Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Нед 12 Юли 2020, 07:34
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОБЩА СТАЯ » ОБЩИ ТЕМИ
ЛИТЕРАТУРА
Модератори: конструктор
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 4 от 6 [83 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, 6 Следваща
Автор Съобщение
Ice_queen^^

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пет 14 Авг 2009, 14:25    Заглавие:  

Е аз уча бе, сега започнах мандарин Very Happy Evil or Very Mad Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
onufrii

Местожителство: вилает Боляристан

МнениеПуснато на: Пет 14 Авг 2009, 18:16    Заглавие:  

Ice_queen^^ написа:
Аман с тоз руски!

С малко развален български ще проговориш руски - какъв ти е проблема Laughing !

Si vis pacem, para bellum - 26030

Прайм червени шишета на бели!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
sirius

Местожителство: Стралджа, Пловдив, София, Варна, Англия, Малта, Канада

МнениеПуснато на: Пон 18 Яну 2010, 10:48    Заглавие: Ятаган и Меч  

Едно уникално проучване на хайдутите и еничарите...
Каквото и да напиша за относно тези книги, ще е ограничено.
Автора е майстор на българско бойно изкуство, изключително наясно с източната философия, както и древни и нови религии.
Както и да е, ако накой се интересува от история на българия, философия и религии ще остане приятно изненадан. Не само от фактологията включена в книгата, но и изключително дълбокото разбиране на идеите в различните религии.
И всичко това в едно увличащо четиво.

Ето за какво става въпрос.

Тук има няколко откъса от книгата, за да добиете представа за какво става дума. 3454

ICQ Номер 
Aragorn

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед 24 Яну 2010, 00:40    Заглавие:  

Българско бойно изкуство... мдааа.... а един мармот загъва шоколада в станиол...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
ICQ Номер 
sirius

Местожителство: Стралджа, Пловдив, София, Варна, Англия, Малта, Канада

МнениеПуснато на: Вто 26 Яну 2010, 00:32    Заглавие:  

И аз така си мислех преди да се позаинтересувам малко от автора.
За един майстор няма значение името на изкуството.
А това, че в нечия глава изниква асоциация с мармоти... ако само това е прочетено от поста ми... аз нищо повече не мога да направя.
От поста не личи да е проявено дори любопитство към материала, но е отдадена чест на една асоциация.
Жалко че подобен пост пуска един уважаван от мен съфорумник и модератор в един също така уважаван форум. Затова и си направих труда да отговоря.

ICQ Номер 
NEO

Местожителство: Велинград

МнениеПуснато на: Сря 24 Фев 2010, 22:23    Заглавие:  

Smile Приятеля ми rgama ме осветли наскоро каква чудесна книга е Пилот на щука- на Ханс- Улрих Рудел. Поръчах я от хеликон и днес ми я доставиха. След малко я подхващам и предчувствам, че ще ми стане една от любимите книги. Ще пиша какви са ми впечатленията , като я схрускам Smile

Последната промяна е направена от NEO на Чет 25 Фев 2010, 21:16; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
калло

МнениеПуснато на: Сря 24 Фев 2010, 23:40    Заглавие:  

доста интересна, но пропагандното самохвалство на Рудел бие всички рекорди Laughing
Върнете се в началото
NEO

МнениеПуснато на: Чет 25 Фев 2010, 19:30    Заглавие:  

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Я пак .... Laughing Laughing Laughing
Ако 2530 бойни полета са самохвалство, здраве му кажи. Впрочем, пропаганда и самохвалство са различни неща. Мислех, че го знаеш. Всеки, без значение на политически възгледи, раса и религия, би искал да има в армията си повечко такива "самохвалковци ". Не ми пука въобще, какви са му политическите възгледи на Рудел, но се възхикавам от него като войн. И не на последно място войн-инвалид. Човек, с подобна бойна сметка няма от какво да се срамува, дори напротив.

Octagon

Местожителство: LBPD

МнениеПуснато на: Чет 25 Фев 2010, 19:37    Заглавие:  

Имаше едни злобни подмятания, че когато бил направил максимален брой полети май по метеосводките времето било лошо и авиацията и от двете страни не действала.
Държа да кажа - немците са рицари! Те не могат да лъжат!
Върнете се в началото
NEO

МнениеПуснато на: Чет 25 Фев 2010, 21:12    Заглавие:  

Laughing Не бе, гледай сега...германците са едни нагли лъжци и фукльовци. Абе не навсякъде има подобен род самохвалковци. Те само тия, дето не са немскоговорящи са чутовни герои и не са фукльовци. Всичкото немец е фукльо. като почнеш с Рудел, минеш през Галанд, па свършиш с Хартман. Гадни копилета Laughing
калло

МнениеПуснато на: Чет 25 Фев 2010, 21:26    Заглавие:  

Хубаво е, когато ползваш ирония, да я базираш на нещо.
Никой не отрича, че Рудел е майстор в работата си, просто една част от рицарските му подвизи се случват ОЧЕВАДНО само на страниците на книгата му и във фантазията на читателя. Но това важи за рицарските спомени на бая народ, без значение дали са немци, руснаци или патагонци.

ПП - Досещах се аз, че пропаганда и самохвалство са различни неща... Хм, според теб в кое от тях е по-добър Рудел? ИМХО, с удивителен талант той успява да ги съчетае в едно - пропагандно самохвалство - то обаче, както и книжките на подобни (типичен пример е др. Резун) има силно влияние върху... ъъъ ... неопитните умове.
Върнете се в началото
NEO

МнениеПуснато на: Чет 25 Фев 2010, 22:22    Заглавие:  

Smile А дали е ирония? Ти пишеш, че е самохвалко. Ми добре, а ако беше не Рудел, а полковник Иванов , примерно, тогава нямаше да е самохвалко. Държа да ти кажа, че изпитвам не по-малко уважение към бойци като Бейдър, Маресиев и Кожедуб и Покришкин и Бонг и момчетата от Пърл харбър, които излитат срещу японците и много други бойци. Уважавам ги именно като храбри бойци и еталон за смелост, нечовешка воля и войнско майсторство. И мисля, че е меко казано арогантно да се обсъждат такива хора подигравателно. Нека всеки, който има желание прочете книгата и сам , за себе си да я оцени. С теб, при цялата ми симпатия не мисля повече да коментирам или споря, защото почвам да си припомням едни спорове с приятеля ми Тони. Smile
Simeon

МнениеПуснато на: Чет 25 Фев 2010, 22:28    Заглавие:  

NEO написа:
Smile А дали е ирония? Ти пишеш, че е самохвалко. Ми добре, а ако беше не Рудел, а полковник Иванов , примерно, тогава нямаше да е самохвалко.

Това ми хареса Wink
Само едно не мога да разбера, защо тези хора биват делени?
За мен всичките те са герои независимо дали са летели под японски флаг или съветски такъв.
По същата логика , нашите орли са едни льольовци, които не са направили нищо Wink

Octagon

Местожителство: LBPD

МнениеПуснато на: Чет 25 Фев 2010, 22:54    Заглавие:  

NEO написа:
Laughing Не бе, гледай сега...германците са едни нагли лъжци и фукльовци. Абе не навсякъде има подобен род самохвалковци. Те само тия, дето не са немскоговорящи са чутовни герои и не са фукльовци. Всичкото немец е фукльо. като почнеш с Рудел, минеш през Галанд, па свършиш с Хартман. Гадни копилета Laughing

Айде за лъжци няма да кажа, да не ти засегна чувствата. Ама фукльовци - 110%. Всичките големи арслани, пък завършили войната в Берлин.
Върнете се в началото
centara

МнениеПуснато на: Чет 25 Фев 2010, 23:55    Заглавие:  

...
Последната промяна е направена от centara на Пон 02 Яну 2012, 18:01; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 4 от 6 [83 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, 6 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОБЩА СТАЯ » ОБЩИ ТЕМИ
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0836s ][ Queries: 12 (0.0096s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker