Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Япония купува 32 УР въздух-въздух AIM-120C-7 за 63 милиона долара · Фотофакт: Изтребители F-4E и F-5 от ВВС на Република Корея · Завърши турнирът по тенис на корт в памет на ген. Нейко Ненов · Започва производството на Ил-96-400М · Иззеха близо половин млн. лв. от сейф на гл. секретар на ДАБЧ Красимир Томов · ФОТО-ОКО: КОЙ ЩЕ ЗИМУВА В ЧЕРНОМОРЕЦ? ПО ЖЕЛАНИЕ НА ЧИТАТЕЛИТЕ - ОЩЕ СНИМКИ НА СТАРАТА ГЕМИЯ... ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Вто 20 Ное 2018, 15:19
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Оръжия и военни конфликти през 21 век
Иран
Модератори: Super Flanker
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения Предишната тема :: Следващата тема
Страница 2 от 46 [676 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, ..., 44, 45, 46 Следваща
Автор Съобщение
yautja

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед 20 Авг 2006, 19:21    Заглавие:  

Кой ще седне да се занимава с мотористи!? Важните военни цели ще бъдат разрушени от авиация и ракети. А моторетките долу могат да плякат из пустинята доде им свърши горивото, после "рокерите" пеша се прибират дома.

П.П. Естествено този анализ остава само в случай, че иранците не се поучат от примера на назгулите от "Властелина на пръстените", там деветимата смениха конете (резултатите с тях бяха плачевни) с летящи твари, с което доста подобриха представянето си. Тъй че, ако резаните пушки на вместо моторетки из пустинята, земат, че започнат да летят из въздуха, примерно с метли Idea , то тогава наистина става сложно. Засега Техеранският военнен институт е на етап предварителен проект, но може би не е далеч времето, в което ще видим как тези двама юнаци сменят мотора с летяща метла.

П.П.2. Да се отбележи факта, че летящите метли ще бъдат далеч по-маневрени от който и да е самолет, вкл. МиГ-29ОВТ Exclamation

П.П.3. Вместо РПГ-та ще се използват най-вероятно преносими противовъздушни ракети тип "Стрела", "Игла" и т.н. Естествено пригодени така, че да са удобни за изстрелване от човек стискащ метла между краката!

Иван
[Moderator]

МнениеПуснато на: Нед 20 Авг 2006, 19:24    Заглавие:  

Не се смейте, защото тези "рокери" са резултат от опита, натрупан във войната с Ирак. И не бъркайте персите с араби. Разликата е огромна и да се подценяват възможностите на Иран да отстоява своята независимост в случай на нападение, са несравними с тези, които имаше Саддам със своята "национална гвардия".
Отделно, географски той е доста по-труден фронт, отколкото беше Ирак.

Бай Ганьо

МнениеПуснато на: Нед 20 Авг 2006, 19:24    Заглавие:  

Мнението е изтрито по желание на потребителя.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
Елемаг
[Moderator]

МнениеПуснато на: Нед 20 Авг 2006, 19:26    Заглавие:  

Cool Cool Cool
И като се има в предвид че иранците имат ракети със среден обсег на действие и бройките на РСЗО са поне 1000 пъти повече от тези на Хизбула определено на врагът няма да му е смешно. Или докати се ухили и ще се озъби Laughing

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
yautja

МнениеПуснато на: Нед 20 Авг 2006, 19:50    Заглавие:  

Бай Ганьо написа:
yautja написа:
Кой ще седне да се занимава с мотористи!? Важните военни цели ще бъдат разрушени от авиация и ракети. А моторетките долу могат да плякат из пустинята доде им свърши горивото, после "рокерите" пеша се прибират дома.

Имаме си нов военен стратег във форума!

Ммм...не, военният стратег във форума е един, а ти най-много да си негов пророк. Аз не се барам за такъв. Аз просто правя некои асоциации с Първата война в залива и съдбата на армията на Хюсеин Велики.... и нейните 5000 танка, разбираш ли. Че и тогава се намираха хора дето викаха, че Ирак си е е.ало майката и че шега не бива, ама то ко стана....

П.П. А иначе аз съм прос фермер кат тебе....колега. Я само знам да викам "ррррррр...къде тръгна в чуждото, мама ти деееееба....". Ко разбирам я от военщина?

ME109

МнениеПуснато на: Нед 20 Авг 2006, 20:04    Заглавие:  

Цитат:
Според теб с какво и как се улучва такава цел движеща се зигзагообразно (Просто за пример. Може и да не се движи на зиг-заг а по какъвто ти душа сака начин.) с над 60 км/ч и освен това вдига яка пушилка и прахоляк след себе си?

С А-10няма ли да стане,скъсява дистанцията до 1500м.прицелва се във "върха"на пушилката дава леко предварение и пилота натиска за секунда,две спусъка на GAU-8A и става "персииска салата"!

Това е по веселбарско,дори е участвало в Англо-Бурската воина и може би е първото БМП Laughing
Click to see if image is larger
Върнете се в началото
Елемаг
[Moderator]

МнениеПуснато на: Нед 20 Авг 2006, 20:19    Заглавие:  

Cool Cool Cool
Да бе това да не е пустинята. При тези хълмове и оврази трудно ще се вижда нещо друго освен пушилката от мотора и то не винаги.

Върнете се в началото
Sea Dog
[Moderator]

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед 20 Авг 2006, 20:22    Заглавие:  

Цитат:
С А-10няма ли да стане.......

Мда,а аз си мислех за нещо от сорта на AH-64 във въздуха или Страйкър на земята.Пък ако рокерите са повече А-10 или още по-добре АС-130.Ама понеже нищо не разбирам за това и питах Бае Ганя,а вие се отвлякохте към некви 1000 броя РСЗО-та,различни терени и т.н. Човека каза че баш тея ми ти моторджии са трудна цел,а не за евентуалното развитие на военните действия.

П.П. Рецептата за "персийска салата" ми ареса Laughing Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
Бай Ганьо

МнениеПуснато на: Нед 20 Авг 2006, 20:40    Заглавие:  

Бай Ганьо

МнениеПуснато на: Нед 20 Авг 2006, 20:42    Заглавие:  

T-72
[Admin]

Местожителство: Burgas

МнениеПуснато на: Нед 20 Авг 2006, 21:04    Заглавие:  

Бае защо се връзваш
Персите са с хилядолетна история,и ще си бранят своето
и то добре ще го бранят

ICQ Номер 
yautja

МнениеПуснато на: Нед 20 Авг 2006, 21:05    Заглавие:  

Бай Ганьо написа:
yautja написа:
Че и тогава се намираха хора дето викаха, че Ирак си е е.ало майката и че шега не бива, ама то ко стана....

Там е работата че нищо не е станало. И до ден днешен не се знае къде потънаха около 2/3 от танковете, около 3/4 от артилерията, всички МиГ-29 и още бая железария от Садамовото имане...
И като прибавим факта че Ирак се превърна в каца с л...а за всички участващи в Мироподдържащата опирация и че Чичо Сам (и не само той) се чуди как да се измъкне от въпросната каца...
Или за теб завземането на Багдад и свалянето на паметника на Садам означават тотална попеда и край на войната?!

Нищо не е станало? Нищо ли? Аз пък съм останал с впечатлението, че иракската армия беше изритана от Кувейт, един куп войници се предадоха, а на иракчаните им беше забранено да летят отатък еди кой си паралел- това ако не се нарича бой по канчето, то незнам какво тогава е победа. Същото се отнася и за сегашната война докато тя не се превърна в партизанска (с преобладаващо камикадзета).
Понеже още никоя армия не е намерила начин да печели срещу партизани (без да плати голяма цена), то, според мене, в Иран пешком никой няма да влиза. Поради тази причина тези мотористи са по-скоро циркаджии отколкото реална заплаха.

T-72
[Admin]

Местожителство: Burgas

МнениеПуснато на: Нед 20 Авг 2006, 21:06    Заглавие:  

а тези дето се смеят на
мотоциклетистите са ми повече от смешни!
просто няма нужда да се аргументирам

ICQ Номер 
yautja

МнениеПуснато на: Пон 21 Авг 2006, 01:11    Заглавие:  

Добре бе Бай Ганьо, аз съвсем сериозно, без никаква ирония, бих искал да ти задам няколко питанки, така, че ти като учена глава, да ми обясниш на мене простия от крайните квартали, като как стоят нещата. Ето ми въпросите:

Първо, обясни ми моля те какво точно предпазва тея хубавци, дето са яхнали мотопедката, примерно от осколки? Щото като ги гледам как са се гушнали един друг, а главите и гърдите им са на метър и половина над земята, аз не мога да разбера какво ги пази тея шейтани. Confused

Второ, кое е минималното разстояние, при което след избухване на осколачна БЧ на НУРС-ове от тип С-13ОФ, С-24Б, С-250Ф, съответно със 1800, 4000 и 6500 осколки, тея двамата ще оцелеят? Имай предвид, че те не са залегнали на земята, а стърчат и двамата (гушнали са се) над 1.5м над нея.

Трето, ясно е, че споменатите от мене НУРС-ове могат да бъдат носени кеф ти от хеликоптери, кеф ти от щурмови самолети. Но да вземеме пример с хеликоптер. Могат ли според тебе, тъй както си перкат през каманяците тия двамцата, да забележат хеликоптер на примерно километър разстояние? Щото аз като ги гледам единия е шофер, а другия държи едно РПГ. Нито някаква по-специална техника, нито каквото и да било. Виж, в коптера ще има достатъчно джаджи, с които не само ще видят "рокерите", ами и ще преброят колко са златните зъби в устата на първия, а може и на тоя зад него, ако не е срамежлив и се покаже.
Та какво става когато противника те вижда, а ти него не?

Четвърто, за колко време посочените по-горе от мене НУРС-ове, ще преодолеят един километър разсточние? Какво разстояние ще измине през това време моторетката? Какви луди маневри трябва да прави шофера на мотора, за да затрудни тея дето се прицелват по него? Естествено трябва да излезе от кръга на поразяване за дадена БЧ.

Пето, дай, моля те, оценка на готовноста си да воюваш яхнал подобно кросче. Нека оценката е по десетобалната система, като 10= "винаги готов", 5= "трябва да помисля" и 1="само през трупът ми, на това се некачвам".

Предварително благодаря за твойте отговори. Моля само да бъдат конкретни по темата, не съдържащи саркастични нотки, които допълнително да ме срамът- мене, неукият.

Елемаг
[Moderator]

МнениеПуснато на: Пон 21 Авг 2006, 01:17    Заглавие:  

Cool Cool Cool
За да се открие такава маломерна цел като тези моторджии самолета или вертолета трябва да слезе ниско между хълмовете и веднага ще го опуцат я с ПЗРК или обикновенно зенитно оръдие или картечница. Да не говорим че самолета А-10 не може да се движи със скорост по малка от 420 км/ч. Тоест ако изобщо види мотора то това ще е за секунди и няма да може да води прицелен обстрел.И въобще защо не почетеш малко по книгите за ВСВ или за войните в Виетнам или Афганистан да видиш какви са трудности за обстрел на коли и камиони а за мотори да не говорим.

Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 2 от 46 [676 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, ..., 44, 45, 46 Следваща
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Оръжия и военни конфликти през 21 век
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0650s ][ Queries: 12 (0.0052s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker