Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Пет 10 Юли 2020, 00:57
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » krile.net - ГРАЖДАНСКИ АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Гражданска авиация - летища, снимки и коментари
site with real time links for conversation btw ATC and pilot
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 1 от 2 [18 Мнения]   Иди на страница: 1, 2 Следваща
Автор Съобщение
little_android

МнениеПуснато на: Пон 15 Яну 2007, 12:42    Заглавие:  site with real time links for conversation btw ATC and pilot  

Здравейте,
Преди малко повече от година бях попаднал на един сайт, който имаше връзки (не знам колко легално е това) за слушане на различни РВД-та в реално време - бяха поне 40-50 линка от различни летища по света и не само като в даден момент бяха активни около половината от тях. В този сайт имаше и линк за SofiaApproach, VarnaControl, Pearth Airport, Geneva Control, Montreal и много други. Аз съм си падам по слушане в на РВД - даже у дома го хващам с обикновено радио. Та въпроса някой срещал ли го е този сайт, защото съм му изгубил дирите (смених си ПС-то преди почти година и съответно забравих да си запиша този сайт), а много бих искал да слушам разговорите между пилоти и РВД?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
meril

МнениеПуснато на: Пон 15 Яну 2007, 14:12    Заглавие:  

http://www.liveatc.net/feedindex.php?type=international
Wink
Върнете се в началото
little_android

МнениеПуснато на: Пон 15 Яну 2007, 15:26    Заглавие:  

meril написа:
http://www.liveatc.net/feedindex.php?type=international
Wink

Много благодаря - точно на този сайт бях попаднал тогава. А има ли други подобни сайтове?
Върнете се в началото
air-master

МнениеПуснато на: Пон 15 Яну 2007, 16:20    Заглавие:  

това истина ли е или някъв майтап аз слушах вчера малко ЕHAM ама що така не ми се вярва да е истина с тези мерки за сигурност дето са ся
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
harrier

Местожителство: София/Nuernberg

МнениеПуснато на: Пон 15 Яну 2007, 19:26    Заглавие:  

Какво общо имат мерките за сигурност с легално хоби, свързано с авиацията. Слушането на РВД е забранено в малко държави, между които са Германия и Белгия, но и тук спотърите със скенери около оградите не са рядка гледка.

В България е абсолютно легално. А какво остава за Холандия, където дори някои наркотици са легализирани, а спотинга се стимулира.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
ICQ Номер 
Yahiko

МнениеПуснато на: Пет 19 Яну 2007, 10:42    Заглавие:    

Притежаването на скенер обаче е нелегално, доколкото знам (в България) Rolling Eyes
Върнете се в началото
trakon

МнениеПуснато на: Пет 19 Яну 2007, 11:08    Заглавие:  

Мисля ,че нелегално е силно казано . Просто -държавите се делят на такива , в които за да притежаваш самолетно радио ти трябва радиолиценз(т.е.-да си регистриран) и такива , в които не ти трябва такъв. В повечето страни от Европа радиолиценза е задължителен ,но
хората са си направили труда да уточнят , че устройства само с приемаща функция , които са с цел обучение на бъдещите пилоти и са вече регистрирани от пройзводителя си като безвредни , не се нуждаят от допълнително регистриране от потребителя.
От тук нататък са си вече само мои предположения , че това в България не е станало все още поради отсъствието на достатъчно фирми ,предлагащи такива устройства на българсия пазар.Все пак , някой заинтересован трябва да плати разходите по тази проверка и лицензиране и това май не е държавата ,а фирмите. Ако някой има актуална информация по въпроса , добре ще е да я сподели.

Относно сигурността - слушането на радипредаванията м/у пилотите и РВД едва ли би подпомогнало много един потенциален терорист в друг етап от полета на самолета освен самото излитане и кацане, защото само тогава по радиото ни става достатъчно ясно точното местоположение на самолета. Програмите , с които обаче се изобразява точното местоположение в реално време , всъщност излъчват с 1-2 минути преднамерено закъснение , точно заради сигурността.
Върнете се в началото
harrier

Местожителство: София/Nuernberg

МнениеПуснато на: Пет 19 Яну 2007, 13:21    Заглавие:  

Лиценз ти трябва ако радиото ти приема и предава. Ако само приема не можеш да попречиш на никого Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
ICQ Номер 
Stoyan
[Moderator]

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет 19 Яну 2007, 16:52    Заглавие:  

trakon написа:
Програмите , с които обаче се изобразява точното местоположение в реално време , всъщност излъчват с 1-2 минути преднамерено закъснение , точно заради сигурността.

Предполагам, че всичките такива са платени, но дали би се намерила поне някаква програма, която дава изглед към София и има примерно 20 мин безплатно гледане, в сми като трейлър?

Click to see if image is larger Click to see if image is larger
Върнете се в началото
SPEED_BIRD

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед 04 Фев 2007, 10:33    Заглавие:  

Такова понятие "самолетно радио" няма Smile

По смисъла на закона има понятия радиоприемник и радиопредавател. Радиоскенера по същество не е нищо друго освен радиоприемник и като такъв не се налага да имаш специално разрешение за да го притежаваш в България. Това което поставя известни ограничения върху ползването му са ограниченията които има върху применето и предаването на определени честоти със специално предназначение - авиационни, полицейски, пожарни, военни честоти и други. В България е позволено да се слушат такива честоти но при условие че не препредаваш чутата информация на други лица и не я използваш за собствено облагодетелстване. Предаването на тези честоти без разрешение от съответния им собственик обаче е строго забранено и особенно за авиацията много бият през ръцете.

В много страни от Европа е изобщо забранено да притежаваш скенер (Франция, Гърция, Италия, ...). Това са страни в които просто никой не си прави труда да се огледа в кой век живеем и да си направи труда да промени законите. В много други е разрешено да се притежава и ползва скенер но не и да се пре-предава по други канали (Интернет например). Също забрана зад която не седят никакви реални мотиви. Вземете за пример САЩ, страната която най много пострада по отношение на терористични атаки.... там притежаването и употребата на скенери е разрешено във всяко едно отношение с изключение на такива които могат да разкодирват кодирана информация. Същото важи и за Япония например. Ами какво сега, да не би там да са по невежи по отношение на сигурността ?!? Но това е една друга тема на която не ми се ще да се спирам...

Върнете се в началото
IvanFL

Местожителство: South Florida

МнениеПуснато на: Вто 20 Мар 2007, 19:01    Заглавие: Може да следиш самолетите и графично  

Това е платен сайт но няколко летища са безплатни за реклама:

Лос Анджелис: http://www4.passur.com/lax.html
(сложи го на радиус 40 мили)

Списъка на безплатните летища е тук:
http://www.passur.com/sites.htm

С най голям трафик с списъка са LAX, BOS, JFK. Мисля че забавянето е от няколко минути заради това че нямаш абонамент.
Върнете се в началото
ICQ Номер 
gogo-mastera

МнениеПуснато на: Съб 14 Апр 2007, 00:12    Заглавие:  

Е на мене не ми тръгва.
Върнете се в началото
Делян

Местожителство: KJSD, Sikorsky Heliport, Stratford, CT, USA

МнениеПуснато на: Вто 17 Апр 2007, 16:57    Заглавие:  

Оправи си JAVA-та! Затова не ти работи!
Click to see if image is larger
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Yahoo Messenger 
BOOMER

Местожителство: Konstanz, Deutschland

МнениеПуснато на: Чет 19 Апр 2007, 15:21    Заглавие:    

аууууу, този сайт го знам от година и не съм го споделил... шейм он ми! http://www.flugzeugposter.de/radar/
Преди беше и за пристигащи и за заминаващи, ама преди 2 седмици спряха заминавашите... Има програмки за по 20 еврака на година да си гледаш самолетите на радар, тях и сами ще ги намерите Wink

Lorenco

МнениеПуснато на: Пон 29 Окт 2007, 23:47    Заглавие:  

Пичове,знаете ли дали ж момента може да се слуша кулата в София.Гледам че никой от доста време не е писал по тази тем. Rolling Eyes
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 1 от 2 [18 Мнения]   Иди на страница: 1, 2 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » krile.net - ГРАЖДАНСКИ АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Гражданска авиация - летища, снимки и коментари
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0545s ][ Queries: 12 (0.0071s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker