Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Китайските медии публикуваха материали за възможностите на руските РЕБ-комплекси · ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМКИ: СТРОЕЖЪТ НА НОВОТО ПРИСТАНИЩЕ В КРАЙМОРИЕ Е В ЗАКЛЮЧИТЕЛЕН ЕТАП! · В близко бъдеще перуанският флот ще получи първия самолет за радиоелектронно разузнаване Fokker- 50 · Съединените щати предадоха два контрабатарейни радара AN / TPQ-36 на Украйна · Одобрено е еврофинансирането за възстановяването на синагогата във Видин · Русия разширява военното присъствие и предприема офанзива. Дания я чака с бойни самолети ·

Select Forum Language:

Hot topics:
The time now is Thu 23 May 2019, 06:44
All times are UTC + 2
 Forum index » ОБЩА СТАЯ » ОБЩ АРХИВ » Общи приказки
ГЪРЧОВЕТЕ БЪЛГАРСКИ в ЕС - част 1
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies. View previous topic :: View next topic
Page 127 of 127 [1894 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, ..., 125, 126, 127
Author Message
zegerka

PostPosted: Wed 05 Dec 2007, 22:34    Post subject:  

С интерес следя спора ... и забелязвам една лоша привичка ... можеби точно българска ... Тоталното отричане ...

Примерно точно в този случай за системата преди 89 година. Тоталното отричане на комунизма и пропагандата... колко било лошо. Аз не мога да споря защото съм прекалено малък (през 89 съм бил на 4 години. ) ... но просто това ми прави много лошо впечатление ... лош или добър такъв е бил ... такава е била системата ... и тогава са живяли хора ... и те са обичали и те са се радвали и са плакали ...

Най-пресния пример за тоталното отричане ... взривяването на мавзолея в центъра на София ... и квооо сега да му се кланям на тъпака Бакърджиев ли ... задето ме е отървал от този символ на комунизма .... задето ме е освободил ли ... популизъм отвсякъде

Да се опитаме да извлечем най-доброто от сегашната система, била то по-добра или по-лоша. (По-добра не е открита, мисля че Чърчил го беше казал) Да гледаме да си вършим работата както трябва .... и т.н.

Знаете ли каква е разликата между нас и румънците и сърбите примерно .... те следват задачите си до край добри или лоши ... докато ние до средата и като нещо не върви се отричаме от тях
Back to top
View user's profile Send private message 
nick_wolf1

PostPosted: Wed 05 Dec 2007, 23:02    Post subject:  

zegerka, абсолютно си прав.
С разликата, че едно време, ако мрънкаш колко е тъпо и колко по-хубаво било "преди" можеше да бъдеш посочен за не особено надежден член на обществото.
Han Solo, незнам колко си светнат за тогавашната система на МВР, но баща ми работи в МВР малко повече от 30 години. Незнам за кое твърдиш, че не е вярно. Защото отлично си спомням как с връзки баща ми и споменатият висш офицер успяха да докопат по едни черни ботинки за синовете си. Не се касае за ведомствени обувки, а съвсем обикновена конфекция. А аз изкярих и едни сиви ботуши с цип отстрани. Спомням си и как една събота колега на баща ми му се обади, че в Банкя!?!?!? били пуснали зимни якета, как скоростно се натоварихме на москвето и след час-два имахме по едно ново яке със сестра ми: аз синьо, тя жълто. И в понеделник, учителката ми по български език и литература изкара часа с моето яке на гърба, щото било много хубаво.
А пък дядо ми, активен борец, вечна му памет, беше принуден да си "прехвърли" заслугите или каквото там е било, за да може леля ми да си построят жилище, защото не им се разрешаваше, тъй като мъжът и бил "кулашки син".
Някой се изказа и за великото здравеопазване тогава. Помня как ме води майка ми в окръжна болница, аз съм късоглед, при доц. Василева, на която трябваше да се каже, че "ни изпраща другарката Х", която всъщност беше просто една телефонистка в болницата.
Сполай за такава система. Като се виждам как съм сега, как са родителите ми, никога не бих избрал тогавашното.
Далеч съм да отричам всичко. Тогава имаше сигурност, имаше авторитети, е много от тях фалшиви, които се тачеха. Полека лека ще се наложат нови, ще дойде и сигурността.
Здравеопазването сега е още по-зле, точно защото всячески се мъчат да го оставят насила в онези реалности.
И е супер жалко, когато хора с образование, някаква уж ценна квалификация и опит в момента мрънкат и буквално злорадстват на неудачите, които съпътстват историята на всяка страна. Всъщност, дреме ми за тях. Не съм откраднал от никого, семейството ми се развива добре, живот и здраве, и по-добре ще е. Мрънкялниците просто не са фактор, и слава богу.
Back to top
Han Solo
[Moderator]

PostPosted: Wed 05 Dec 2007, 23:22    Post subject:  

nick_wolf1, твърдя че нещата не бяха чак толкова черни колкото ги описваш, да имаше опашки за някои неща като цветни телевизори и други дефицитни стоки, ама твърдя че лъжеш като разправяш за тия тотални липси на стоки... защото примерно точно 80-89година започна производството по лиценз на маратонки Ромика в София и Адидас в Благоевград и аз лично съм си намирал маратонки ромика по магазините , а и завод "Спортпром" беше в квартала където живея и имаше и фирмен магазин където продаваха.... още мога да ти покажа едни доста държеливи ромики които открих на вилата. За зимни якета също имаше - и грейки за ски също, че горе долу тогава се появиха и ските Атомик...
Проблема тогава беше в липсата на разнообразие и това че имаше по един два вида, имаше случаи да няма точно твоя номер, млякото и хляба по магазините се свършваха към обяд , но никога не е имало случай да не може да си намерим това което търсим след малко повечко обикаляне...
А майка ми е със стаж 45 години в системата и е започнала от младши лейтенант и "комунистите" на Виденов я пенсионираха когато вече беше полковник, повярвай знам и преди и след промените какво е било в МВР

не въздишам по онуй време , сега е по интересно, че и нова кола можеш да си купиш като отидеш ей тъй на /което направих преди месец / Wink просто знам че и тогава имаше своите безспорни плюсове

via

PostPosted: Thu 06 Dec 2007, 00:38    Post subject:  

--"Съдийката от Перник Виолета Личева, бидейки почерпена, прегазва човек и избягва от местопроизшествието. Фаталната случка станала преди седмица, но МВР и прокуратурата мълчат за катастрофата цяла седмица.

Инцидентът става на една от входните артерии на миньорската столица, където Личева се движела смело с личния си джип към 18,30 часа. Пешеходецът Йордан Борисов обаче минавал наблизо без да подозира за надвисналата опасност. Точно в този момент го връхлита мощната кола и го убива на място. Вместо да спре, Личева дава газ и изчезва в черната като кюмюр пернишка вечер. Очевидци на пътното убийство се хвърлили да я спрат, но къде ти. Като се освестили обаче те веднага зазвъняли в полицията. Това съобщиха граждани от града на Георги Димитров и Георги Първанов.
Междувременно още 9-10 автомобила, които се движели в същата посока преминали коравосърдечно през топлия още труп на перничанина Борисов, но нито един не спрял да види какво е това неочаквано препятствие...

Самата Личева, вероятно осъзнала, че е случило непоправимото, се обадила на дежурния в полицията и разказала, че е забелязала на шосето нещо като ударен човек. Униформените се задействали веднага. Там ги посрещнали развълнуваните свидетели, които описват джипа и водача. Така само след половин час полицаите звъннали на вратата на магистрат Личева. Тя обаче отказва да излезе, правила се известно време, че не разбира за какво става дума, а накрая споменала и за имунитета си. Все пак след час и половина преговори, в които се включили и всички началници от местното РДВР, след телефонни разговори с шефове от София Личева склонила да отиде в участъка. Там била разпитана, признала, че малко е пийнала, взели и кръвна проба и след това я пуснали да си ходи.

Още същата нощ се задействала верига от връзки и ходатайства и в продължение на цяла седмица случаят се пазел в тайна. Мълвата обаче обиколила целия град и скандалът назрявал с всеки изминал ден. Седем дни след случката от прокуратурата повдигнали завесата, след като граждани почнали да се интересуват какво става. „Случката е много неприятна, води се разследване", е краткият коментар на магистратите."
Наистина много станаха подобни случаи не бяха министри,не бяха зам.
министри,не бяха депутати,магистрати, ако някой има статистика вероятно цял роман можа да напише..............
Смущаващо за мен е и друго нещо - мълчанието на властта, когато се окъка неин представител. Някакво движение се забелязва чак когато хората се заинтересуват и почват да питат"какво става?" Вътрешният министър Румен Петков и главният прокурор Борис Велчев храбро ни убеждават, че с всички сили се борят за правдата. В подобни ситуации обаче мълчат. Нещо повече, Петков летя до Монако с правителствения самолет, върна се преждевременно, за да обяви оставката на главния секретар на МВР Илиев-май беше, след което пак отлетя за Монако, където го чакаха още наши министри и зам.-министри, даже и принца на Монако. Но за случката в Перник нито дума. Вероятно е силно загрижен да не се разваля предколедното настроение на българите.Но стига мрачни вести , предлагам Ви една наистина розова новина: Висшият съдебен съвет гласувал заплати на членовете си от 4000 лв. и нагоре месечно и да получат по 20(двадесет)брутни заплати от предишната си месторабота(грубо сметнато около 60хил.лв.

П.П- интересно, какви ли щяха да са действията на/примерно/ германските власти в някой малък град при подобна ситуация?
Back to top
Page 127 of 127 [1894 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, ..., 125, 126, 127
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies. View previous topic :: View next topic
 Forum index » ОБЩА СТАЯ » ОБЩ АРХИВ » Общи приказки
Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

[ Time: 0.0859s ][ Queries: 12 (0.0174s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker