Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Нетаняху: "Израел ще действа срещу иранската агресия · Началникът на НСО не издържал с двама шефове: президента и съпругата му · Двама водолази загинаха край гръцки остров · Тръмп искал Гренландия заради руски суперрадар · Турция ликвидира 24-ма кюрдски бойци по въздух · Сравнение на ядрения потенциал на САЩ и Русия! Кой с какво разполага: ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Пон 26 Авг 2019, 02:23
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОБЩА СТАЯ » ОБЩ АРХИВ » Общи приказки
Царичина- бункер на извънземни или склад за боеприпаси?!?
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 1 от 10 [150 Мнения]   Иди на страница: 1, 2, 3, ..., 8, 9, 10 Следваща
Автор Съобщение
M-4

МнениеПуснато на: Съб 14 Окт 2006, 20:28    Заглавие:  Царичина- бункер на извънземни или склад за боеприпаси?!?  

Днеска отидох на разходка до Доброславци... Отдавна не бях ходил и исках да видя кво става с базата. Тъжна работа Sad Домиля ми за шума на 23-ките... Но както и да е. Оттам реших да се поразходя към Костинброд и се сетих за така наречената Царичина дупка. Доста фантасмагории съм чел за нея по разни вестници и списания. Мястото там било чудотворно, района носел някаква положителна енергия, болните хора оздравявали и всякакви подобни чудеса. Имаше даже някаква теза, че на това място "обичали" да кацат извънземни... Та военните се разбудили открили някаква си огромна шахта, в която уж намерили тяло на извънземен организъм, а по стените на шахтата имало някакви странни надписи и символи, които сякаш имали чужд извънземен произход... После всичко било засекретено и военните засипали шахтата с бетон и така... Razz Врели-некипели според мене. Аз се замислих друго обаче. Намерих въпросната "дупка" с помощта на един местен жител, който ми разказа негова версия. Самата дупка е изкопана близо до негов имот- всичко това става в периода 1991-2 година, дошли военните и отцепили района, забранили на хората да минават и да разпитват и започнали да копаят шахта- според тоя човек с дълбочина около 45 метра. После на дъното на шахтата започнали да дълбаят тунели в три посоки ( като звездата на Мерцедес) дълги по няколкостотин метра... Няколко месеца се навъртали военните там и после засипали всичко с бетон, заравнили "дупката" и забравили за мястото. Човека ми каза, че работниците били само майори и подполковници, а на войниците не било разрешено да припарват до мястото. Човека им поискал тогава един камион с камъни да му дадат, да ги ползва за строеж ( извозени при разкопаването) , но получл отговор, че каманите и пръстта са радиоактивни... Може и истината да казва, кой знае. Аз на тая история за извънземните не вярвам ( то даже и снимки на НЛО над Царичина съм виждал в някакво списание Very Happy Razz Wink 100% колаж), ама се замислих друго. Известен факт е, че след разпадането на Варшавския договор през 1990, оборудването за използване на ядрени боеприпаси е било свалено от всички български самолети, коитоса били атомоносни- МиГ-21, 23, Су-22 и т.н. Също и от ракетите въздух-земя. А самите боеприпаси ( ядрени бомби и/или бойни глави)са станали негодни за употреба по много причини. Та аз предполагам, че във въпросната шахта са заровени ядрени боеприпаси или пък други военни съоръжения Rolling Eyes . Не съм много осведомен по тоя случай, ама днеска ми стана интересно. Иначе въпросната дупка е обрасла вече с трева, но си личи много добре къде е била... Просто ми стана интересно и реших да споделя. Пък ако някой друг реши да изкаже свое мнение по въпроса ще се радвам да го прочета. Smile
Бай Ганьо

МнениеПуснато на: Съб 14 Окт 2006, 22:31    Заглавие:  

Мнението е изтрито по желание на потребителя.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
калло

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб 14 Окт 2006, 22:33    Заглавие:  

ммм, твърди се, че на наша територия никога не е имало ядрени боеприпаси, и се твърди от хора, на които съм склонен да вярвам.
Върнете се в началото
popay_the_sailor
[Admin]

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед 15 Окт 2006, 05:54    Заглавие:  

Но твърдението ти е невярно Wink
Run, live to fly, fly to live, Aces high.
--------------------------------------------
Есть ложь, наглая ложь и советская историография
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
ICQ Номер 
калло

МнениеПуснато на: Нед 15 Окт 2006, 07:44    Заглавие:  

първо - не е мое твърдение, второ - защо?
Върнете се в началото
M-4

МнениеПуснато на: Нед 15 Окт 2006, 08:52    Заглавие:  

Ядрени боеприпаси у нас е имало. И аз съм го чувал от хора, на които може да се вярва. Пък и я си представете, че стане война ( в ония години) и се наложи да се използва по-мощно оръжие- ядрено. Е? Ше чакаме да идват руските воиски да ни пазат или пък да ни доставят тогава ядрените бомби и бойни глави, така ли? Не съм съгласен. В БГ съм абсолютно сигурен, че е имало ядрени бойни глави за ракетите 9К714 и Р-17! Даже знам и къде са се съхранявали. А и за ядрени бомби съм чувал. Просто не може да не е имало. И си мисля, че точно те са заровени там! Историята знае и други такива случаи ( нашите Ме-109 да речем)... А иначе по пътя, който води към шахтата още стоят следи от верижни машини ( военни предполагам). Значи за да се направи хубав асфалтов път някъде си по чукарите и да се копае 50 метрова шахта, която после е залята с бетон- на мене ми се струва сериозна работа. Само ядрените боеприпаси са погребани там! Confused
П.С.- някой да е чувал други версии? Нека ги сподели.

SHIKO

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Нед 15 Окт 2006, 09:36    Заглавие:  

Не се знае какво има там, но е факт че доста (вече на възраст) военнослужещи излязаха коренно прменнени(веселяци хора се затвориха в себе си и много се отдалечиха от хората).Няма да споменавам имена, но сестра на една от репортерките в бТВ се хвърли от блока след като престоя на това място.Подобно нещо стана и с баща им, който беше военнослужещ там.Просто е мистерия.Ядрените оръжия - имало е разбирасе та нали една от ескадрилите в Графа през 70-те е била въоръжена със МиГ-21М, който е атомоносен и са изпълнявали тренировки по бомбопускане за подобен вид бомби, но не само там е имало такива боеприпаси.Не може първият участник в евентуална война да не е въоръжен подобаващо, а ние сме били точно фронт, който трябва да реагира първи.
Върнете се в началото
калло

МнениеПуснато на: Нед 15 Окт 2006, 09:39    Заглавие:  

Цитат:
Просто не може да не е имало

хм, сериозен аргумент. освен това какъв идиот трябва да си, че да заравяш ядрени боеприпаси (подозирам, че дори сред висшите военни трудно ще се намери такъв)?
това, което знам аз, е че част от ракетите ни са били готови за получаване на тактически ядрени бойни глави (вкл. Ока-та), доставяни за определено минимално време от складовете на 14-та армия, разположена в Молдова. не ми е известно които и да е от българските зенитни ракети да разполагат с възможност за употреба на ядрени бойни глави. такава е придвидена за някои специално доработени ракети на С-300 в Русия, както и за ракетите от А-135 (и бившата А-35), но сега те са конвенционални бойни глави.

съхраняването на ядрено оръжие изисква ред определени условия, съществуването на които е много трудно да се скрие. най-малкото изисква пребиваването тук на немалък съветски контингент, какъвто в България не е имало.
Върнете се в началото
калло

МнениеПуснато на: Нед 15 Окт 2006, 09:40    Заглавие:  

SHIKO написа:
Не се знае какво има там, но е факт че доста (вече на възраст) военнослужещи излязаха коренно прменнени(веселяци хора се затвориха в себе си и много се отдалечиха от хората).Няма да споменавам имена, но сестра на една от репортерките в бТВ се хвърли от блока след като престоя на това място.Подобно нещо стана и с баща им, който беше военнослужещ там.Просто е мистерия.Ядрените оръжия - имало е разбирасе та нали една от ескадрилите в Графа през 70-те е била въоръжена със МиГ-21М, който е атомоносен и са изпълнявали тренировки по бомбопускане за подобен вид бомби, но не само там е имало такива боеприпаси.Не може първият участник в евентуална война да не е въоръжен подобаващо, а ние сме били точно фронт, който трябва да реагира първи.

"Разбира се" също не е аргумент, а още по-малко доказателство...
Върнете се в началото
SHIKO

МнениеПуснато на: Нед 15 Окт 2006, 09:54    Заглавие:  

Бъди сигурен, че почти никой няма да ти каже точно разположение, вид, действие и т.н точно във форума, защото това не е било обикновенно оръжие, а и много от воненослужещите сега са възпитани по онази система>> абсурдно е ей така да каже там имаше това, там онова.Най-малко се замисли каде са били ракетните ни войски(Кабиле примерно) от там прави изводи.
Върнете се в началото
King_Rat

Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Нед 15 Окт 2006, 10:00    Заглавие:  

Имаше един лаф:
"Ядрени оръжия в България няма, но те лесно могат да бъдат доставени от сладовете в Стара планина". Laughing
Мисля, че дори да е имало - в момента е твърде рано да се дава гласност на това.

ICQ Номер 
калло

МнениеПуснато на: Нед 15 Окт 2006, 10:01    Заглавие:  

благодаря
Върнете се в началото
M-4

МнениеПуснато на: Нед 15 Окт 2006, 10:04    Заглавие:  

Калло, виж сега- айде ако можеш докажи, че не е имало ядрени боеприпаси у нас. Не целя да се заяждам, нека това бъде ясно. Според мен ( аз не съм военен и не съм бил, но съм разговарял приятелски с много хора от кухнята), които твърдят ( и им вярвам 100%) , че сме имали ядрено оръжие на съхранение у нас. И ми се струва напълно реално. А и ако обичаш не пиши глупости от рода на "разбира се- това е сериозен аргумент " и т. н. Smile
Все пак мисля, че Шико е прав с примера за МиГ-21М. Даже имаше разказ в криле за един пилот ( мисля Цоко Цоков- само да не бъркам името) , а статията май се казваше "Живот сред атомните бомби" или нещо такова... А за ядрените глави за комплексите Р-300 и Р-400 съм склонен да вярвам на един от главните хора в ( бившите Evil or Very Mad )ракетните войски...
Чакам други версии...

Moss

МнениеПуснато на: Нед 15 Окт 2006, 10:05    Заглавие:  

ЯБЧ е начин за рязко повишаване на бойния потенциал, на всеки по голям ЗРК Very Happy

С-75, С-200 ( най-вече). За С-300 ми се струва излишно, ама нищо чудно и да има.

SHIKO

МнениеПуснато на: Нед 15 Окт 2006, 10:08    Заглавие:  

Всички ЗРК имат режим за стрелба по земя>> може и глави да са имали SmileА за Стара планина е хубаво да не се говори много все още Wink
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 1 от 10 [150 Мнения]   Иди на страница: 1, 2, 3, ..., 8, 9, 10 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОБЩА СТАЯ » ОБЩ АРХИВ » Общи приказки
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0903s ][ Queries: 12 (0.0037s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker