Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Учени изследват ледник, който не се топи · Сухопътните сили и ВМС на бунт: ВВС пробутвали тайно вече отхвърлен от КЗК търг за други самолети след Ф-16 · F-22 Raptor: полет в кабината · F-16 на авиасалон Le Bourget 2019 · ВИДЕО: Авиасалон Ле Бурже 2019 · В Антарктида откриха нещо, което шокира целия свят /ВИДЕО/ ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Пет 23 Авг 2019, 21:38
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОКЕАН - МОРСКИ ФОРУМ » БЪЛГАРСКИТЕ ВМС
ФРЕГАТА "ДРЪЗКИ" F-41
Модератори: Sea Dog
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 33 от 35 [516 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 31, 32, 33, 34, 35 Следваща
Автор Съобщение
scorpio37

МнениеПуснато на: Пон 31 Дек 2012, 11:34    Заглавие:  

Хипократ2006 написа:
Абе и аз съвсем като лаик да попитам - верно ли цялата тази купчина желязо разполага за пуцане само с едно оръдие и две пригодени танкови картечници Question Question Question

Този въпрос е меко казано нелеп...
Тук се сещам за една от Аксиомите на истинския гангстер, която гласи: "Любопитството е погубило повече девственици, отколкото любовта" Wink
Няма на света армия, която да споделя в подробности с каква техника разполага и какви са нейните възможности. Нормално е този информационен вакуум да се запълва с информация, получена от "специалисти" журналисти и други писарушки, които хабер си нямат за какво иде реч, както и с мнения на различни птици от форумите, от вида на "доган" или "фазан" и т.н. пернати, които вероятно от скука си местят пръстите по клавиатурата.
Фрегатата разполага с въоръжението, с което трябва да разполага, и то не е само 100мм АУ и 2 картечници - спокойно Smile
Във "въоръжение" се включват не само дулата за "пуцане", обаче. Бойната техника включва и различни видове сензори, като например радара за ранно откриване на въздушни цели, който покрива площ 3 пъти по-голяма от територията на България. И тук няма да се впускам в подробности, за да не "нагазя" в дебрите на ЗЗКИ... Може би няма да е трудно да откриете другаде с какви сензори и техника е оборудвана.
Идеята ми е, че за всяка техника е необходимо пространство (или "корито"), което да я побере. А техниката е доста.
Това "корито" трябва и да се задвижва някак - т.е. налице са машинни отделения, на машините им трябва пък гориво, което да е достатъчно за дълъг период на море - тук става въпрос за едно много важно качество на всеки кораб - АВТОНОМНОСТ - сетете се сами какво предимство дава това.
Фрегатата е предвидена и конструирана за изпълнение на задачи на море за дълъг период без пристанище - от порядъка на 20 дни. И моряците от Дръзки са имали доста такива продължителни патрули в различните операции.
И тъй като и те са хора (а Фрегатата не е радиоуправляем модел) и трябва да спят от време на време, трябва да има кой да ги сменя - т.е. нужна е поне двусменна вахта, тъй като още не съм срещал човек да изкара 20 дни без сън и да е ефективен. От тук произтича нуждата екипажа да е поне двоен - на две смени.
На всичките тези хора трябва да се осигурят и някакви условия за живот сред тази бойна техника - места за спане, бани, за хранене. Трябва им и храна, а и някой да я сготви някъде.... трябва им и питейна вода - т.е. обемни складове, фризери и хладилници, съдържатели (танкове) за сладка вода, за сантинни и отпадни води и т.н. и т.н.
Всъщност ако поплавате с фрегатата, още на десетия ден вероятно ще ви се стори едно доста тясно място. Особено пък ако морето се "поразклати" Wink

Хипократ2006 написа:
То ясно, че за нещо става описаното въоръжение, въпросът ми бе не е ли прекалено голямо (и скъпо за поддръжка) коритото му. Наскоро приключих с плащането на годишните си данъци, та затова съм и крайно чувствителен по всички въпроси свързани с харченето им!

Мисля, че с горното отговарям и на този въпрос. Досега не съм "срещал" по-малко "корито" от Дръзки в съединенията на НАТО в средиземно море, т.е. ние пак сме си най-скромните. Но за да си спокоен за данъците си, уверявам те че Дръзки върши същата работа като останалите, и то на доста по-ниска цена Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
dragon x

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пон 31 Дек 2012, 11:55    Заглавие:  

Ииии, пак великите военни моряци. И ние сме виждали нещо от морето и макар, че сме само 19 човека пак караме кораба. Я да питам сега като нямате ПКР, поне със Си Спароу-а стреляхте ли, а някое торпедо? Хубаво, че имате 1000 сензора, ама като захванете цел с какво ще я обстреляте? То не че вината е у вас за липсата на стрелби, ама...
scorpio37

МнениеПуснато на: Чет 03 Яну 2013, 14:07    Заглавие:  

dragon x написа:
Ииии, пак великите военни моряци. И ние сме виждали нещо от морето и макар, че сме само 19 човека пак караме кораба. Я да питам сега като нямате ПКР, поне със Си Спароу-а стреляхте ли, а някое торпедо? Хубаво, че имате 1000 сензора, ама като захванете цел с какво ще я обстреляте? То не че вината е у вас за липсата на стрелби, ама...

Не те познавам, но прочетох че те наричат "Драго" в мнения по темата.
Та, първо, За много години, Драго! Smile
Не знам кои мислиш че сме "ние" и кои сте "вие". Под "ние" имах предвид българските ВМС в НАТО. По същия начин казвам "бихме Германия в САЩ '94".
Много хора са виждали морето - кой от плажа, кой от някъде другаде...
Мнението ми беше отговор за тези, които наричат себе си "лаици" и се чудят защо е нужно да е толкова голямо "коритото Дръзки". А ти явно си "професионалист".
Твоите мнения в темата обаче са леко дразнещи. Не виждам да съм писал нещо за "величието на военните моряци".
Ти явно не си такъв, щом така подскачаш. "Вие" с 19 - членен екипаж вероятно сте някой по-голям търговски кораб, дето само "го карате" между пристанища. Можеш да си много горд, че само 19 души успявате да го карате - браво! И че си видял "нещо от морето". Това те прави изключително специален... евала!
А в случай, че си военен (с този екипаж вероятно на някой спомагателен кораб), не ти прави чест това оплюване на Дръзки и екипажа му.
Най-малкото защото (в този случай) не си видял нищо от морето и нямаш представа какво е по принцип боен кораб.
Имаше едно твое изказване относно заминаването на фрегатата, например, което показва колко си запознат:
dragon x написа:
... Поне снаряди за оръдието имат, ако не са си изстреляли нормата на учението лятото.

Искам да те успокоя, че на учебни стрелби се използват учебни снаряди (както и бомби и т.н.), които се доставят от склад непосредствено преди учебните стрелби, и които не съдържат бойни експлозиви. Това важи за всички кораби от ВМС и никой не тръгва на мисия с учебни снаряди.

Post Scriptum: Тук се разискват повече политически и икономически въпроси, спорове, в които не искам да се забърквам - не разбирам нито от политика, нито от икономика. Дали е било изгодно или не, какво е можело да стане, кой за какво е виновен - не мога да коментирам. Това са все неща, независещи от предмета на темата и неговия екипаж.
Апелирам за малко повече уважение към екипажа на Дръзки, защото само те си знаят какво им е коствало усвояването на кораба в Белгия за 9 месеца - в чужда държава, където не се говори Руски език, както и последвалите участия в операции и мисии. Те не са хванати от гората или докарани от Марс, а са служили преди това години на стари "руски" кораби.

Post Scriptum2: Не се съмнявам в подготвеността на екипажите на "руските" ни кораби или в техните качества. Просто на тях им липсват системите за обмен на информация, за да бъдат оперативно съвместими в НАТО. А в НАТО май разузнаването и навременната и актуална информация е едно от най-важните неща. Затова и фрегатите от този проект (Е-71) са предвидени за участие в мисии и операции в натовски съединения. Просто за момента нямаме други.
Надявам се това да се промени някой ден... а също и аз да подкарам новото си ферари и да хвърля за скрап старото си пежо Smile
Върнете се в началото
dragon x

МнениеПуснато на: Чет 03 Яну 2013, 20:34    Заглавие:  

Ами за много години.

Никой няма за цел да оплюва екипажа на "DRAZKI", но с подобни писания не помагаш особено на каузата им. Фактите са, че фрегатата е силно разоръжена, не съм сигурен дали са стреляли с нещо, различно от оръдието, отделно приемането на нова техника им влиза в служебните задължения. А относно "карането между пристанищата" - "майсторлъка" на голяма част от бившите военни е печално известен в т.нар. гражданско корабоплаване.

scorpio37

МнениеПуснато на: Чет 03 Яну 2013, 23:43    Заглавие:  

Ахх, Драго, късаш ми сърцето... Не мога да си обясня откъде е тази злоба, та чак имаш пяна на устата?
dragon x написа:
Никой няма за цел да оплюва екипажа на "DRAZKI", но с подобни писания не помагаш особено на каузата им.

Значи ти си искал да помогнеш на каузата им, а аз съм пресякъл благородния ти порив Laughing
Ако има някаква кауза, тя е същата като на останалите от ВМС, както и въобще на Въоръжените ни сили.
dragon x написа:
Фактите са, че фрегатата е силно разоръжена, не съм сигурен дали са стреляли с нещо, различно от оръдието

Ти откъде ги знаеш тези факти?!? Не знам защо настояваш толкова да разбереш с какво са стреляли, но има например едни "филмчета", публикувани в свободното пространство и снимани от борда на Дръзки, на които се вижда, че освен с 100мм АУ, стрелят и с бомби, и с торпедо. Колкото до ракетите, имам данни (от извора) че са направени безброй тренировъчни стрелби по реални захванати цели, но вместо ракета в контейнера има имитатор (който не излита).
Това се отнася за така наречената ЗРУ NSS (която на "натовски" се нарича GMLS - Guided Missile Launching System). Това не ти е пистолет Макаров да си стреляш на всяка поляна за 1.60 лв осемте патрона.... за много по богати от нас флоти изстрелването на такава ракета е сериозно събитие.
За ПКР нещата са подобни.
dragon x написа:
отделно приемането на нова техника им влиза в служебните задължения.

Това не са задължения само на този екипаж, но само той ги е изпълнявал през последните 20-30 години, и то в чужда държава. Доколкото знам досега "братските" кораби са докарвани от руски (или украински) екипажи и се усвояват в България, на по-близък език и с по-позната техника.
dragon x написа:
А относно "карането между пристанищата" - "майсторлъка" на голяма част от бившите военни е печално известен в т.нар. гражданско корабоплаване.

Може да те разочаровам, но големия брой на мнения в даден форум не означава висока компетентност по дадена тема. Това означава единствено наличието на повече свободно време...
И колкото и да повтаряш някое твърдение, то няма да стане вярно без да посочиш факти.
Много ще ми е интересно да разкажеш за твоя кораб и твоите морски подвизи - но разбира се не тук, че да не спамиш темата.
Може да ми пишеш на ЛС или да посочиш линк.
Благодаря!
Върнете се в началото
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Пет 04 Яну 2013, 00:20    Заглавие:  

Скорпио - повярвай ми Драго имаше съвсем добри намерения.
Мисля че истината не трябва да се крие и да се казва в очите - а тя е една - през последната година на "Дръзки" липсва основното въоръжение. За това не говорим само ние, а и министъра, който обаче не му пука изобщо за ВМС...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
Dimitar Stavrev
[Admin]

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет 04 Яну 2013, 10:30    Заглавие:  

Нещо за зимитането, замазването и за облизването

Г-н Scorpio,
реших да напиша тези редове защото смея да твърдя че познавам доста добре историята на фрегатите Е71 още от идването на "Дръзки". Списание Клуб ОКЕАН и форумът на airgroup2000.com/forum винаги са отразявали успехите на екипажите на "Дръзки" и "Верни", надяваме се скоро и "Горди" да тръгне потехния път. Посрещахме ги и ги изпращахме на учения и мисии и вярваме че имаме много приятели сред екипажите и тези които вече са на други места, но минаха през школата на фрегатите. Никой не е поставял под съмнение професионализма им през всички тези 7 години, но да казва че всичко е тип-топ граничи с престъпление.
От постовете личи претенция да си член на екипажа, при това още от обучението в Белгия. Ако това наистина е така, е недопустимо да се опитваш да замазваш истинското положение на нещата - а всички които са във ВМС или се интересуват от темата знаят че за тези години за фрегатите бяха отделяни минимални средства, обикновено на пожар преди важни мисии, като тези до Ливан и Либия.
Само да припомним безкрайната сага с преобразователите на напрежението покрай липсата на които бяха изгорени стотици тонове нафта взета от бойната подготовка на флота и бе потрошен безцелно скъп моторесурс на дизел-генераторите.
ПРК-ите бяха оставени да им изтече срока и сега МО плаща тлъсти суми за утилизацията, проблемите с радарите и ЕО сензор се точат с години, сега се умува как да оправим торпедата, снарядите на оръдията попривършиха, за RIM-7 Sea Sparrow всички знаем какво стана на Шабла.
И досега МО отказва да сключи договор за интегрирана логистична поддръжка, а се опитва да търси фирми за ремонти на парче.
Така че бодряшкият ти тон за хилядите сензори които давали мощ ги остави за крайбрежните кръчми и за невръсните девойки които могат да се вържат на това: "като например радара за ранно откриване на въздушни цели, който покрива площ 3 пъти по-голяма от територията на България".
Ха сега като си такъв професионалист ми кажи кой от двата радара (споко, информацията за тях и от леляти Уикипедия):
1 Hollandse Signaal Apparaten DA-05 surveillance radar
1 Hollandse Signaal Apparaten WM-25 targeting radar
е способен на такива подвизи. Да се чуди човек при положение че белгия е по-малка от България защо взеха М-фрегатите от Холандия, а неси запазиха Е71?
Затруднили се с отговора - ето го -направо от Jane's
DA05 naval surveillance radar (International), Naval/coastal surveillance and navigation radars, S-band (2 to 4 GHz) air surveillance and target indication radar.
The DA05 is a high-power, S-band radar for medium-range surveillance and target indication to weapon control systems. Capable of accurately detecting a jet fighter at approximately 135 km. Ха сега кажи колко имаш по география на България, че тази окръжност с диаметър 270 km нещо не ми се вижда 3 х по-голяма от България.
Време е да се засрамиш и вместо да се заядаш с Dragon се помисли дали не е по-добре да изложите пред когото трябва истинските ви проблеми с поддръжката, все пак имаме нов Върховен главнокомандващ, може да ви чуе човека. Замитането на проблемите под койката, както и на боклука, не върши работа, особено ако си на море и разчиташ на техниката за да оживееш.
Върнете се в началото
scorpio37

МнениеПуснато на: Пет 04 Яну 2013, 16:48    Заглавие:  

Така... прочетох си по 2 пъти постовете... и никъде не видях твърдението си, че всичко е тип-топ. Само че нито аз съм човека, нито тук му е мястото да се публикиват тези проблеми. Подобни неща се установяват от комисии, които пък попълват разни документи. Тези документи обаче са поне за служебно ползване, ако не и с гриф Строго секретно или NATO SECRET. И просто няма как да сте запознати с тях, или ако сте запознати - едва ли ще публикувате тук съдържанието им.
С това искам да ви кажа да се поспрете малко с публикуването на подобна "достоверна информация" с лека ръка. Едва ли само вие си четете форума.
Не съм споменавал и броя на сензорите - това за хилядите беше изява на Драго. И не твърдя, че дават мощ... а само, че заемат място. И че са необходими за всеки военен кораб, който има претенции да е оперативно съвместим в NATO.
Всъщност фрегатата има повече сензори от двата радара, които така услужливо ти е описала леля ти.... но както и да е.

Колкото до познанията ми по География - България е с площ около 111000 кв.км. В посочения от теб обхват (135 км) DA05 покрива площ от 57226 кв.км
Смята се площ на кръг (математика) S=3,14*R*R
Само че обхвата на DA05 е 128 NM (морски мили) в определен режим на работа, и спокойно си "вижда" самолети на тази дистанция.
128 NM са приблизително 237 км. Получава се площ 176370 кв км. Прав си, че не е "три пъти", но пак си е доста над...

Dimitar Stavrev написа:
а всички които са във ВМС или се интересуват от темата знаят че за тези години за фрегатите бяха отделяни минимални средства

За средствата в България въобще е ясно. Искам пак да кажа обаче, че да се интересуваш от темата и да си наясно с фактите са две различни неща. Това, че четеш вестници или си приятел във Facebook с някой от екипажа, все още не те прави "посветен" в проблемите. (нямам предвид само г-н Ставрев, а всеки интересуващ се от разстояние)

Нищо не искам да замазвам или замитам. Само че повечето мнения тук са малко встрани от действителността.
Беше ми интересно и забавно, например, да чета кой ще победи в единоборството между ракетен катер и фрегата. Вероятно, каквото и да се каже тук, все ще е вярно. Само че е малко вероятно да се случи такава ситуация. В NATO рядко се използва понятието "Бой на единичния кораб".
Когато NATO воюва, то знае предварително къде е противника, какви са силите му, откъде се очаква заплаха, с какви оръжия разполага и т.н.
А текущата информация относно горното се разпространява със средства, с които засега само фрегатите разполагат. Тази информация се обменя не само между кораби, а между всички в състава на тактическите сили - самолети, брегови и т.н., а командващия решава кой да стреля според целта и средствата на разположение. И то така, че винаги да вземе предимство пред противника. Така че един ракетен катер е по-вероятно да бъде унищожен (от самолет) още преди да е излязъл от пристанището. Спомнете си операцията в Либия - има и видео в нета.

Г-н Ставрев, нямам никакви претенции към Вашите познания за историята на фрегатите Е71 още от идването на "Дръзки". Но все пак сте страничен наблюдател. В темата се натъкнах само на един член от екипажа, но повечето му мнения (не знам защо) са във вид на точки (..............)
А на останалите "приказки" повече им подхожда да са "за крайбрежните кръчми и за невръсните девойки които могат да се вържат".
Всъщност виждал съм много "мъже" които се изтъкват чрез недостатъците на другите... и са компетентни по всички въпроси. С такива хора избягвам да разговарям!
Най-лесно е да критикуваме и да обсъждаме какво нямаме, и какво ни липсва.
А какво правим с това, което имаме? Ами винаги го подценяваме - типично българска черта...

Надявам се да съм ви дал друга насока за размисъл... моля само да четете внимателно и да не ми приписвате разни цитати!
Със здраве!
Върнете се в началото
Dimitar Stavrev
[Admin]

МнениеПуснато на: Пон 07 Яну 2013, 09:56    Заглавие:  

Г-н Скорпио, ще се радвам да се запознаем лично при следващото ми посещение в Атия. Все пак рядко човек може да общува с специалист който знае повече от Jane's.
А колко фрегатите в СЕГАШНОТО ИМ СЪСТЯНИЕ са съвместими с НАТО-вските кораби може да се разсъждава на база резултатите от есенното участие в "Актив Индевър", вярвам че като вътрешен човек сте запознат с тях.
Като си позволявам отново да ви препоръчам да поставяте реалните проблеми и нуждите в целия им обем пред началниците до които имате достъп за да може наистина фрегатите Е71 да са гръбнак, притова стабилен, на българските ВМС, ви желая успешна 2013 година и повече плавателни дни.
Върнете се в началото
Dimitar Stavrev
[Admin]

МнениеПуснато на: Сря 09 Яну 2013, 14:43    Заглавие:  

Г-н Скорпио нещо специално за вас:

Процедура "Доставка на резервни части за фрегата тип Е-71" от 10.08.2012 Открита по ЗОП

Прекратена с решение №160/29.11.2012 г.
Върнете се в началото
dogan

МнениеПуснато на: Чет 25 Апр 2013, 19:33    Заглавие:  

здравейте Smile благодаря на г-н Ставрев за вещата намеса. ...аз противно на мнението на скорпио-то съм твърде зает и чак сега успях да прочета творенията му .....за съжаление от време на време във форума има доста агресия, но просто хората са различни ....различен обаче не означава да си ограничен ....от времето на монката паси не бях виждал такъв отчаян апологет на нато и евроатлантическата интеграция, жалко е обаче когато не знаеш от къде произхождат никовете на уважаемите съфорумци .....традициите в българската армия са стари и ако за някой младеж едва сричаш английски (явно е изискване на длъжността му да го поназнайва все пак) не знае отккъде идват пернатите никове доган и фазан то аз мога да изпитвам само съжаление към него.... много хора в България им е трудно да разберат, че за да изпълняваш една длъжност трябва освен желание да имаш необходимите знания и умения. руският език по ред причини е близък с българския език, но ако не си го учил нямаш никакъв шанс с инженерните термини ...кораба все пак освен корито е двигатели, механизми, оръжейни системи, сензори ....камбуз (много важна работа е това ейййй) и т.н. така, че ако искаш да заемаш една длъжност следва да си подготвен за нея.....нека не се изтъкваме толкова много във вмс и особено във вмс на една натовска държава сигурно е прието носа да пори небето като небостъргач, но действителността е коренно различна ...да ме прощава обхвата на радара ама като няма нищо за "пуцане" и да наблюдаващ какво се случва около тебе и да се обменят данни не те прави въоръжен с пкр ..... нещо подобно бешеи първата мисия в афганистан .....баняджии, не че не е важно да има баня, но като няма стрелци няма полза за армията - опит най-малкото.....с плаване също се трупа опит, но само плаване и в търговския флот може да се трупа....в заключение мога само да кажа, че е добре човек да е вдъхновен, но трябва и да можеш реално да си оцениш възможностите ....факт е, че в момента само 1 кораб (по руските стандарти е катер) има пкр, както се казва в черо море само грузинците ни задминават по липса на ....как го казваше АА ...."способности".....оставам с уважение към всички служещи във вмс за усилията, които полагат при изпълнение на поставените им задачи!
Върнете се в началото
Sea Dog
[Moderator]

МнениеПуснато на: Чет 25 Апр 2013, 20:09    Заглавие:  

dogan написа:
...факт е, че в момента само 1 кораб (по руските стандарти е катер) има пкр...

И кой е той ?? Rolling Eyes

P.S. Въпросът ми разбира се е подвеждащ. Laughing

Dimitar Stavrev
[Admin]

МнениеПуснато на: Пон 29 Апр 2013, 16:29    Заглавие:  

УТРЕ МИНИСТЕРСКИЯ СЪВЕТ ЩЕ ГЛАСУВА ПРОЕКТ НА РЕШЕНИЕ ЗА РАЗРЕШАВАНЕ ИЗПРАЩАНЕТО И ИЗПОЛЗВАНЕТО НА ЕДИН КОРАБ КЛАС „ФРЕГАТА” – „ДРЪЗКИ”, С БОРДОВИ №41 ОТ ВЪОРЪЖЕНИТЕ СИЛИ НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ ИЗВЪН ТЕРИТОРИЯТА НА СТРАНАТА ЗА УЧАСТИЕ В ОПЕРАЦИЯТА НА НАТО В СРЕДИЗЕМНО МОРЕ ACTIVE ENDEAVOUR
Върнете се в началото
Dimitar Stavrev
[Admin]

МнениеПуснато на: Вто 30 Апр 2013, 12:20    Заглавие:  

РЕШЕНИЕ НА МС:
Фрегатата „Дръзки” ще вземе участие в операцията на НАТО „Active Endeavour”

Фрегатата „Дръзки” от състава на военноморските ни сили ще вземе участие в операцията на НАТО в Средиземно море „Active Endeavour”. С щатното си въоръжение и екипаж до 153 души тя ще се включи в операцията между 2 и 31 октомври т. г.
„Active Endeavour” осигурява присъствието на НАТО в Средиземно море и демонстрира решимостта на държавите-членки на Алианса в борбата с тероризма. Задачите на българския кораб са да участва в наблюдението и контрола на корабоплаването в назначени райони в състава на Постоянната военноморска група на НАТО.
Върнете се в началото
Dimitar Stavrev
[Admin]

МнениеПуснато на: Вто 30 Апр 2013, 18:19    Заглавие:  

3 процедури за доставка на резервни части и ремонт

Доставка на резервни части за главни корабни двигатели тип „АВС 12-VDZC-1070-181-A”
обществена поръчка чл.14, ал. 4, т.2 на ЗОП
Срок за подаване на офертите - Военно формирование 34400-Варна 16.00 часа на 14.06.2013

Доставка на резервни части за генератори тип „ISOTTA FRASCHINI MOTORI V1312T2ME
обществена поръчка чл.14, ал. 4, т.2 на ЗОП
Срок за предаване на офертите - Военно формирование 34400-Варна 16.00 часа на 14.06.2013

Доставка на резервни части за въздушни компресори тип „COMP AIR 5217 MK2
обществена поръчка чл.14, ал. 5, т.2 на ЗОП
Срок за предаване на офертите - Военно формирование 34400-Варна 16.00 часа на 14.06.2013

За справки: Енчо Илиев Илиев 052/552-479
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 33 от 35 [516 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 31, 32, 33, 34, 35 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОКЕАН - МОРСКИ ФОРУМ » БЪЛГАРСКИТЕ ВМС
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0809s ][ Queries: 12 (0.0074s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker