Private Colleger of transportation
image image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Мексико изпраща на Луната осем робота през втората половина на 2019 година · САЩ скочи на Китай и Русия за Северна Корея! · Натискът в СОБТ расте! Баретите, приятели на Шарков, се подписаха в защита на шефа си Гайков · Правни експерти: Делото за КТБ е циркаджилък. За да се носи отговорност, не трябва да има безкрайно количество обвиняеми и обвинения · Съд за мъж, заплашил да взриви парламента · Зам.-министър: Полицаите да работят, не само да протестират ·

Select Forum Language:

Hot topics:
The time now is Sat 16 Dec 2017, 07:19
All times are UTC + 2
 Forum index » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Оръжия и военни конфликти през 21 век
Иран
Moderators: Super Flanker
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies. View previous topic :: View next topic
Page 3 of 46 [676 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, 4, 5, ..., 44, 45, 46 Next
Author Message
yautja

PostPosted: Mon 21 Aug 2006, 01:38    Post subject:  

Quote:
И въобще защо не почетеш малко по книгите за ВСВ или за войните в Виетнам или Афганистан да видиш какви са трудности за обстрел на коли и камиони а за мотори да не говорим.

Щото между цифрова и аналогова техника има цяла пропаст. За ВСВ въобще да не говорим. А ако толкова си мислиш, че съставлява трудност да се целят коли и камиони, ами има google, има youtube.... погледни и намери как най-обикновен UCAV като Предатора праска по такива цели.
Между другото, щом е толкова перспективно подобно въоражение, можеш ли да кажеш в колко армии по света имат подобни рицари на мотори, с РПГ-та на рамо? Или Махмуд Ахмипедераст е първия военнен гении прозрял ползите от тея самоубийци?

Елемаг
[Moderator]

PostPosted: Mon 21 Aug 2006, 10:08    Post subject:  

Cool Cool Cool
Ами потърси каква техника за откриване на целите има А-10 и тогава пиши Laughing

Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail 
ValBo

PostPosted: Mon 21 Aug 2006, 10:31    Post subject:  

Пак се почна един мотор срещу цялата американска армия
Скоро и спътник да ги следи ще включитеWink

Та за какво са тия ендурота в Иранската армия?!
За същото за каквото са в специалните части на Щатската такава. За бързо придвижване в пресечени, трудно преодолими местности - точно както иранските планини. С помоща на тия моторетки идеално се изпреварва противника и му се правят засади, като после бързо се изчезва преди да дойдат хеликоптерите

Пък нека вдигнат ескадрила Апачи и А-10, няколко стелта и два спътника да търсят малки и бързи цели в пресечена местност.

БТВ От тоя интернет масово се се навъдиха стратези и тактици не помирисали аромата на спарени партенки. Но за сметка на това, колко пъти са превземали света в поредната стратегическа игра....
Back to top
View user's profile Send private message 
yautja

PostPosted: Mon 21 Aug 2006, 10:46    Post subject:  

Елемаг wrote:
Cool Cool Cool
Ами потърси каква техника за откриване на целите има А-10 и тогава пиши Laughing

Ма ти що си се хванал за тоя А-10 като удавник за сламка?

Елемаг
[Moderator]

PostPosted: Mon 21 Aug 2006, 10:59    Post subject:  

Cool Cool Cool
Еми ти спомена че с него си щял да унищожаваш моторджиите Laughing

Back to top
T-72
[Admin]

PostPosted: Mon 21 Aug 2006, 11:12    Post subject:  

yautja wrote:
Quote:
И въобще защо не почетеш малко по книгите за ВСВ или за войните в Виетнам или Афганистан да видиш какви са трудности за обстрел на коли и камиони а за мотори да не говорим.

Щото между цифрова и аналогова техника има цяла пропаст. За ВСВ въобще да не говорим. А ако толкова си мислиш, че съставлява трудност да се целят коли и камиони, ами има google, има youtube.... погледни и намери как най-обикновен UCAV като Предатора праска по такива цели.
Между другото, щом е толкова перспективно подобно въоражение, можеш ли да кажеш в колко армии по света имат подобни рицари на мотори, с РПГ-та на рамо? Или Махмуд Ахмипедераст е първия военнен гении прозрял ползите от тея самоубийци?

Близко е до акъла че тези двама юнаци могат да се разделят и скрият кадето си поискат и тогава унищожаването им е неимоверно по трудно
от друга страна може пак двама такива да са с ПЗРК например и да рискуваш цял вертол заради такава цел е наи-малкото смешно
И още нещо тази конфигурация не епатент на Иран
и в други страни от региона съм виждал подобни
това е перфектна комбинация от ефективност и скорост на придвижване!!!
и пак за унищожението им от небето
не забравяите умиците ми че в тяхната армия няма само мотоциклетисти а и такива които сабарят небесните хвърчила!

ICQ Number 
Han Solo
[Moderator]

PostPosted: Mon 21 Aug 2006, 11:17    Post subject:  

yautja wrote:

Щото между цифрова и аналогова техника има цяла пропаст................................

Извинявай, чисто от любопитство питам, ти какъв практически опит имаш? Бил ли си войник, кога и къде? Питам защото от написаното от теб си създавам впечатление че не си бил войник, и не знаеш за какво иде реч

T-72
[Admin]

PostPosted: Mon 21 Aug 2006, 11:22    Post subject:  

Han Solo wrote:
yautja wrote:

Щото между цифрова и аналогова техника има цяла пропаст................................

Извинявай, чисто от любопитство питам, ти какъв практически опит имаш? Бил ли си войник, кога и къде? Питам защото от написаното от теб си създавам впечатление че не си бил войник, и не знаеш за какво иде реч

бе нее бил бе
и се чудя от де намира самочувствие да спори с Баи Ганио
аз нал малкото ще се засрамя от това

ICQ Number 
калло

PostPosted: Mon 21 Aug 2006, 11:44    Post subject:  

мотористите за хеликоптера са много по-трудна цел, отколкото хеликоптерът за мотористите - единственото, което би видял от тях на разстояние километър и съответна височина, е веещия се пясък. той обаче не указва точно къде е моторът.

Quote:

Израел не може да бъдат обвинен в притежание на негодна техника във ВВС, ама нещо хич не успяха да "праскат" камионите на Хизбула и проявиха крайно ниска ефективност срещу бойците й... същото толкова, че и по-ниска ефективност срещу военни наземни цели прояви цялата авиация на НАТО в Косово...
Back to top
View user's profile Send private message 
yautja

PostPosted: Mon 21 Aug 2006, 12:17    Post subject:  

Han Solo wrote:
yautja wrote:

Аз за това, както виждаш, задавам въпроси. Засега никой не е отговорил, а се заяжда. Sad

Quote:
мотористите за хеликоптера са много по-трудна цел, отколкото хеликоптерът за мотористите - единственото, което би видял от тях на разстояние километър и съответна височина, е веещия се пясък. той обаче не указва точно къде е моторът.

Е това не го разбирам. От хеликоптера могат да видят мотористите от километър и повече, имат достатъчно техника за тази цел, а прахоляка само ще ги улесни на къде да насочат вниманието си. Как обаче мотористи ще видят хеликоптера? Те дори не могат да го чуят!
Освен това гледам са понесли РПГ, то става ли за бой по хеликоптери и самолети?

Quote:
Израел не може да бъдат обвинен в притежание на негодна техника във ВВС, ама нещо хич не успяха да "праскат" камионите на Хизбула и проявиха крайно ниска ефективност срещу бойците й

Ама не заради това, че ония са се понесли с кросове. По-скоро щото на територията на южен Ливан са направили един куп бункери и са се окопали като плъхове. А ракетите ги изтрелваха и от къщи и вили. Между другото всичко това не попречи на Израел да окупира част от южен Ливан, при това с немалка част наборна войска, дето сигурно е тренирала по-малко от войниците на Хизбула.

Quote:
... същото толкова, че и по-ниска ефективност срещу военни наземни цели прояви цялата авиация на НАТО в Косово...

Това, дори да е вярно, с нищо не измени хода на нещата.

П.П. Никъде не съм казал, че някой ще изпраща цяла армия, за да се трепат мотористи, а че ако се наложи може да стане, не са безсмъртни. Освен това аз зададох въпрос- в колко други армии има подобни бойни единици?

Sea Dog
[Moderator]

PostPosted: Mon 21 Aug 2006, 12:25    Post subject:  

Така,първо да кажа че не разбирам много,но като чета писанията нещо почнах да се обърквам.Излиза че световните армии (британците също използват мотори при патрулите си в Афганистан) са намерили идеалното средство за предвижване -мАтора.Щото е малък,маневрен и сравнотелно бърз,и като такъв не може да бъде поразен от противника.Е хубу де,съществуващите оръжейни системи са правени да поразяват само неподвижни цели ли?!?!?!
Калло,имам и друг въпрос - според теб от километър и кусур пилота на хилипундера ще използва единствено и само очите си за да нацели целта си,така ли? Ми интересно тогава какви ли кадри съм гледал,дето показваха АН-64 стрелящ по танк от 4 и нещо километра,през ноща?!
Мисля си че за да се получи толкова близка среща (между американски патрул,да кажем,или хеликоптер,и такава иранска част) то американците ще да са си подсигурили първо небето,щот иначе....божа работа.И тук имам един въпрос.Чувал съм и виждал летящ Ми-14,а и 5 Блек Хоук-а и мисля че се чуват от доста голямо разстояние.Та въпроса ми е свързан с видеото .......тея ли са глухи или фърчилото е наистина много тихо...

http://www.youtube.com/watch?v=z04HJsXXrFQ
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website 
yautja

PostPosted: Mon 21 Aug 2006, 12:26    Post subject:  

Елемаг wrote:
Cool Cool Cool
Еми ти спомена че с него си щял да унищожаваш моторджиите Laughing

Конкретно А-10 никъде не съм го споменавал, пак си измисляш. Погледни, за да видиш, че ме бъркаш с друг. Аз лично за тази цел бих предпочел нещо от рода на Предатора- покрива голяма територия, подходящ е за следене, носи оръжие.

yautja

PostPosted: Mon 21 Aug 2006, 12:40    Post subject:  

Sea Dog wrote:

http://www.youtube.com/watch?v=z04HJsXXrFQ

Ммм..сега разбирам смисъла на изразът "персийска салата".

Елемаг
[Moderator]

PostPosted: Mon 21 Aug 2006, 12:47    Post subject:  

Cool Cool Cool
Quote:
А ракетите ги изтрелваха и от къщи и вили.

Много искам да видя как ще стане това! Къща от която се изстрелва РСЗО обикновенно избухва в пламъци Laughing
И нищо не пречи както носи РПГ така да понесе и ПЗРК. Мотори на въоръжение имат и австрийци, норвежци и шведи. Може и други да имат но в момента не се сещам. Просто моторът е идеално средство за бързо придвижване в насечена планинска местност.

Back to top
Елемаг
[Moderator]

PostPosted: Mon 21 Aug 2006, 13:07    Post subject:  

Cool Cool Cool
Click to see if image is larger

Back to top
Page 3 of 46 [676 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, 4, 5, ..., 44, 45, 46 Next
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies. View previous topic :: View next topic
 Forum index » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Оръжия и военни конфликти през 21 век
Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

[ Time: 0.2789s ][ Queries: 14 (0.0074s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker