Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Пет 28 Фев 2020, 22:24
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОБЩА СТАЯ » ОБЩ АРХИВ » Общи приказки
ГЪРЧОВЕТЕ БЪЛГАРСКИ в ЕС - част 1
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения Предишната тема :: Следващата тема
Страница 125 от 127 [1894 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 123, 124, 125, 126, 127 Следваща
Автор Съобщение
С-13

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря 05 Дек 2007, 14:14    Заглавие:  

Цитат:
КНДР с 1 тона парникови газове на човек колко продукт прави в сравнение с Република Корея? 100 пъти по-малко? Или 1000:)

Там изобщо не произвеждат никакъв продукт. Например жилищата са без пари значи са нула брутен продукт.
Цитат:
Аз в КНДР не съм бил, ти ходил ли си? Ако не си, виж тука един руски човек е понаписал туй-онуй, снимки е дал. Долен агенет е той, не съм сигурен, че ще се вържеш, ама да пробвамSmile

Аз пътувах с влак от Пхенян до Пекин заедно с един подобен руснак с фамилия Петров. По неговите думи беше учил корейски в Русия и в момента карал специализация в Австралия. Той беше дошъл като "турист". По пътя снима само някакви стари локомотиви изоставени край ж.п. линията и един изоставен детски парк с ръждасяли люлки в Синиджу. Точно срещу него от другата страна на линията беше новия детски парк и когато го попитах защо не снима и него той сладко се усмихна без нищо да каже.
Код:
Операция "Корея Фрийдъм" няма, защото онези малоумници в КНДР не блокират някакъв съществен ресурс:)

Е отдъхнах си, но пък защо имаше тогава Корейска война след като не блокират ресурс и защо беше този зор за ядрената им програма. Така де хората не блокират ресурс. Друго си е Виетнам, Афганистан, Сърбия и Панама те блокираха важни ресурси. Не знам дали на теб ти е весело, но ако смехът е здраве ти заместваш успешно средно голяма МБАЛ.
Цитат:
За сметка на това пък има сериозни съмнения за пригодността и изобщо съществуването на техните ядрени оръжия,

Който се съмнява проверява. Ако в САЩ се съмняват няма пречка да проверят. Ама май нещо съмненията им се разсеяха. Даже официална декларация на държавния департамент имаше по този повод. Изглежда се притесниха, че следващия опит може да бъде надземен за да го забележат.
Цитат:
което не пречи на режима да се опитва да изтъргува ядрената програма срещу манджа.

"Режима" има елементарно чувство за самосъхранение и никога няма да "търгува" с това което му гарантира мир и съществуване. А това което "режима" ще иска (и най-добре ще е да го получи) са компенсации за разходите които го принудиха да прави за да създава потенциал за възпиране. Щото ако не ги получи все ще се намери кой да плати за ракетните и ядрени технологии които "режима" разработи.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
С-13

МнениеПуснато на: Сря 05 Дек 2007, 14:45    Заглавие:  

Цитат:
Питам щото и аз не съм ходил,и нямам никво желание,но съм гледал едно филмче........на Елена Йончева........която ще да е лъгала,и то много,че чак и кадрите в магазина снимаше със скрита камера. Щото не й разрешаваше водача.

Каква скрита камера в Северна Корея? Снимаше с нормалната камера, даже влезе в "магазина" за да видят такива като теб, че вътре "нищо няма". В същото време преводачът безуспешно се опитваше да и обясни, че това не е магазин а пункт за снабдяване. Сутрин поръчваш готова храна и вечер минаваш и си я взимаш. Корейците не обичат да готвят у дома. Иначе им по-лесно и евтино.
Цитат:
Сещам се и за репортажчето й от един апартамент - та иди и обясни на корееца,че той само си внушава че живее на тясно.

Ако северникорейците са на тясно не знам как са японците, южнокорейците и китайците.
Цитат:
Сещам се и за други неща - ЗиЛ с парен двигател монтиран зад кабината в каросерията,щото нема кинТи за бензин...

Е това чудо заслужава да го видим.
Цитат:
най-развитият спорт - риболова,за попълване на несметните си запаси от храна......

Откъде се развъди толкова риба? Не знам дали запасите им храна са сметни, несметни или извънсметни, но гладен човек не видях защото майсторски ги крият. А и гражданин на днешна България в която има хора умиращи от глад ежегодно е някак неудбно да се грижи толкова за храненето на корейците.
Цитат:
Вместо да се заеме поне да развие малко страната си,оня цъкльо изпраща разузнавателни,диверсионни и не знам си кви кораби и подводници към Япония и към южния си събрат.

Ами то държава която може да прави подводници, ракети, ядрени реактори и т.н. не би трябвало да не е много изостанала. Е не е напреднала като нашата мила родина дето скоро и пирони ще внася ама все пак.
Цитат:
Ай стига,че след малко и ти ще си повярваш колко е хубав живота там

Не ми вярвай! Бъди предпазлив! Провери зад ъгъла да не се крие севернокорейски диверсант-подводничар. И на всяка цена гледай отново филмчето на Йончева в която дом за болни деца беше показан като "детска градина", а севернокорейците още в началото бяха обвинени, че са извършили агресия в ... Корея.
Върнете се в началото
pgp000
Гост

МнениеПуснато на: Сря 05 Дек 2007, 15:02    Заглавие:  

Thunderchief написа:
Цитат:
доволни ли сте, че я няма НРБ, та сега свободно да пиете кока-кола и всеки магазина да е като кореком и да можеш да влезеш в него без проблем?

Аз съм доволен, че НРБ го издуха, а на тебе да не ти липсва?

каквото ми липсва - нито тогава, нито сега мога да си го купя. никой не може, защото ми липсват хора. не просто Homo sapiens, а души - hearts and minds му викат в твойто сегашно обиталище.

Thunderchief написа:
Цитат:
пробвайте теориите си за свободата първо в къщи.

Много мерси за съвета(не знам защо си мислиш че можеш да го даваш точно ти). Пробвахме го вече отдавна, действа успешно, затова сега изнасяме демокрация Laughing

навярно успешно сте избили всякакви врази на свободата - хлебарки, мравки и мишки. при вашите условия на свобода те не съществуват, защото а са се подали, а ги изплющи нЕкой гъншип Laughing

Thunderchief написа:
Цитат:
звучите ми точно като някогашната ми състудентка-шиптърка, според която талибаните нарушавали правата на жените в Афганистан, като не им давали да ползват червило.

Жената е била абсолютно права. Нарушават им правата - като не им дават възможност за избор, да ползват или да не ползват червило.

щом казваш... не, че повечето афганистанци доживяват да видят нещо извън родното си село, със средна продължителност на живота 35 години.

Thunderchief написа:
Цитат:
сега като сме на други какво ни прави по-добри?

Кои тия други? Ако са тия дето имаш предвид май не сме им точно марионетка. Думичката май е "съюзник"

да де, понеже като сме пратили войска да се бори с контрареволюционните (брррррр!) сили е било много по-различно. само блокът, към който сме били се е казвал по-различно Laughing

Thunderchief написа:
Въобще а олаби вече, аз разбирам да съм се натегнал дето съм на Острова, ма ти си в държавата с най-готините жени и хубаво пиене. Олаби!

"гладна кокошка просо сънува" че твоята работа същата - ти си втория човек в тоя форум, който ми дава такъв акъл.

какво те кара да мислиш, че ми липсва някой за олабване? притеснява те, че имам различно мнение ли? аз съм си повече от спокоен - и не ми е скучно. аз в тоя фoрум търся отговори на въпроси, които повечето от вас получават на готово от подбрани медии, като в "1984". викайте The thought police, I'm a sense offender. за алкохола и другите развеселители - достатъчно млад съм, за да се налага да ползвам стимуланти, за да ми става интересно.

ако ти е доскучало за свежа плът от източна Европа - скокни до някоя ферма наоколо, все ще намериш я чехкиня, я българка. те обикновено успяват да се уредят зимата да гледат децата на фермерите. или си намират "уредил се" вече с работа/друго сънародник с Шкода Фелиция трета ръка.
Върнете се в началото
nick_wolf1

МнениеПуснато на: Сря 05 Дек 2007, 15:10    Заглавие:  

Цитат:
Е това чудо заслужава да го видим.

Поръчваш-получаваш, съвсем като в КНДРSmile
http://www.tema.ru/travel/north-korea-4/_MG_0095.jpg
Само SeaDog се е объркал. Не е с парен двигател, а с малка пещ на дърва или въглища, която произвежда газ, когото пък гори моторът. Във Великобритания някога също са имали такива коли, с една "раничка" отзад, където горят въглища и осигуряват газ.
"Чухче" в действиеSmile Хората са решили, че са си самодостатъчни и не се занимават с внос на петролSmile Пък и каквото остане неизядено от жълъдите и шишарките да не става зян....
Върнете се в началото
Thunderchief

МнениеПуснато на: Сря 05 Дек 2007, 15:42    Заглавие:  

Цитат:
навярно успешно сте избили всякакви врази на свободата

Koгото не избихме, го интегрирахме, двама трима "недоволни" ги запознахме с котките(това са ни двата гъншипа за врази от типа на мишки, насекоми и подобни) и сега си имаме мир и демокрация в избитък, та я изнасяме.

Цитат:
аз в тоя фoрум търся отговори на въпроси, които повечето от вас получават на готово от подбрани медии

Закъсал си го грубо ако е такъв случая

Цитат:
ако ти е доскучало за свежа плът от източна Европа

Ши скокна аз, ама до Manchester Airport.

Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger 
Sea Dog
[Moderator]

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря 05 Дек 2007, 15:45    Заглавие:  

Цитат:
Корейците не обичат да готвят у дома. Иначе им по-лесно и евтино.

Тъй,тъй.Тогава защо аджеба въпросният човечец на когото гостува Йончева се хвалеше с лука и чушките които отглеждал сам на балкона - те ще да са били за салатка домашно производство.Щот е по-вкусно от готовата храна в "пункта за снабдяване".И понеже явно и ти си гледал филма,да доуточним за негледалите го (поради моя грешка) - "скритата камера" всъщност бе малката й любителска (не знам как да я определя) която включи да снима тайно,носейки я със спусната ръка,тъй като "преводачът" не им разреши да снимат с професионалната камера. И ако домът за болни деца е представен за детска градина,защо ги пуснаха да снимат?Защо "преводачът" им забрани в "пункта за снабдяване",а не ги спря в градината?

Цитат:
Не ми вярвай! Бъди предпазлив! Провери зад ъгъла да не се крие севернокорейски диверсант-подводничар.

Аз съм спокоен,щото като се появят обикновенно им се случва това...

http://www.liveleak.com/view?i=657_1188187112

Laughing Laughing

С-13

МнениеПуснато на: Сря 05 Дек 2007, 17:13    Заглавие:  

Цитат:
Само SeaDog се е объркал. Не е с парен двигател, а с малка пещ на дърва или въглища, която произвежда газ, когото пък гори моторът. Във Великобритания някога също са имали такива коли, с една "раничка" отзад, където горят въглища и осигуряват газ.
"Чухче" в действиеSmile Хората са решили, че са си самодостатъчни и не се занимават с внос на петролSmile Пък и каквото остане неизядено от жълъдите и шишарките да не става зян....

Това се нарича газгенератор и го е имало из цяла Европа преди, по време и десетина години след войната. Докато Хрущчов не реши да удави Запада в евтин петрол.
Сега пак е последен писък на модата. Правят ги в САЩ, Швеция, Дания, Германия и след няколко година може да ги видиш и у нас.
Върнете се в началото
С-13

МнениеПуснато на: Сря 05 Дек 2007, 17:32    Заглавие:  

Цитат:
Тъй,тъй.Тогава защо аджеба въпросният човечец на когото гостува Йончева се хвалеше с лука и чушките които отглеждал сам на балкона - те ще да са били за салатка домашно производство.Щот е по-вкусно от готовата храна в "пункта за снабдяване".

На село си правят и "кимчи" (кисело зеле) и домашна водка. Колко им е вкусна храната от пункта не знам, не съм я пробвал, но че им е по-лесно съм сигурен.
Цитат:
И понеже явно и ти си гледал филма,да доуточним за негледалите го (поради моя грешка) - "скритата камера" всъщност бе малката й любителска (не знам как да я определя) която включи да снима тайно,носейки я със спусната ръка,тъй като "преводачът" не им разреши да снимат с професионалната камера.

Погледни пак "тайното" включване и ще видиш как преводачът се опитваше напразно да получи от Йончева смислен отговор какво толкова интересно снима. Откъде да знае човека как Йончева ще будалка после на зрители като теб. Дори служителките вътре се усмихваха пред камерата и очевидно виждаха, че ги снимат. Никой не е забранявал на Йончева да снима в "магазина". Ако нещо не искаха да и позволят може да си сигурен, че нямаше да може да го направи.
Цитат:
И ако домът за болни деца е представен за детска градина,защо ги пуснаха да снимат?Защо "преводачът" им забрани в "пункта за снабдяване",а не ги спря в градината?

Пуснали са ги защото са искали да снимат в дома за болни деца, който между другото е в доста по-добро състояние от много наши. Но откъде да знаят, че Йончева ще го обяви за детска градина.
Изтребвай смело севернокорейците по филмчета и електронни игри, но не ти препоръчвам да се мяркаш там в американска военна униформа, защото докато обяснят на децата, че чичкото се шегува може да стане някой сакатлък.
Върнете се в началото
nick_wolf1

МнениеПуснато на: Сря 05 Дек 2007, 17:50    Заглавие:  

Цитат:
Сега пак е последен писък на модата.

И как го установи пък това??? И как това е убегнало на примерно специализираната преса за автомобили? Щото там като алтернативи на петролните горива се споменават водород, етанол, биодизел, горивни клетки, хибриди разни. Никой не се занимава да си прави газгенератори, които да си тангърка след колата, след като една инсталация за биодизел или само за пречистване на отпадъчно олио е много по-ефективна. Ако говориш за инсталации за добив на газ от биомаса, който после да се употребява от автомобили, това е доста по-различно нещо от разкарването с печка на колата.
Или реши, че щом в прогресивна КНДР джиткат някакви архаични камьони с газгенератори няма начин гнилите капиталисти да не изкопират идеята?
Върнете се в началото
BOOMER

Местожителство: Konstanz, Deutschland

МнениеПуснато на: Сря 05 Дек 2007, 17:59    Заглавие:  

Maлей, човек в днешно време един оффтопик да не направи Rolling Eyes .
1. Верно земете олабете малко....
2. КНДР е икономически абсурдна държава!! Колкото и да се пенявиме(-те), капитализма си работи (вече над 200 години в някои държави), а пък другото... е, там акцента нали е друг Wink Народът в С. Корея си умира от бедност, Ким Чен Ир иска да продава златните резерви (тук няма да коментирам кога се продават златни резерви на държава), а не забравяйте, че даването на безплатни жилища не е добре за икономиката, защото държавата все пак инвестира пари, време и труд в нещо с абсолютна невъзрващаемост. Същата тази държава не може да осигури достатъчни приходи в икономиката си, нито достатъчно ресурси за живот на гражданите и. Всяка крачка встрани от свободните пазари е доказано неефикасна (та даже бартерната икономика на Уго не мина на референдум).
3. Сърбия се прости с независимостта си и вече ще скача, колкото и кажат.
4. Моля да се върнете към темата, а аз обещавам, че вече няма да пускам оффтопици в тоя форум Idea

Sea Dog
[Moderator]

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря 05 Дек 2007, 18:05    Заглавие:  

Добре,предавам се,така да бъде.....в КНДР е готЯно и всичко е цветя и рози.За мен не се притеснявай,аз още в предното мнение ти казах,че не щъ да 'одя там.На мен не ми харесва.
Също така предположих,че Елена Йончева ще да е лъгала като матов събрат,в напреднала възраст,и следвайки твоята мисъл значи съм бил праав....
Гложди ме обаче една мисъл - защо,аджеба,въпросния "преводач" искаше смислен отговор какво ще снима Йончева?!?! Какво го интересува след като всичко е ОК?!! Айде,ще приемем че по тия географски ширини е прието преводача да иска обяснение..... Ама ще ме извиниш,снимането все пак стана с малката,а не с професионалната камера - и то тайно включена,щото по тия ширини "преводачите" могат и да забраняват разни неща.......

Както и да е,да са живи и здрави хората там!!

Офф. По време на таз годишният празник на флота,логично на морска гара се изсипаха и доста овенни аташета.Френското такова пристигна с Рено Меган,а севернокорейското - с Мерцедес Е-класа..... Ама пък аз съм си злобен завистник,и забравям,че там съфтята съфтиът и такъв им е стандарта.Също като при нас,преди 17 години

Елемаг
[Moderator]

МнениеПуснато на: Сря 05 Дек 2007, 19:49    Заглавие:  

Sea Dog написа:
Също като при нас,преди 17 години

Стандарта от 1989 г ще го достигнем през 2089 г Wink Евентуално.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Thunderchief

МнениеПуснато на: Сря 05 Дек 2007, 19:50    Заглавие:  

Елемаг написа:
Sea Dog написа:

Tи може би. Някои вече сме с по-висок.

Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Върнете се в началото
Елемаг
[Moderator]

МнениеПуснато на: Сря 05 Дек 2007, 19:52    Заглавие:  

Thunderchief написа:
Елемаг написа:
Sea Dog написа:

Tи може би. Някои вече сме с по-висок.

Е за чиновниците не се съмнявам Wink Нали народа им плаща заплатите. Ако трябваше сами да ги изработват до сега да са измрели от глад.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Thunderchief

МнениеПуснато на: Сря 05 Дек 2007, 20:17    Заглавие:  

Ako трябваше да чакам на чиновничеството отдавна и аз да съм умрял от глад.
Всеки случай стандарта на безработните енженери няма да мръдне и след 2089. Все ще са си дупка

Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 125 от 127 [1894 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 123, 124, 125, 126, 127 Следваща
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОБЩА СТАЯ » ОБЩ АРХИВ » Общи приказки
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.1184s ][ Queries: 12 (0.0346s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker