....абеее..въпрос на лично мнение!
за мен Б737 е абсолутна щайга,независимо от коя модификация!не виждам кво на него му е личното,ако А320 е безличен?! Shocked
имал съм удоволствието да се возя на доста модели, и се от малките, тъй като до Европа на по-голям самолет от А321 не съм попадал. А пък той каква е приказка...ма излизам от темата.
ша ме извините за примера, ама да сте влизали в задните wc на Б737-300/500...мани, ужас, такава теснотия не бях очаквал, хем съм слабичък човечец! не знам дебелите американци как се навират и излизат оттам (сиг. с тирбушон Laughing )
като гледам повечето от нас ги оценяваме самолетите, ей така по външен вид и вкус...малцина може би са го пилотирали или обслужвали технически, та да тропнат по масата и да кажат- не сте прави!
сигурно и в двата има тук таме недомислици, ама това ще ви го кажа след годинка - две, като ми станат тема на работата Wink

ICQ Номер 
pilot013

Местожителство: Aarhus, Denmark

МнениеПуснато на: Нед 13 Ное 2005, 15:18    Заглавие:  

Абе лелле.....На мен всички ми харесват,не по външен вид ,а по летателни характеристики!
Какво значение има,как изглежда даден самолет.като гледам,дължината на 737-400 си е почти същата като на Ербъса,крейсерска скорост-М 0.81-на Ербъса е толкова.
за това,приятелю почети малко и тогава всичко ще е наред!

ICQ Номер 
tupolev

МнениеПуснато на: Нед 13 Ное 2005, 16:07    Заглавие:  

Летателната характеристика не е само това, каква е крайцерската скорост.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
pilot013

Местожителство: Aarhus, Denmark

МнениеПуснато на: Нед 13 Ное 2005, 16:15    Заглавие:  

Еми и много други,работи,казах,само в най-общи линии,че повечето им характеристика съвпадат! Mad
ICQ Номер 
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 1 от 2 [28 Мнения]   Иди на страница: 1, 2 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » krile.net - ГРАЖДАНСКИ АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Авиокомпании и самолети
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0685s ][ Queries: 13 (0.0078s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker