Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Демонстрация на способности от участващите в учението Platinum lion 19 (снимки) - част 1 · Руският ледоразбивач "Лидер" ще получи свръхмощна силова установка · Адвокат на Кристиян: Невинен е, да свалят обвиненията, ако искат и той да търси хакера · Четвърт век след атентата срещу еврейските институции в Аржентина виновни няма · В България и другаде: какви трикове използват измамниците на пътя · Москва привика съветника на посланика на САЩ ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Чет 18 Юли 2019, 21:25
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » krile.net - ГРАЖДАНСКИ АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Гражданска авиация - летища, снимки и коментари
ЧТК - кой какво мисли и смята за Частен Транспортен Колеж?
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 3 от 10 [140 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, ..., 8, 9, 10 Следваща
Автор Съобщение
Stoyan
[Moderator]

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря 22 Мар 2006, 11:19    Заглавие:  

Абе ники, МОЛЯ ТЕ ЗА ПОСЛЕДЕН ПЪТ- ИЗПОЛЗВАЙ К И Р И Л И Ц А !!!! Evil or Very Mad

Click to see if image is larger Click to see if image is larger
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
pilot013

Местожителство: Aarhus, Denmark

МнениеПуснато на: Сря 22 Мар 2006, 11:37    Заглавие:  

Айде пак се започна....Не разбирате ли,че това е най-голямата набутвация този колеж....Защото после си летиш практиката в Скорпио и по огромен късмет току виж са те пратили бордови на Ан-12..Айде моля Ви се,какво и Вие си мислите,че е някакво супер училище.Реално истината е в USA и в Русия.Аз съм се насочил към Петербург или към Москва...По евтино е и ти признават и ти дават CPL.....Абе по-добре е там.Сега Русия започна малко да се съвзема от кризата,която имаше в авиацията,за това набира скорост,скоро ще си възвърне славата на Велика Авиационна държава!

Тази информация я казвам от познати,които са в авиацията от 10-12 години.Професор Маджаров,може да е добър ама в Скорпио да отида няма да стане...И после да летя на Ан-12..Та за това ли сме учили са пилоти! Razz Razz Razz

Последната промяна е направена от pilot013 на Сря 22 Мар 2006, 12:08; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
ICQ Номер 
slice

МнениеПуснато на: Сря 22 Мар 2006, 11:47    Заглавие:  

Цитат:
и ти дават PPL

успех с тоя PPL Smile
предлагам ти да си замълчиш... ако баща ти има някакво мнение по въпроса за ЧТК да го каже той, а не ти, който си на 14 години!

ICQ Номер 
pilot013

Местожителство: Aarhus, Denmark

МнениеПуснато на: Сря 22 Мар 2006, 11:54    Заглавие:  

Ок както искаш....Вече съм 2 години в този форум и съм все на 14... Very Happy Very Happy Very Happy

айде да ги сложим 16...Малко отклонение! Cool

Ами баща ми сега не е тук,но ще го питам!
Горе имах предвид CPL Confused

ICQ Номер 
Marshal

Местожителство: Плевен и Троян

МнениеПуснато на: Сря 22 Мар 2006, 18:03    Заглавие:  

Аз искам друго да питам.
Аз кандидатствах във Военното за пилот не ме приеха, скъсаха ме на авиолекарската за тъпотии, както ще да е това е друг въпрос.
Кандидатствах и в Техническият университет в София, писах Авиационна техника първо желание - не ме приеха беше ми слаб успеха, приеха ме друга специалност.
За Авиационната съм чувал че излизат от там 10-тина човека пилоти, и 10-тина човека РВД-та.
Въпроса ми е истина ли е това, и имат ли реализация тези 10-тина човека пилоти? След като завършат ТУ ли им изкарват бривети? Май не... и изобщо стават ли граждански пилоти някой знае ли?

Тези въпроси ме вълнуват защото има възможност за прехвърляне от специалност в специалност

Аз пилот съм си, летя си, но ме вълнува и този въпрос, било то за CPL или PPL

ICQ Номер 
Spy_Boy

МнениеПуснато на: Пет 24 Мар 2006, 18:46    Заглавие:  

От ТУ излизат наистина 10 пилоти, двама от които на вертолет обаче.Хубавото от ТУ е, че ако си изкараш целия срок на обучение ти дават бакалаварска степен, но за практическото обучение в ТУ нищо незнам Sad .Хубавото в ЧТК според мене е, че като завършиш можеш да бачкаш в Скорпио и да си събереш хорариум от летателни часове.Лошото на ЧТК е, че не излизаш вишист от него, а специалист мисля.
Казаха ми, че трябва да се съберат 1200 летателни часове, за да те прехвърлят на пътнически самолет, а до тогава - Cargo Smile
Върнете се в началото
meril

МнениеПуснато на: Пет 24 Мар 2006, 22:07    Заглавие:  

Spy_Boy написа:

Казаха ми, че трябва да се съберат 1200 летателни часове, за да те прехвърлят на пътнически самолет, а до тогава - Cargo Smile

Tova ne e viarno.Mnogo piloti ot malki samoletcheta+tovarni se prehvarliha v grajdanskata aviacia s dosta po-malko chasove.Kogato ima tarsene na kadri poveche ot kolkoto ima predlagane vse vzima nalicnoto, nezvisimo dali nalichnoto e s 500h
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
Сашо

МнениеПуснато на: Съб 25 Мар 2006, 09:54    Заглавие:  

Spy_Boy написа:
.Хубавото в ЧТК според мене е, че като завършиш можеш да бачкаш в Скорпио и да си събереш хорариум от летателни часове.Лошото на ЧТК е, че не излизаш вишист от него, а специалист мисля.

Нищо не ти пречи да завършиш първо ТУ или друго висше - например инженерна специалност, и паралелно с това или пък след това, ако имаш някой лев в джоба (или заем осигурен от фирмата, която ти прави обучението) или пък влезеш в спонсорска схема от авиокомпания (такива се чака да има за в бъдеще) - да изкараш летателен курс (PPL и CPL). Това може да стане в ЧТК (по-точно "Еър Скорпио", защото авиокомпанията е съсобственик на ЧТК) или Българския въздухоплавателен център (към Института по въздушен транспорт), и при добро стечение на обстоятелствата след това да почнеш професионално в някоя авиокомпания.

Другата алтернатива е летателен курс в САЩ или Канада - чувах че има вече немалко хора, дето са го направили,и някой от тях вече са на работа.

Така например чувах, че вече са почнали да правят и пилоти от млади пилоти от военната авиация с много малко часове (50-100), които не виждат шансове да се развиват във ВВС.
Реално те преминават дълъг курс на PPL и CPL, като един от тях (дават го всякъде за пример, випуск 9Cool в "Еър Скорпио" и после в Канада (за инструмент рейтинг и многомоторни) е инвестирал пари, достатъчни за купуване на един голям или два по-малки апартамента в центъра на Пловдив. Сега вече той е втори пилот в голяма чартърна авиокомпания. Интересно за колко време ще му се върне инвестицията?
Върнете се в началото
Spy_Boy

МнениеПуснато на: Съб 25 Мар 2006, 10:29    Заглавие:  

Сашо,
можеш ли да ми дадеш инфо за обучението за пилот в Канада? Имам познати там пък и съм ходил няколко пъти вече и смятах като завърша тука да отида там да се пробвам.Ако имаш и някаква инфо относто цените за обучение и т.н. ще съм много благодарен Smile
А и къде се намира този Институт по въздушен транспорт? Има ли страница?
Мери предварително!!!
Върнете се в началото
Сашо

МнениеПуснато на: Съб 25 Мар 2006, 11:07    Заглавие:  

Spy_Boy написа:
Сашо,
можеш ли да ми дадеш инфо за обучението за пилот в Канада? Имам познати там пък и съм ходил няколко пъти вече и смятах като завърша тука да отида там да се пробвам.Ако имаш и някаква инфо относто цените за обучение и т.н. ще съм много благодарен Smile
А и къде се намира този Институт по въздушен транспорт? Има ли страница?
Мери предварително!!!

За Канада - точно сега не мога - но след някой друг ден един познат, който изкара бривет там и работи в Канада три или четири години ще се върне (започва като пилот на сериозен самолет в България) и тогава ще говоря с него за подробности.
За ИВТ - те са преки конкуренти на ЧКТ (Ер Скорпио) - техния сайт е www.aviation.bg. Иначе ИВТ се намира на териоторията на Летище София - меджу сградите на България Ер и Хемус Ер.
Върнете се в началото
us

МнениеПуснато на: Нед 26 Мар 2006, 23:44    Заглавие: Не е вярно  

Това, че Маджаров намира работа след като му завършиш колежа не е вярно! Първо защото като завършиш този колеж часовете, които имаш са крайно недостатъчни, за да те вземат на работа и трябва да имаш супер връзки, за да стане това. Второ с около 240 часа на АН12 най-много радист да станеш. А обучението в Щатите найстина излиза по изгодно, но идваш с американски лиценз нали се сещате, че все пак сме в България и обръщането на бревета става супер трудно и неясно.
Върнете се в началото
us

МнениеПуснато на: Нед 26 Мар 2006, 23:51    Заглавие:  

Малко неясно се изказах. Исках да кажа, че с около 240 часа на ZLIN-а едва ли ще работиш, като пилот на АН12, най-много радист.
Върнете се в началото
Spy_Boy

МнениеПуснато на: Пон 27 Мар 2006, 22:37    Заглавие:  

US,
от това, което ми казаха когато бях там разбрах, че ако Скорпио ти стане гарант подписваш 3 годишен договор за работа с тях.Пък и за 3 години все пак ще се съберат бая летателни часове.
Би ли ми дал някои саит на US училище да видя как стоят нещата с цените в USA.
Върнете се в началото
LooneyFlyer

Местожителство: Dallas, TX

МнениеПуснато на: Вто 28 Мар 2006, 00:08    Заглавие:  

http://www.atpflightschool.com/
Ползвай google Wink.

N19174
N11VD (Reserved)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес 
ICQ Номер 
us

МнениеПуснато на: Вто 28 Мар 2006, 04:11    Заглавие:  

Spy Boy,
И аз така знам за Скорпио, но според мен не стоят така нещата питай ако има някой, който учи така да ти каже. Нямат сметка да стават така гаранти, защото ако тръгнат 50 човека да учат с кредит как ще ги вземат всичките на работа?!? Ето ти адреса на Anglo American Aviation International училището е в Сан Диего, при голямо желание можеш да вземеш CPL за около 4 месеца. www.flyaaa.com
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 3 от 10 [140 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, ..., 8, 9, 10 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » krile.net - ГРАЖДАНСКИ АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Гражданска авиация - летища, снимки и коментари
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.1247s ][ Queries: 12 (0.0096s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker