Private Colleger of transportation  
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Джулието Киеза: Италия трябва да се превърне в неутрална държава извън военните блокове · ПО РЪБА НА БРЪСНАЧА: ПОЛША НАСОЧВА АМЕРИКАНСКИТЕ РАКЕТИ "ПЕЙТРИЪТ" СРЕЩУ РУСИЯ! ОЧАКВАМЕ ВСЕКИ МОМЕНТ ОТГОВОРЪТ НА ПУТИН! · Две са държавите, които кредитират най-силно САЩ · Ердоган не иска мир с НАТО · В Аржентина още си търсят подводницата · Бензин от вода последното изобретение от соца (ВИДЕО) ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Нед 19 Ное 2017, 08:58
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » krile.net - ГРАЖДАНСКИ АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Авиосимулатори
Microsoft Flight Simulator X + Въпроси и Проблеми
Модератори: SHMITZA_BG, Stoyan, su27
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 25 от 26 [382 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 23, 24, 25, 26 Следваща
Автор Съобщение
torta

МнениеПуснато на: Чет 03 Сеп 2009, 11:16    Заглавие:  

:Р откъде да си го сваля симулатора.. казваите че ме сърбят пръстите да подкарам някоя машинка Very Happy Laughing Laughing Laughing Laughing Cool
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Crash

МнениеПуснато на: Пет 25 Дек 2009, 01:59    Заглавие:  

Здравейте, колеги виртуални пилоти и Честита Коледа.
От скоро се интересувам малко по-задълбочено от ФСХ, досега правех главно малки полети с витлови самолети. Та имам въпрос относно кацането на старото летище на Хонг Конг и правилното му изпълнение със 747. Интересуват ме съвети относно траекторията в последните 10 мили преди полосата и данни за скоростта. Благодаря предварително, и приятно посрещане на новата година.

Velin Andreev

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет 25 Дек 2009, 09:58    Заглавие:  

Здравей , ще си позволя да ти дам отговор на въпросите за Кай Так въпреки , че не използвам FSX. За съжаление default-ното scenery не представлява нищо друго освен една писта (все пак вече няма такова летище). За да успееш поне малко да пресъздадеш красотата на истинския заход за полоса 13 ти е нужно addon scenery, което да добави локалайзера и останалите навигационни средства и визуални елементи нужни за изпълнението на този доста сложен заход, който е инструментален до един определен момент и след това при подходящи условия преминава във визуален. Хубаво и тествано addon scenery има произведено от FlyTampa ( http://www.flytampa.org/ ). Можеш да си го свалиш от торентите или да си го закупиш от сайта им. Можеш и просто да си изтеглиш не толкова красиво, но вършещо работа scenery, от http://avsim.com/ :
http://library.avsim.net/download.php?DLID=109757
http://library.avsim.net/download.php?DLID=109953 (update)

Click to see if image is larger

Това е схемата на захода за полоса 13 описана на картата : след прелитане на DVOR/DME CH (freq 112.3) на височина 8000ft продължаваме по радиал 270 от CH до достигане на разстояние 7 NM от CH (bearing 360 SL NDB - freq 268), до където снижаваме 6000ft. Следва десен завой към SL NDB (или в курс 045) със скорост по-малка от 180kt и в снижение до 4500ft. След SL NDB продължаваме с десния завой до захват на Localizer-a KL (freq 111.9 ) и Glide path-a (глисадата) (freq 331.1) където вече е препоръчително да сме в конфигурация за кацане (колесник , механизация и тн) за да сме готови за евентуалното визуално продължение до кацане. На ММ (средния маркер) трябва да виждаме Checker board-a за да изпълним десен завой и да продължим с визуалния заход.
Ако нямаме визуален контакт с Checker board-a при достигане на височината за взимане на решение (DH) се изпълнява стандартната процедура за минаване на втори кръг, както е описано на картата .
Пак ще се повторя , че за да направиш нещо смислено там ще ти е нужно addon scenery, което да добави Сhecker board-a & Localizer-a. Пускам ти малко снимки от scenery-то на FlyTampa (препоръчвам ти него) :
http://www.flytampa.org/shots/vhhx3.jpg
http://www.flytampa.org/shots/vhhx6.jpg

Тук разгледах захода за 13-та, защото той беше използван в 99% от случайте. Полоса 31 не бе използвана, поради ред причини, а и предполагам, че не те интересува тя (за нея има е просто един стандартен и нормален ILS заход). Популярното и това, с което е известен Кай Так е захода за 13-та. Wink
Ако имаш въпроси - не се притеснявай да ме питаш !

Весела Коледа !

Върнете се в началото
Crash

МнениеПуснато на: Чет 31 Дек 2009, 09:57    Заглавие:  

Благодаря за наистина задълбочения отговор! Трябва да пробвам scenery-то и ще кажа как съм се справил Very Happy Аз обаче ползвам една добавка наречена Tileproxy, която тегли сателитни снимки в реално време и ги поставя в играта, като при добра настройка резултатите са уникални. Единственият проблем е може би интерент скоростта ми и за постигане на оптимални резултати се налага да летя с ниска скорост и в повечето случаи витлов самолет. Ето и една снимка от един полет в Алпите с въпросната добавка.

Поздрави и приятно посрещане на новата година !
Върнете се в началото
Velin Andreev

МнениеПуснато на: Чет 31 Дек 2009, 10:19    Заглавие:  

Това е хубава добавка, но тя по никакъв начин няма да ти помогне за там. Не ти трябва Tileproxy по 2 причини: Първо ако ползваш сателитни снимки, правени след 1998 няма да постигнеш нищо, защото Кай Так вече го няма и сега там изгледа е коренно различен. На мястото на дъгата за излизане на правата вече има небостъргачи и търговски центрове. Да не говорим, че там ,където беше летището сега има нещо съвсем различно...
http://cdn-www.airliners.net/aviation-photos/photos/6/0/6/1272606.jpg - нищо общо няма с 1998 и по-рано. Второ, на теб ти трябват актуалните за тогава навигационни средства като локалайзер, глисада, подходните светлини (които описват дъгата за излизане на финала) и т.н.

Върнете се в началото
cankilll

МнениеПуснато на: Чет 04 Фев 2010, 13:36    Заглавие:  

Доста мнения за симолатора видях тук, но защо в мултиплеара несрещам българи.???.
Върнете се в началото
Velin Andreev

МнениеПуснато на: Чет 04 Фев 2010, 14:26    Заглавие:  

Не знам за мултиплеъра дали ще срещнеш някого, но ако дойдеш в ИВАО ще намериш около 40-50 българи, които почти всяка вечер са онлайн и летят или контролират в най-развитата мрежа за онлайн полети. Ако имаш въпроси относно как да станеш член на ИВАО и какво е ИВАО - питай !
Върнете се в началото
cankilll

МнениеПуснато на: Чет 04 Фев 2010, 21:27    Заглавие:  

Определено доста ме заинтригува,тоwа е mоия имеил koko70@abv.bg накоитоможеш дами испратиш и Skype.Или ако имаш др.идеи.
Върнете се в началото
Velin Andreev

МнениеПуснато на: Чет 04 Фев 2010, 23:54    Заглавие:  

Намери ме утре на този скайп: velin.andreev и ще ти кажа за какво става дума. Ето тук http://ivao.aero/members/person/register2.htm можеш да си направиш регистрация и ще получиш мейл с пароли. Като се регистрираш избери държава България естествено Wink.
Върнете се в началото
anton4o123

МнениеПуснато на: Нед 12 Дек 2010, 13:27    Заглавие:  

На мен не ми се показва лентата отгоре- гледал съм по клипчета една сива лента най- горе при мен я няма. Как да си я оправя?
Върнете се в началото
bercut

Местожителство: LBSF

МнениеПуснато на: Чет 23 Дек 2010, 17:15    Заглавие:  

Отдавна не съм се появявал тук! много бачкане...

та тъй. ъпрейднах компа:

- i7 - 950, 3.500 mhz (mult 24)
- corsair ddr3 @ 2000 mhz
- asus x6p58 MB
- asus nvidia 470
- и цял куп други полезни и мощни дребории

та въпроса е: въпреки всичкото това нещо рядко ми вади повече от 30 фрейма...

сетих в fsx.cfg афинити на 255 за всичките 8 потока.
и въпреки това процеса е зает само на макс 20% ... странно..

добре че поне fs9 вади 120-300 фрейма на хубаво летище и лошо време..

Bundyt

МнениеПуснато на: Сря 02 Ное 2011, 20:16    Заглавие:  

Здравейте. Тъй като ще сменям лаптоп-а си и ще е без операционна система се чудя каква да кача. Мисля изборът ми да е съобразен с FSX и затова се обръщам към вас. Досега съм бил с ХР и симулатора работеше нормално. Мисля си сега дали да не си кача 7-цата,но се чудя дали ще имам някакви проблеми и как ще работи като цяло останалите характеристики на новия ми комп ще са: Icore7 2670QM 2200MhZ s auto overclock do 3100,Ram-8GB,Videokarta-GF M525 1GB. Та въпросът ми е с тази характеристика в комбинация с ХР или 7 ще работи симулатора по добре?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
HORNET

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед 27 Ное 2011, 12:34    Заглавие: Microsoft Flight Simulator X + Въпроси и Проблеми  

Bundyt написа:
Здравейте. Тъй като ще сменям лаптоп-а си и ще е без операционна система се чудя каква да кача. Мисля изборът ми да е съобразен с FSX и затова се обръщам към вас. Досега съм бил с ХР и симулатора работеше нормално. Мисля си сега дали да не си кача 7-цата,но се чудя дали ще имам някакви проблеми и как ще работи като цяло останалите характеристики на новия ми комп ще са: Icore7 2670QM 2200MhZ s auto overclock do 3100,Ram-8GB,Videokarta-GF M525 1GB. Та въпросът ми е с тази характеристика в комбинация с ХР или 7 ще работи симулатора по добре?

Ако искаш да използваш повече от 4GB RAM, задължително ти трябва 64 bit Windows-7. Всъщност ако искаш да подкараш хардуер, който да може да кара FSX на макс, задължително ти трябва 64 bit Windows-7.
за FSX освен видео картата много е важен и процесора, и RAM-a и бързия хард, защото сумулатора работи с много техстури, които товарят точно рам-а и процесора.

До колкото направих проучване FSX просто работи перфектно с 64 bit Windows-7, то това само ако процесора също е 64 битов. В youtube има уникални клипове направени на тази комбинация:

Аз в момента сменям XP-то със 64 битова 7ца
CPU - Intel Q6600 QuadCore
RAM 4GB DDR2 (Предстои да бъде семена с 8 GB DDR3 - дъното ми го позволява)
Video - GF8800 GTS 512 Която също предстой да бъде сменена с по съвременна)

Но преди да правя ъпгрейдите ще напиша каква е разликата при работата на FSX с XP и с X64 Win7, при един и същи харуеър.

Поздрави.

EDIT:

Така, завърших с инсталациите!
При една и съща конфигурация на PC-то има огромна разлика между това как върви FSX на XP и на Windows 7 X64

При XP-то на сравнително ниски настройки, едва получвах 20-24 fps, които падаха драстично около по-тежки летища.
При W7 X64 всико настройки на макс ми върви между 25 и 10 fps. Само като махна сенките на наземните обекти, водните ефекти на medium и сваля резолюцията от 7 см на 30 см, не падам нито за момент под 30 fps. При много сложни сценерита. Повече от задоволително!
Задал съм таргет за феймовете на 30, защото няма смисъл от повече и няма за какво да тъпча ресурсите на машината.

За тестовете ползвам L39 на Lotus

Последната промяна е направена от HORNET на Нед 27 Ное 2011, 20:13; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
HORNET

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед 27 Ное 2011, 12:46    Заглавие: Microsoft Flight Simulator X + Въпроси и Проблеми  

Понеже няколко теми по-нагоре стана въпрос за това че Migrosoft Flighт Simulator X няма да има продължение и отдела за разработване е закрит... Това вече не е така!
Продължение ще има, но с друго име. Просто" Microsoft Flight"
Ето и линк към страницата на разработката: http://www.microsoft.com/games/flight/

Ето и малко трейлъри:

Microsoft Flight се разработва за Windows Live.

Така, че продължение ще има, но май ще бъде повече "gameplay" ориентирано.

Поздрави.
Върнете се в началото
ayahuasca

МнениеПуснато на: Сря 07 Дек 2011, 23:17    Заглавие:  

Здравейте!
От скоро имам ей тази джаджа

и имам нужда от помощ за конфигурирането му.Моля,ако някой има готов файл с конфигурация да ми го прари или поне да помогне с тези програмируеми бутони!Мерси много!
Поздрави!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 25 от 26 [382 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 23, 24, 25, 26 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » krile.net - ГРАЖДАНСКИ АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Авиосимулатори
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.2778s ][ Queries: 14 (0.0100s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker