Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Назарбаев сравни международната обстановка с Карибската криза от 60-те · Сражения, болести и мизерия - Йемен тихо умира · 137 милиона лева повече за министерството на отбраната · Северна Африка отхвърля плановете на ЕС да им "натресе" центрове за мигранти · Превъоръжаването на армията взе първата си жертва · Голямото църковно поражение на Путин ·

Select Forum Language:

Hot topics:
Aktuelles Datum und Uhrzeit: Sa 20 Okt 2018, 08:05
Alle Zeiten sind UTC + 2
 Forum-Index » krile.net - ПЪРВИЯТ БЪЛГАРСКИ ВОЕНЕН АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Събития и Коментари
Сравнение между Ми-28 и Ка-50/52
Neues Thema erцffnen   Neue Antwort erstellen Vorheriges Thema anzeigen :: Nдchstes Thema anzeigen
Seite 18 von 19 [275 Beitrдge]   Gehe zu Seite: Zurьck 1, 2, 3, ..., 16, 17, 18, 19 Weiter

Кой боен вертолет е по-модерен и боеспособен: Ка-50/52 или Ми-28?
Ка-50/52
62%
 62%  [ 39 ]
Ми-28
30%
 30%  [ 19 ]
Последните варианти на Ми-24
6%
 6%  [ 4 ]
Stimmen insgesamt : 62

Autor Nachricht
tu-134

Beitrдge: 1074

BeitragVerfasst am: Di 30 Jan 2007, 22:33    Titel:  

Центробежната сила не съществува а е по скоро "псевдосила" понеже траекторията се променя постоянно и ти си мислиш че нещо те бута "навън" а това е всъщност твоята тангентна скорост.
NEO

Beitrдge: 2121

BeitragVerfasst am: Fr 02 Feb 2007, 18:44    Titel:  

Idea Един въпрос към всички ,който харесват тая тема.Тези две хубави машини няма да си противоборстват в реалния живот ,та..дали да не открием нова тема.Примерно* Ми28-Ка 50 срещу АН 64 и Тайгър*.Това е само примерна тема,ако някой се сети нещо по интересно да пише Smile Smile
Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden 
калло

Beitrдge: 7632

BeitragVerfasst am: Fr 02 Feb 2007, 20:55    Titel:  

във военни действия вероятността да си противоборстват Ка-50/Ми-28 с Апач/Тигър/Райфалк/Мангуста е мноооооого малка. Такава има само в конкурсите за нов въртолет.

иначе - можем да сравняваме как биха изпълнили аналогични задачи.
NEO

BeitragVerfasst am: Fr 02 Feb 2007, 21:03    Titel:  

калло hat Folgendes geschrieben:
във военни действия вероятността да си противоборстват Ка-50/Ми-28 с Апач/Тигър/Райфалк/Мангуста е мноооооого малка. Такава има само в конкурсите за нов въртолет.

иначе - можем да сравняваме как биха изпълнили аналогични задачи.

То така е най-добре,пази боже наистина да се срещнат.Що да мрат хора....Иначе вероятността никак не е малка някои от тия бойци да се срещнат.Представи си че след време Венецуела купи Ми28 или пък Иран,а чичо Сам реши да се прави на отворен(за кой ли път)Та шанса никак не е малък,според мен Smile )Е пази боже да не става)
COMMANDER_KEEN

Beitrдge: 2143

BeitragVerfasst am: Sa 03 Feb 2007, 10:13    Titel:  

калло май по-скоро имаше предвид че вероятността за противоборство въртолет-въртолет по принцип е доста малка...
Което ми напомни.. Вихър-а знам че може да се използва срещу въздушни цели, как стои въпросът с Атака и Адския Огън?
Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden E-Mail senden 
ICQ-Nummer 
onufrii

Beitrдge: 13226

BeitragVerfasst am: Sa 03 Feb 2007, 11:27    Titel:  

Атака-В има май по-скоро теоретични възможност /невисоки/, а Hellfire зависи от варианта и ГСН, но също са малки.

Si vis pacem, para bellum - 26030

Прайм червени шишета на бели!
grim realm

Beitrдge: 1111

BeitragVerfasst am: Sa 03 Feb 2007, 15:08    Titel:  

а като сме почнали да питаме за противотанкови ракети с/у носкоскоростни въздушни цели, дали може такава да се удари с AGM-65 с лазерна или топлинна ГСН
AirTito

Beitrдge: 172

BeitragVerfasst am: Sa 03 Feb 2007, 20:14    Titel:  

Зависи от взривателя на бойната част. При ракетите въздух-въздух се използват безконтактни взриватели и самата бойна част е осколъчно-фугасна. При ракети въздух-земя взривателя е контактен и бойната е част е комулативна(при противотанковите ракети). Принципно за ракети с лазерно и инфрачервено насочване няма проблем да се "префасонират" от земна към въздушна работа и обратно със съответната смяна на взривателя на бойната част. В серията за Су-25 от Ударная сила показаха как Су-25Т сваля Ту-16 с Вихър- наистина впечатляващо зрелище, направо го разцепи на две. Също така съм чел за тестове с Р-60 за стрелба по земна цел след поставяне на контактен взривател, но точно в този случай няма голям смисъл- бойната част най-много да почеше един танк напримерно.

Click to see if image is larger
Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden MSN Messenger 
ICQ-Nummer 
NEO

BeitragVerfasst am: Sa 03 Feb 2007, 22:48    Titel:  

Very Happy Даа доколкото си спомням Р 60 е с бойна част само 3,5кг.За танк определено не става Smile (ама айде да си пишем по темата ,че ще ни се скарат Embarassed )
COMMANDER_KEEN

Beitrдge: 2143

BeitragVerfasst am: So 04 Feb 2007, 14:22    Titel:  

Tова ще рече ли, че вихър е по-добрата ракета, и ако да, що не се въоръжи Ми-28 с нрго?! Rolling Eyes
ICQ-Nummer 
SHB

Beitrдge: 40

BeitragVerfasst am: Mo 05 Feb 2007, 11:40    Titel:  

http://rusarmy.com/video/avia3/video_avia.htm
На този адрес има клипче за Ка-50 с коментар.Кажете други сайтове от които могат да се теглят клипчета на военна техника(с добро качество).
onufrii

BeitragVerfasst am: Di 06 Feb 2007, 00:50    Titel:  

Разгледай първо тук, и там може спокойно да задаваш въпроси по темата.

NEO

BeitragVerfasst am: Do 15 Feb 2007, 12:00    Titel:  

Very Happy Все пак двете машини ще вървят паралелно. Smile Значи ще има още доста какво да се пише и каже.За наше удоволствие Cool
onufrii

BeitragVerfasst am: Do 15 Feb 2007, 12:38    Titel:  

Което от една страна е крайно неизгодно /най-вече от финансова и логистична/, но от фенска гл.т. е по-добре, защото и двете машини са забележителни!

NEO

BeitragVerfasst am: Do 15 Feb 2007, 13:32    Titel:  

Very Happy Мдаа,също така все пак ще се види реално има ли някой от двата вертолета предимство.А за КАто май ще само ще довършат недостроени машини,което все пак ще ги спаси да не идат за скраб Smile
Beitrдge der letzten Zeit anzeigen:   Sortieren nach:   
Seite 18 von 19 [275 Beitrдge]   Gehe zu Seite: Zurьck 1, 2, 3, ..., 16, 17, 18, 19 Weiter
Neues Thema erцffnen   Neue Antwort erstellen Vorheriges Thema anzeigen :: Nдchstes Thema anzeigen
 Forum-Index » krile.net - ПЪРВИЯТ БЪЛГАРСКИ ВОЕНЕН АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Събития и Коментари
Gehe zu:  

Du kannst keine Beitrдge in dieses Forum schreiben.
Du kannst auf Beitrдge in diesem Forum nicht antworten.
Du kannst deine Beitrдge in diesem Forum nicht bearbeiten.
Du kannst deine Beitrдge in diesem Forum nicht lцschen.
Du kannst an Umfragen in diesem Forum nicht teilnehmen.

[ Time: 0.1309s ][ Queries: 14 (0.0234s) ][ Debug Ein ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker