Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Москва разреши митинг за 100 000 души · Турция покачва напрежението край Кипър · Пропадна част от автомост в Харков /ВИДЕО/ · Иран разработва нова противовъздушна отбранителна система · Признаци за биологичен живот откриха на Марс · Авария в ТЕЦ-Перник! Тя е причинила замърсяване на река Струма ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Нед 25 Авг 2019, 14:22
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Българска армия - минало и настояще
ЗРВ в България
Модератори: Super Flanker
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 42 от 43 [639 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 40, 41, 42, 43 Следваща
Автор Съобщение
piston

МнениеПуснато на: Пет 03 Яну 2014, 00:14    Заглавие:  

piston написа:
Здравейте!

Търся информация относно ЗРК ОСА-АК/АКМ на въоръжение у нас, а именно кога постъпва у нас за пръв път, коя версия (АК или АКМ), каква е организацията (полкове??), кога са станали боеготови и т.н. От това, което намерих във форума разбрах, че е имало общо 2 военни части с по 12 машини ОСА (Ямбол и Благоевград???)
Ще се радвам, ако ме насочите към някакви исторически източници, макар вероятно да няма такива...

Същото инфо ми трябва и за Румъния, но едва ли ще може да ми помогне някой с информация за тях...

Здравейте!

Интересува ме коя година сме приели на въоръжение 2K12 Куб, къде са били дислоцирани преди 1989 г., както и номерата на полковете, ако някой ги знае.

Тук намерих това:
"В Хасковската (Димитровград) и Старозагорската (Нова Загора) - полк с Куб (4 батр *4 П). Това би трябвало да са танкови дивизии, ако може номерата на полковете.

Попаднах и на друга информация, а именно, че Куб е имало само в Димитровград и после се е преместил в Стара Загора... Моля за помощ за да изясним фактите.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Чет 06 Фев 2014, 15:58    Заглавие:  

ЗЕНИТНО-РАКЕТНИТЕ ВОЙСКИ ОТЧЕТОХА УСПЕШНА 2013 ГОДИНА
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
Вито

МнениеПуснато на: Вто 27 Яну 2015, 09:24    Заглавие:  

Някой служил ли е в 44 ЗРБ Ст.Загора, под. 26180, ЗРК "Круг"? Бях войник там между 1984-86 г., (свързочник и Н-к Ст. на "Деймос" в 1-ви дивизион). Имах щастието да бъда и на стрелбите в Ашулук (Поволжието) през юли 1985 г.
Днес поделението отдавна не съществува.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Вито

МнениеПуснато на: Вто 27 Яну 2015, 09:31    Заглавие:  

Димитровградските Кубове ги преместиха в Ст.Загора, доколкото си спомням през 2001 г. и съкратиха двата дивизиона Круг. Създаде се смесена бригада с 2 дивизиона Куб и 1 Круг. Тя просъществува до преди няколко години не мога да кажа до кога, но със сигурност към 2009-10 г. все още съществуваха. Днес всичко е ликвидирано и целия терен на "Колю-Ганчевския гарнизон" както го наричахме (поделенията 26180, 22130 и Авиобазата, т.нар. Въртолетен полк") е демилитаризиран, вероятно и продаден. Като всичко в България - разруха!
Върнете се в началото
Елемаг
[Moderator]

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто 27 Яну 2015, 18:54    Заглавие:  

Cool Cool Cool
А някаква информация за Стрела-10 да имаш?

Върнете се в началото
Super Flanker
[Admin]

МнениеПуснато на: Вто 27 Яну 2015, 20:06    Заглавие:  

...
Последната промяна е направена от Super Flanker на Съб 16 Май 2015, 16:02; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
piston

МнениеПуснато на: Вто 27 Яну 2015, 21:41    Заглавие:  

Вито написа:
Някой служил ли е в 44 ЗРБ Ст.Загора, под. 26180, ЗРК "Круг"? Бях войник там между 1984-86 г., (свързочник и Н-к Ст. на "Деймос" в 1-ви дивизион). Имах щастието да бъда и на стрелбите в Ашулук (Поволжието) през юли 1985 г.
Днес поделението отдавна не съществува.

Виж тук:

https://www.facebook.com/groups/514429148577858/?fref=ts
Върнете се в началото
Dimitar Stavrev
[Admin]

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря 28 Яну 2015, 09:08    Заглавие:  

Елемаг написа:
Cool Cool Cool

Тони, след закриването на 9-та танкова бригада Горна баня Стрела-10 (които бяха само 1 батарея) заминаха за Хасково. При съкращенията по План 2010 ги бастисаха, просто стана неефективно да се поддържат поради малкия брой ПУ.
Върнете се в началото
piston

МнениеПуснато на: Сря 28 Яну 2015, 22:14    Заглавие:  

Dimitar Stavrev написа:
Елемаг написа:
Cool Cool Cool

Тони, след закриването на 9-та танкова бригада Горна баня Стрела-10 (които бяха само 1 батарея) заминаха за Хасково. При съкращенията по План 2010 ги бастисаха, просто стана неефективно да се поддържат поради малкия брой ПУ.

Браво... Ще ги гледаме вече само на видео!

http://vbox7.com/play:c34aea46
Върнете се в началото
конструктор
[Moderator]

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет 05 Юни 2015, 14:00    Заглавие:  

Anonymous написа:
Малко извън темата ама и така си е за ПВО. Някой чувал ли е за к-са "Медуза" ? Или за РЛС за метео "Роза" ?

Не само съм чувал, но съм и ги виждал, и то в завода, в който се произвеждаха, защото работех именно там Smile

Бил съм за малко в бригадата за комплексна настройна на "Медузата", а преди това съм участвал във внедряването на "Корала". А още преди това съм работил около година и нещо в бригадата за комплексна настройка на "Кредото" (1РЛ133). Съседната бригада пък настройваше и изпитваше "Фарата" (1РЛ136) Smile

Вчера пуснах малко информация за българските "Роза" и "Медуза" от книгата на Вучев тук (защото е по-близко до темата).

Кръг

МнениеПуснато на: Пет 31 Юли 2015, 14:35    Заглавие: За първия командир на под. 26180  

На 29.07.2015 си отиде о.р. полковник Христо Мануков.
Отдал години от своя живот за изгарждане и подържане противовъздушната отбрана на България, в период на конфронтация между Варшавския договор и НАТО. В онова време, той ръководи изграждането на легендарното поделение 26180- т.е. зенитно- ракетната бригада на България и е нейния първи командир. Постигайки изключителна боеспособност на Бригадата, въоръжена с уникалните за онова време зенитно-ракетни комплекси Круг, той я превръща в непреодолима и възпираща бариера за авиацията на НАТО в този фланг. Не са случайни респекта и уважението към полк. Мануков, споделени от гръцки летци ветерани, служили по същото време в Лариса, северна Гърция.
Поклон пред паметта му
Върнете се в началото
Super Flanker
[Admin]

МнениеПуснато на: Чет 14 Яну 2016, 15:30    Заглавие:  

Dimitar Stavrev написа:
Елемаг написа:
Cool Cool Cool

6 бр. ли сме имали?
Върнете се в началото
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Чет 14 Яну 2016, 16:09    Заглавие:  

Поклон пред паметта на полк.Мануков.
За съжаления явно лятото поради отпуските съм пропуснал съобщението.
Да попитам, ако имате някаква информация за него, дали може да ми пишете на Лично съобщение, бихме желали в сп.КРИЛЕ личността му да заеме няколко страници в броя.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
Super Flanker
[Admin]

МнениеПуснато на: Чет 14 Яну 2016, 16:12    Заглавие:  

Preslav написа:
Поклон пред паметта на полк.Мануков.
За съжаления явно лятото поради отпуските съм пропуснал съобщението.
Да попитам, ако имате някаква информация за него, дали може да ми пишете на Лично съобщение, бихме желали в сп.КРИЛЕ личността му да заеме няколко страници в броя.

Като част от материал за Круг-та бригада, или не?
Върнете се в началото
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Пон 11 Сеп 2017, 10:45    Заглавие:  

ПОЛК.ЕМИЛ ДИМИТРОВ: НАТОВАРЕНА ГОДИНА С МНОГО ПОДГОТОВКИ И УЧЕНИЯ ЗА ЗРВ
http://www.pan.bg/view_article-1-401722-POLKEMIL-DIMITROV-NATOVARENA-GODINA-S-MNOGO-PODGOTOVKI-I-UChENIYA-ZA-ZRV.html

Click to see if image is larger
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 42 от 43 [639 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 40, 41, 42, 43 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Българска армия - минало и настояще
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0995s ][ Queries: 12 (0.0104s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker