Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Военнослужещи от 68-ма бригада Специални сили за първи път изпълниха парашутни скокове от вертолети UH-60 Black Hawk (СНИМКИ) · Шокираща табела потресе туристите в курортното село Лозенец · Испания изпраща военен кораб заради побеснели мигранти (ВИДЕО) · Турция предупреди Башар Асад да не си играе с огъня. · Китай може да срази американската армия за часове · Премиерът на Италия подава оставка ·

Select Forum Language:

Hot topics:
Aktuelles Datum und Uhrzeit: Di 20 Aug 2019, 18:30
Alle Zeiten sind UTC + 2
 Forum-Index » ОБЩА СТАЯ » ОБЩ АРХИВ » Общи приказки
Царичина- бункер на извънземни или склад за боеприпаси?!?
Neues Thema erцffnen   Neue Antwort erstellen Vorheriges Thema anzeigen :: Nдchstes Thema anzeigen
Seite 8 von 10 [150 Beitrдge]   Gehe zu Seite: Zurьck 1, 2, 3, ..., 6, 7, 8, 9, 10 Weiter
Autor Nachricht
Боцман

Beitrдge: 909

BeitragVerfasst am: Mi 18 Okt 2006, 20:44    Titel:  

Сега имат думата третоармейци! Тъй като обекта (за които се твърди че е склад за ЯБ) се намира в тяхната полоса, в Котленския Балкан. Според мен по неподходящо място не може да се намери в конктерния случай. - сравнително гъсто населен район; от снимката се виждат че селскостопанските ниви са на 1- 2 километра от обекта, което е недопустимо; - липсата на транспортни връзки, особенно през зимата пътищата са трудно проходими; най-близката жп линия е на 70-80 километра, мисля че е Стралджа, да не говорим за летища; и не на последно място в този район 99,9% от жителите говорят турски език. Ако имаше такъв обект би трябвало според мен да е някъде в централна България. Ако е имало разбира се! Very Happy
Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden 
Бай Ганьо

Beitrдge: 4475

BeitragVerfasst am: Mi 18 Okt 2006, 21:10    Titel:  

Мнението е изтрито по желание на потребителя.
Боцман

Beitrдge: 909

BeitragVerfasst am: Mi 18 Okt 2006, 21:21    Titel:  

Уточненията се приемат Very Happy Very Happy
T-72
[Admin]

Beitrдge: 10067

BeitragVerfasst am: Do 19 Okt 2006, 12:05    Titel:  

Бай Ганьо hat Folgendes geschrieben:
E ти в по-черни краски не можа ли да обрисуваш картинката? Laughing
1. За гъсто населения район, въобще не мога да се съглася с теб. В непосредствена близост се намира само село Дъбовица (бивше Шехово), в което живееха не повече от 15-тина души. Сега обстановката е променена - заради невероятната природа, масово се изкупуват имоти там. Ако пооправят малко пътя до там (Миналия месец се разходих по тоз район. Пътя е отчайващ), района здраво ще живне.
2.През зимата нещата не са чак толкова зле - района е известен с меките и топли зими.
3. Най-близката ЖП гара е Стралджа и е на 29,8 км. от КПП-то Wink
4. Летища - в близост 3 броя - едно с грунтова полоса на около 2км източно от складовия район, две с бетонни полоси по 2,5 км., отстоящи съответно на:
- 29км. между Стралджа и Зимница.
- 51км. Сливен.
5. Относно езиковата потготовка на населението в района- убий ме, ама там човек говорещ Турски не съм срещал! Виж за Цигански - масово се говори - просто населението на Градец, Котел, Катунище и т.н. е главно циганско.

Доложих! Wink

И още нещо.Там миналата година работих по Евро -Еко-проекта НАТУРА2000 няколко седмици и опознах терена детаилно.Имах топографски карти и съм обикалял почти метър по метър раиона
Вярно че е голям но не бях сам
Мястото е прекрасно просто за целта за която говори Бай Ганьо!
Турци има малко по сеwер към Язовир Тича.Там в селата като Ябланово(нои голямото) се запознах с хора кпоито на Български занаеха само какво означава хляб и вода!
Но Котел си е 70/30 % Българи / цигани
Kъм село Катунище което е на запад е 90% Българско население
Вече от него на север се намират повече цигани
Но за съхранение на ЯО мисля че терена е превъзходен
Мястото е прекрасно за защита!
Наблизо беше 3-та Армия
Ракетните поделения в Ямболско
Летищта наоколо много! за поне 3- се сещам - Сливен, до Стралджа, Безмер!
a relefa e prosto neweroqten za podzemni ukritiq!
само дето сега не мога да видя добре снимката заради тъпия монитор и ви моля малко по подрбно да ми обесните около кое село се намира това чудо?

ICQ-Nummer 
yautja

Beitrдge: 1299

BeitragVerfasst am: Mo 23 Okt 2006, 20:22    Titel:  

Click to see if image is larger

original:

http://archive.digitalglobe.com/archive/showBrowse.php?catID=1010010002370101

Елемаг
[Moderator]

Beitrдge: 27533

BeitragVerfasst am: Mo 23 Okt 2006, 20:44    Titel:  

Cool Cool Cool
И какво точно на снимката има нещо общо с темата?

Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden E-Mail senden 
yautja

BeitragVerfasst am: Mo 23 Okt 2006, 20:58    Titel:  

познай
Елемаг
[Moderator]

BeitragVerfasst am: Mo 23 Okt 2006, 21:01    Titel:  

Cool Cool Cool
Ми досега се напъвах но не можах. Дори и мястото не е същото. На снимката е Мокрен и полигона Ново село.

yautja

BeitragVerfasst am: Mo 23 Okt 2006, 21:13    Titel:  

Mqstoto e v po-ob6t plan, zatova ne go razpoznava6. V slu4aq sa vajni datite na snimkite.
Елемаг
[Moderator]

BeitragVerfasst am: Mo 23 Okt 2006, 21:22    Titel:  

Cool Cool Cool
Аз мястото го разпознавам! Градът е Мокрен а датите нищо не ми говорят.

Бай Ганьо

Beitrдge: 4475

BeitragVerfasst am: Mo 23 Okt 2006, 21:28    Titel:  

Мнението е изтрито по желание на потребителя.
Елемаг
[Moderator]

BeitragVerfasst am: Mo 23 Okt 2006, 21:31    Titel:  

Cool Cool Cool
Извинявам се Embarassed Явно съм избързал с прираста Laughing

yautja

BeitragVerfasst am: Mo 23 Okt 2006, 21:35    Titel:  

Ostavi go toq Mokren, govorime za datite kogato sa praveni snimkite na koito se vijdat skladovete. Na "i" natiska6 i ti izliza info za snimkata, za po-podrobno- "preview", i otiva6 na originalite.
борден

Beitrдge: 2881

BeitragVerfasst am: Mi 01 Nov 2006, 16:07    Titel:  

Мноооого интересна тема се е заформила!!

Да благодарим на уважемий Бай Ганьо за хубавата фотография, и да си пожелаем скорошна висока резолюция на цялата ни татковина.

Че е имало подобни съоръжения и играчки на наша територия - имало е, то е ясно. Този факт естествено буди национална гордост в мен.

Относно Царичина - незнам какво са копали военните там, но на 99 % съм убеден, че няма нищо общо със съхранение на ядрени бойни глави (а пък "закопаването" им за вечно съхранение просто няма да го коментирам). За мен Царичина не е подходяща за склад за ядрени боеприпаси по следните причини:
- намира се в зона с много голяма концентрация на цивилно население;
- в близост не се базират носители на ядрено оръжие (изключвам ЗРВ, за които смятам че на нашия ТВД въобще не се е предвиждало използването на спец. бойни части за ракетите). Действително летище Доброславци (на което са базирани ескадрила МиГ-23, част от които доработени за носители) е наблизо, но по време на война е малко вероятно точно тази част да се задейства в решаването на задачи за удари по земята, пък да не говорим и с ядрено оръжие. Тук следва да се спомене обаче, че двама летци от полка имат нужната подготовка и допуск за използване на такова оръжие.
Освен това смятам, че по време на война е твърде вероятно подвозването и монтирането на ядрените боеприпаси да се извършват на летище за разсредоточение (каквото за Доброславци е Кондофрей например).

Жив интерес у мен събуди схемичката на ЦРУ, вмъкната в документа който ни показа калло. Laughing
И трите склада са на много хубави места - освен че са в зони с ниска "плътност" на населението, и трите са разположени в близост до местата на дислокация на трите армейски ракетни бригади (46-а в Самоков, 56-а в Марино поле и 66-а в Кабиле), които са и основните "доставчици" на "стоката" до противника. В допълнение в близост до двата "старопланински" обекта има и сериозни летища - Чешнегирово и Граф Игнатиево (и на двете места има постоянно базирани носители от състава на българските ПВО и ВВС) и Безмер - на което в случай на пълномащабен конфликт се предвижда да се базират самолети от съветската Фронтова бомбардировъчна авиация или дори от ДА (Дальняя авиация).

"Рилсия" склад - ами в Самоков се дислоцират:
- армейска ракетна бригада;
- артилерийска бригада с големшки оръдия (доколкото знам също с възможност да използват спец. снаряди);
- че дори и дивизион "Луна" (тия незнам дали някой ги взема предвид);
- не толкова далече има и две летища с бетонни ПИК за разсредоточаване на бойната авиация.

И тук (не)натрапчиво в спомените ми изникват ония публикации от първата половина на 90-те в (ако не се лъжа) "Комсомольская правда", в които полковник от съветската армия (очевидно от 12 Управление на тяхното МО) разказва спомени за това как е служил в "обект" точно "срещу" Боровец, как ходили на разходка в София веднъж на два месеца (или нещо такова) и т.н. За съжаление краткото търсене с Google не даде резултат и не можах да я намеря тая статия. Помня обаче, че навремето се вдигна шумотевица в България, която естествено за три дни затихна (след логичното опровержение от страна на българското МО). За съжаление обаче в района на Самоков Google Earth не дава нищо с нормална резолюция...
Moss

Beitrдge: 509

BeitragVerfasst am: Mi 01 Nov 2006, 17:51    Titel:  

A защо трябва да е малка плътността на населението?
Beitrдge der letzten Zeit anzeigen:   Sortieren nach:   
Seite 8 von 10 [150 Beitrдge]   Gehe zu Seite: Zurьck 1, 2, 3, ..., 6, 7, 8, 9, 10 Weiter
Neues Thema erцffnen   Neue Antwort erstellen Vorheriges Thema anzeigen :: Nдchstes Thema anzeigen
 Forum-Index » ОБЩА СТАЯ » ОБЩ АРХИВ » Общи приказки
Gehe zu:  

Du kannst keine Beitrдge in dieses Forum schreiben.
Du kannst auf Beitrдge in diesem Forum nicht antworten.
Du kannst deine Beitrдge in diesem Forum nicht bearbeiten.
Du kannst deine Beitrдge in diesem Forum nicht lцschen.
Du kannst an Umfragen in diesem Forum nicht teilnehmen.

[ Time: 0.0638s ][ Queries: 12 (0.0038s) ][ Debug Ein ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker