Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Последен пристан: МиГ-17ПФ борд 18 село Оризари · ВИДЕО: АБВ иска оставката на зам.-министър Запрянов заради преговорите за F-16 · Президентът: Заплахата за демокрацията у нас не идва от Българската армия · НАСА тества първия марсиански хеликоптер · Отличиха победителите в Никулденския конкурс за рибарски разказ · NGSW-T отива в армията на САЩ ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Вто 23 Апр 2019, 08:52
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » krile.net - ГРАЖДАНСКИ АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Авиокомпании и самолети
LOT v Sofia s emb 170
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 2 от 2 [22 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2
Автор Съобщение
Гост
Гост

МнениеПуснато на: Пон 17 Яну 2005, 16:26    Заглавие:  

Мое мнение е, че точно пък с чехите нетрябва да се лети. Храната им е под всякаква критика, никакви метални приора не ми се паднаха и на трите полета, които опитах с тях(повече няма и да опитвам). И трите пъти успяха да ми затрият багажа (единя път им отне 3 (три!) дена да ми го докарат в къщи). От разговори с други потърпевши - приятели, а и случайно хора - останах с впечатление, че това е редовна "практика
" на чехите. Освен това стюардесите им - втора преснота. Една такава Марженка направо ме вбеси веднъж - упорито ми говореше само на чешки, два пъти и обяснавях, че чешки не говоря и и предлагах да си избере м/у 4 други европейски езика, на които можем да си контактуваме. Тя упорито пордължаваше на чешки, аз накрая почнах да и говоря на български и всичко стана шест.
Отделно летището в Прага е в някакъв вечен ремонт ли е, разширение ли е... Скрийнинг персонала само дето в гъза не ти бърка - нали пусто са вуншна граница на Европата сега. Загубена работа отсякъде.

Мойто мнение е - в Европа само EasyJet, а където не стига EasyJet - Lufthansa и тва е!
Върнете се в началото
sometimes tupolev

Местожителство: sometimes sofia

МнениеПуснато на: Пон 17 Яну 2005, 16:56    Заглавие:  

Anonymous написа:
Мое мнение е, че точно пък с чехите нетрябва да се лети. Храната им е под всякаква критика, никакви метални приора не ми се паднаха и на трите полета, които опитах с тях(повече няма и да опитвам). И трите пъти успяха да ми затрият багажа (единя път им отне 3 (три!) дена да ми го докарат в къщи). От разговори с други потърпевши - приятели, а и случайно хора - останах с впечатление, че това е редовна "практика
" на чехите. Освен това стюардесите им - втора преснота. Една такава Марженка направо ме вбеси веднъж - упорито ми говореше само на чешки, два пъти и обяснавях, че чешки не говоря и и предлагах да си избере м/у 4 други европейски езика, на които можем да си контактуваме. Тя упорито пордължаваше на чешки, аз накрая почнах да и говоря на български и всичко стана шест.
Отделно летището в Прага е в някакъв вечен ремонт ли е, разширение ли е... Скрийнинг персонала само дето в гъза не ти бърка - нали пусто са вуншна граница на Европата сега. Загубена работа отсякъде.

Мойто мнение е - в Европа само EasyJet, а където не стига EasyJet - Lufthansa и тва е!

аз правех сравнение между LOT и CSA, и моето мнение беше че чехите са по-добри! Луфтханза - е друга категория / с тях не съм летял чтото статусът все още не ми го позволява/ но те при полетите в европа съвсем се изгъзват и дават само по един сандвич!/и за LH може да се говори много.. ама аре не сега/ easyJet - то това вообще авиокомпания ли е? ТОВА Е МАРШРУТНО ТАКСИ /макар че работи на малкопо-различен принцип/ та аз против тях нямам нищо против, но моля не може вообще да ги сравняваме с LH, OK, LO etc...
а за приборите.. полети от/до UK до колкото знам че забранено да се ползват железни прибори.... Exclamation
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
harrier

Местожителство: София/Nuernberg

МнениеПуснато на: Пон 17 Яну 2005, 19:14    Заглавие:  

Туполев, на теб ако ти дадат салатка, ракийка и друсан кебап като храна на борда, само с тази авиокомпания ли ще летиш? Smile Повярвай ми, една авиокомпания можеш да я прецениш и по други неща.

Истината е, че повечето авиокомпании драстично намалиха количеството храна на борда. През 2004г летях и с Lufthansa и с LOT и трябва да ти кажа, че от немците и от преди си бях доволен, но от LOT бях меко казано впечатлен и смятам, че една компания, ако иска да просперира, то това е верния път.

Никой не е тръгнал да сравнява LOT, CSA и Lufthansa с EasyJet примерно. Да, прав си, че нискотарифните авиокомпании работят като маршрутно такси, но EasyJet предлагат 10-пъти по-евтини билети от Lufthansa (първите десет прицента, вярно, но ако резервираш от рано печелиш). И разликата е предимно в храната, която на теб ти е толкова важна, и то в това, че едните дават, а другите не. Иначе самолет като самолет, даже по-нов.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
ICQ Номер 
sometimes tupolev

МнениеПуснато на: Пон 17 Яну 2005, 22:22    Заглавие:  

harrier написа:
Туполев, на теб ако ти дадат салатка, ракийка и друсан кебап като храна на борда, само с тази авиокомпания ли ще летиш? Smile Повярвай ми, една авиокомпания можеш да я прецениш и по други неща.

Истината е, че повечето авиокомпании драстично намалиха количеството храна на борда. През 2004г летях и с Lufthansa и с LOT и трябва да ти кажа, че от немците и от преди си бях доволен, но от LOT бях меко казано впечатлен и смятам, че една компания, ако иска да просперира, то това е верния път.

Никой не е тръгнал да сравнява LOT, CSA и Lufthansa с EasyJet примерно. Да, прав си, че нискотарифните авиокомпании работят като маршрутно такси, но EasyJet предлагат 10-пъти по-евтини билети от Lufthansa (първите десет прицента, вярно, но ако резервираш от рано печелиш). И разликата е предимно в храната, която на теб ти е толкова важна, и то в това, че едните дават, а другите не. Иначе самолет като самолет, даже по-нов.

така говорих за следното: лот и чса са авиокомпании с много близка тарифна политика. аз избирам чса, защото продуктът /комплексно/ който предлагат те е по-добър от този на лот.
1. защото кетерингът им е много добър! /топло ядене на всички европейски полети/.единственно чса не съкрати разходите си за"яденето" тази година./
2. защото летище рузине е по-добър и удобен хъб, от варшава
3. защото програмата за често летящи пасажери е по-фенска от тази на лот..
4. защото те имат почече полета от/до софия от лот, и връзките св прага са по-добри!
именно затова аз избирам чса/ това е моето мнение, и аз исках само да го изразя! и споделя/ и да АЗ КАЗВАМ ТАКА: кетерингът е на много важно място за мен!!!

луфтханза, както казах е друга авиокомпания.. тя работи за пътници не от моя стаус! тарифната политика им е различна . ама дори тук от софия до франкфурт ти дават сандвич! а в чса ти дават топло ядене.. сигурно има разлика - ...
Върнете се в началото
госта
Гост

МнениеПуснато на: Вто 18 Яну 2005, 00:48    Заглавие:  

Аз изобщо и не мисля да сравнявам EasyJet с CSA или LH. Обаче също така не мисля, че EasyJet не е авиокомпания, тъкмо напротив. Това е авиокомпания, която върши точно това, което трябва да върши една авиокомпания - да превозва хора със самолети. При това го върши много ефективно и при отличен комфорт. Аз лично не се возя на самолети за да се храня там, а за да отида от едно място на друго, по възможност най-бързо, най-комфортно и най-евтино.
"Храната", която предлагат всички авиокомпании по света в своите туристически и бизнес класи (или техните разновидности) не е нищо друго освен някакви притоплени полуфабрикати и нищо повее. Това не е храна! И процеса при който ти се опитваш да напъхаш тази "храна" в устата си, притиснат от двете страни в страшно схваната поза, манипулирайки несръчно с некви пластмасови ножчета и вилички е далеч от моето разбиране за хранене. Аз се храя с първо, второ и трето, на маса, седнал на стол. Да оставим настрана, че като ти пльоснат табличката пред теб и като привършиш с т. нар. хранене трябва да чакаш 40, 60, 90 мин да благоволят стюардесите да приберат чялата кочина отпред теб и ти неможеш да правиш нищо друго през това време. Седиш и чакаш като препариран. Да оставим настрана, че като почнат да притоплят т. нар. "топла храна" челия самолет се овонява на стол и манджи. Чакането да ти отсервират табличката можеш да си го спестиш като откажеш храна (заедно със съмнителното удоволствие от "храненето" в самолета). Аз доста често отказвам храна и ямсамо когато наистина съм озверял от глад или понякога напук, тъй като знам, че съм я платил таз храна двайсекратно, че и педесекратно, мамичката им мръсна... Обаче от овоняването на манджа нема спасение. Е, всички тези "екстри" при EasyJet ги няма и това за мен е един голям, огромен, гигантски плюс! След това, EasyJet изпълнява изключително директни полети - втори гигантски плюс. Всичките "екстри" по прекачвания, висене по летища, губене на багажа и прочее си ги спестяваш. По-нататък, колкото и да ви е чудно EasyJet лети в далеч по-нормални части от денонощието, отколкото доста от "истинските" авиокомпании. Прмерно мяташ се на самолета в 12 на обед и 3 без 10 си в Базел (както би искал всеки нормален човек) а не трябва да ловкаш луфтханзата в 6 и 40 сутринта (единствения начин е да спиш на летището). EasyJet лети от летища, които са лесно достъпни с кола и, най-важното, можеш да си оставиш колата там на паркинг даже за 2 седмици без да трябва след това да я завещаваш директно на паркинговата управа. EasyJet лети с нови, големи 737-700, чисти, спретнати, лъскави и с много приятно междуредово разстояние. Нищо общо с мърлявия дръндолет на чехите, на който се возих последно и получих страшни болки в колената. Стюардесите на EasyJet са винаги усмихнати и вежливи, нищо общо с позастарелите марженки на чехите примерно. Винаги говорят езика на страната, към която се лети - полет до Атина, една от стюардесите говори гръцки, полет до Талин - всички стюардеси говорят естонски и руски. И накрая идват цените на EasyJet, които разбира се удрят в земята всяка "истинска" авиокомпания. И още нещо, което ми направи много силно впеатление - края на Ноември закъсах в Атина, хубаво летище ама скрийнинг персонала стачкува. Работи само 1 (един) рентген за всички полети, страшна опашка - поне 300 души. обаче и на работещия рентген византийците нарочно се туткат и пускат по 1 пътник на 10 мин. Всички полети закъсняват, отлагат се... пътници на Тюркиш чакат вече 2 часа, на Емирейтс час, идва време и за моя полет, никва надежда. Бритиш еъруейз, Олимпик, Луфтханза... сичко закъснява. По едно време дойдоха пичовете с оранжевите униформи, водейки три гръцки девойки от скрийнинга (незнам кво са ги правили, как са ги кандърдисвали) и казаха: Айде ако обичат пътниците на EasyJet да минат на съседния рентген. Веднага дотича некъв юнак от Бритиш да навива гъркините да пуснат и неговите пътници. Гърците и те се разтичаха да пуснат Олимпик (как инак, ше станат за резил). Нас ни отупаха за 20 мин и излетяхме пъви с 1 час закъснение. Другите незнам кво са правили, разни луфтханзи, емирейтс... сигурно са чакали до откат. Хеле па турцие Laughing
Та така... тва е компанията. Летят хората, возят пътници и не се шегуват. При "истинските" нито возенето возене, нито яденето ядене Cool
Върнете се в началото
sometimes tupolev

МнениеПуснато на: Вто 18 Яну 2005, 01:31    Заглавие:  

колкото хора по света толкоз и мнения.. лошо няма.
те са индивидуални и уникални, затова ми харесва да ги чета. радвам се че възникна такава дискусия...
1. все пак аз в моите писания сравнявах ЧСА и ЛОТ. и толкоз никви НТА
2. изи джет . имам огромното желание да се повозя на тях, за да мога най накрая и аз да разбера кво е тва НТА.

аре някой още да сподели нещо!
междодругото, тва дето целият самолет се вмирисва на притоплени полуфабрикати е наистина ужасно- съгласен съм с теб! ама аз умирам от кеф да хапна в самолета. може ей тук да погледаш малко, аз много му се кефя на този сайт!
www.airlinemeals.net
Върнете се в началото
Almasy

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пет 09 Дек 2011, 10:37    Заглавие:  

"......от LOT бях меко казано впечатлен и смятам, че една компания, ако иска да просперира, то това е верния път"

Абсолютно съм съгласен. Колкото пъти съм летял с LO, винаги съм бил много доволен. Макар че и ОК не са лоши, LO определено е класа над тях. Не мисля дори, че LH са по-добри. Изобщо ако говорим за източно европейски авиокомпании, класацията ми е следната:

1. LO
2. MA
3. OK

Признавам, че никога не съм летял със RO, но едва ли са по-добри от LO или МА.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 2 от 2 [22 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » krile.net - ГРАЖДАНСКИ АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Авиокомпании и самолети
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0663s ][ Queries: 12 (0.0036s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker