Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Египет ще си създаде сателитна групировка в Космоса · Видео: "Локхийд Мартин" предложи на Индия съвсем нов F-21, който да се сглобява на място · Естония се готви за война · Експерти: Оставка няма, защото не вярват, че могат да спечелят изборите · БСП бойкотира пускането на Македония в НАТО (обзор) · Починаха седемте близнаци, родени наведнъж, едва 8 дни след появата им на бял свят ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Чет 21 Фев 2019, 07:27
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОБЩА СТАЯ » ОБЩ АРХИВ » Общи приказки
ГЪРЧОВЕТЕ БЪЛГАРСКИ в ЕС - част 1
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения Предишната тема :: Следващата тема
Страница 127 от 127 [1894 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 125, 126, 127
Автор Съобщение
zegerka

Местожителство: В една сбъркана държава в източна Европа

МнениеПуснато на: Сря 05 Дек 2007, 22:34    Заглавие:  

С интерес следя спора ... и забелязвам една лоша привичка ... можеби точно българска ... Тоталното отричане ...

Примерно точно в този случай за системата преди 89 година. Тоталното отричане на комунизма и пропагандата... колко било лошо. Аз не мога да споря защото съм прекалено малък (през 89 съм бил на 4 години. ) ... но просто това ми прави много лошо впечатление ... лош или добър такъв е бил ... такава е била системата ... и тогава са живяли хора ... и те са обичали и те са се радвали и са плакали ...

Най-пресния пример за тоталното отричане ... взривяването на мавзолея в центъра на София ... и квооо сега да му се кланям на тъпака Бакърджиев ли ... задето ме е отървал от този символ на комунизма .... задето ме е освободил ли ... популизъм отвсякъде

Да се опитаме да извлечем най-доброто от сегашната система, била то по-добра или по-лоша. (По-добра не е открита, мисля че Чърчил го беше казал) Да гледаме да си вършим работата както трябва .... и т.н.

Знаете ли каква е разликата между нас и румънците и сърбите примерно .... те следват задачите си до край добри или лоши ... докато ние до средата и като нещо не върви се отричаме от тях
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
nick_wolf1

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря 05 Дек 2007, 23:02    Заглавие:  

zegerka, абсолютно си прав.
С разликата, че едно време, ако мрънкаш колко е тъпо и колко по-хубаво било "преди" можеше да бъдеш посочен за не особено надежден член на обществото.
Han Solo, незнам колко си светнат за тогавашната система на МВР, но баща ми работи в МВР малко повече от 30 години. Незнам за кое твърдиш, че не е вярно. Защото отлично си спомням как с връзки баща ми и споменатият висш офицер успяха да докопат по едни черни ботинки за синовете си. Не се касае за ведомствени обувки, а съвсем обикновена конфекция. А аз изкярих и едни сиви ботуши с цип отстрани. Спомням си и как една събота колега на баща ми му се обади, че в Банкя!?!?!? били пуснали зимни якета, как скоростно се натоварихме на москвето и след час-два имахме по едно ново яке със сестра ми: аз синьо, тя жълто. И в понеделник, учителката ми по български език и литература изкара часа с моето яке на гърба, щото било много хубаво.
А пък дядо ми, активен борец, вечна му памет, беше принуден да си "прехвърли" заслугите или каквото там е било, за да може леля ми да си построят жилище, защото не им се разрешаваше, тъй като мъжът и бил "кулашки син".
Някой се изказа и за великото здравеопазване тогава. Помня как ме води майка ми в окръжна болница, аз съм късоглед, при доц. Василева, на която трябваше да се каже, че "ни изпраща другарката Х", която всъщност беше просто една телефонистка в болницата.
Сполай за такава система. Като се виждам как съм сега, как са родителите ми, никога не бих избрал тогавашното.
Далеч съм да отричам всичко. Тогава имаше сигурност, имаше авторитети, е много от тях фалшиви, които се тачеха. Полека лека ще се наложат нови, ще дойде и сигурността.
Здравеопазването сега е още по-зле, точно защото всячески се мъчат да го оставят насила в онези реалности.
И е супер жалко, когато хора с образование, някаква уж ценна квалификация и опит в момента мрънкат и буквално злорадстват на неудачите, които съпътстват историята на всяка страна. Всъщност, дреме ми за тях. Не съм откраднал от никого, семейството ми се развива добре, живот и здраве, и по-добре ще е. Мрънкялниците просто не са фактор, и слава богу.
Върнете се в началото
Han Solo
[Moderator]

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря 05 Дек 2007, 23:22    Заглавие:  

nick_wolf1, твърдя че нещата не бяха чак толкова черни колкото ги описваш, да имаше опашки за някои неща като цветни телевизори и други дефицитни стоки, ама твърдя че лъжеш като разправяш за тия тотални липси на стоки... защото примерно точно 80-89година започна производството по лиценз на маратонки Ромика в София и Адидас в Благоевград и аз лично съм си намирал маратонки ромика по магазините , а и завод "Спортпром" беше в квартала където живея и имаше и фирмен магазин където продаваха.... още мога да ти покажа едни доста държеливи ромики които открих на вилата. За зимни якета също имаше - и грейки за ски също, че горе долу тогава се появиха и ските Атомик...
Проблема тогава беше в липсата на разнообразие и това че имаше по един два вида, имаше случаи да няма точно твоя номер, млякото и хляба по магазините се свършваха към обяд , но никога не е имало случай да не може да си намерим това което търсим след малко повечко обикаляне...
А майка ми е със стаж 45 години в системата и е започнала от младши лейтенант и "комунистите" на Виденов я пенсионираха когато вече беше полковник, повярвай знам и преди и след промените какво е било в МВР

не въздишам по онуй време , сега е по интересно, че и нова кола можеш да си купиш като отидеш ей тъй на /което направих преди месец / Wink просто знам че и тогава имаше своите безспорни плюсове

via

МнениеПуснато на: Чет 06 Дек 2007, 00:38    Заглавие:  

--"Съдийката от Перник Виолета Личева, бидейки почерпена, прегазва човек и избягва от местопроизшествието. Фаталната случка станала преди седмица, но МВР и прокуратурата мълчат за катастрофата цяла седмица.

Инцидентът става на една от входните артерии на миньорската столица, където Личева се движела смело с личния си джип към 18,30 часа. Пешеходецът Йордан Борисов обаче минавал наблизо без да подозира за надвисналата опасност. Точно в този момент го връхлита мощната кола и го убива на място. Вместо да спре, Личева дава газ и изчезва в черната като кюмюр пернишка вечер. Очевидци на пътното убийство се хвърлили да я спрат, но къде ти. Като се освестили обаче те веднага зазвъняли в полицията. Това съобщиха граждани от града на Георги Димитров и Георги Първанов.
Междувременно още 9-10 автомобила, които се движели в същата посока преминали коравосърдечно през топлия още труп на перничанина Борисов, но нито един не спрял да види какво е това неочаквано препятствие...

Самата Личева, вероятно осъзнала, че е случило непоправимото, се обадила на дежурния в полицията и разказала, че е забелязала на шосето нещо като ударен човек. Униформените се задействали веднага. Там ги посрещнали развълнуваните свидетели, които описват джипа и водача. Така само след половин час полицаите звъннали на вратата на магистрат Личева. Тя обаче отказва да излезе, правила се известно време, че не разбира за какво става дума, а накрая споменала и за имунитета си. Все пак след час и половина преговори, в които се включили и всички началници от местното РДВР, след телефонни разговори с шефове от София Личева склонила да отиде в участъка. Там била разпитана, признала, че малко е пийнала, взели и кръвна проба и след това я пуснали да си ходи.

Още същата нощ се задействала верига от връзки и ходатайства и в продължение на цяла седмица случаят се пазел в тайна. Мълвата обаче обиколила целия град и скандалът назрявал с всеки изминал ден. Седем дни след случката от прокуратурата повдигнали завесата, след като граждани почнали да се интересуват какво става. „Случката е много неприятна, води се разследване", е краткият коментар на магистратите."
Наистина много станаха подобни случаи не бяха министри,не бяха зам.
министри,не бяха депутати,магистрати, ако някой има статистика вероятно цял роман можа да напише..............
Смущаващо за мен е и друго нещо - мълчанието на властта, когато се окъка неин представител. Някакво движение се забелязва чак когато хората се заинтересуват и почват да питат"какво става?" Вътрешният министър Румен Петков и главният прокурор Борис Велчев храбро ни убеждават, че с всички сили се борят за правдата. В подобни ситуации обаче мълчат. Нещо повече, Петков летя до Монако с правителствения самолет, върна се преждевременно, за да обяви оставката на главния секретар на МВР Илиев-май беше, след което пак отлетя за Монако, където го чакаха още наши министри и зам.-министри, даже и принца на Монако. Но за случката в Перник нито дума. Вероятно е силно загрижен да не се разваля предколедното настроение на българите.Но стига мрачни вести , предлагам Ви една наистина розова новина: Висшият съдебен съвет гласувал заплати на членовете си от 4000 лв. и нагоре месечно и да получат по 20(двадесет)брутни заплати от предишната си месторабота(грубо сметнато около 60хил.лв.

П.П- интересно, какви ли щяха да са действията на/примерно/ германските власти в някой малък град при подобна ситуация?
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 127 от 127 [1894 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 125, 126, 127
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОБЩА СТАЯ » ОБЩ АРХИВ » Общи приказки
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0680s ][ Queries: 12 (0.0158s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker