Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
ВСС ще закрива военни съдилища · Операторът на летището в Мюнхен спечели концесията за летище "София" · На атола Бикини има 1000 пъти по-голяма радиация от Чернобил заради изпитанията на бомби · Заседание на Комисията по бюджет и финанси относно сделката за Ф-16 (на живо) · Дават още 12 млн. лв. на МВР, реши правителството · Юни е бил най-горещият в историята на Земята, юли на път да го последва ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Сря 17 Юли 2019, 14:24
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » krile.net - ПЪРВИЯТ БЪЛГАРСКИ ВОЕНЕН АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Българските военни самолети
МиГ-25 в България
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 14 от 16 [230 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 12, 13, 14, 15, 16 Следваща
Автор Съобщение
борден

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря 06 Яну 2010, 20:29    Заглавие:  

robert написа:
Probably the "754" is visible on this photo too >
Click to see if image is larger

The only way to confirm this fact is to know the serial number of the aircraft with stars...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Сря 20 Яну 2010, 22:45    Заглавие:  

Миг-25, борд 51
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Нед 24 Яну 2010, 12:07    Заглавие:  

Миг-25РУ, борд 51 - преди отлитането от България
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
Ginev

МнениеПуснато на: Нед 24 Яну 2010, 12:54    Заглавие:  

Какво прави в Чешнегирово?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Нед 24 Яну 2010, 13:31    Заглавие:  

Някъде на първите страници имаше дискусия дали само на Толбухин и на Балчик е бил. Бордния обясняваше, че почти на всички военни тогава летища е кацал. А тази снимка е от списание "Криле" някъде 96-та и 97-а година броевете, та вътре текста под снимка бе това.
Върнете се в началото
M-4

МнениеПуснато на: Нед 24 Яну 2010, 14:29    Заглавие:  

Preslav написа:
Някъде на първите страници имаше дискусия дали само на Толбухин и на Балчик е бил. Бордния обясняваше, че почти на всички военни тогава летища е кацал. А тази снимка е от списание "Криле" някъде 96-та и 97-а година броевете, та вътре текста под снимка бе това.

Юли 1996та е броя! Аз да попитам кога точно (като дата) отлитат машините за Русия- знам, че е през май 1991ва, но кога точно, знае ли някой???

King_Rat

Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Нед 24 Яну 2010, 15:00    Заглавие:  

Те не са ли върнати на борда на транспортен самолет?
ICQ Номер 
onufrii

Местожителство: вилает Боляристан

МнениеПуснато на: Нед 24 Яну 2010, 17:36    Заглавие:  

Аз ако не греша отлитат на самоход с междинно кацане някъде из Украйна.

Si vis pacem, para bellum - 26030

Прайм червени шишета на бели!
Върнете се в началото
Ginev

МнениеПуснато на: Нед 24 Яну 2010, 17:36    Заглавие:  

Нали, бяха годни за полети?! Щом няма и архивни кадри ...
Върнете се в началото
King_Rat

Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Нед 24 Яну 2010, 17:45    Заглавие:  

onufrii написа:
Аз ако не греша отлитат на самоход с междинно кацане някъде из Украйна.

Ако наистина това е така, то май обяснява тази фотка:

Click to see if image is larger

Още повече, че с още 5100л в баката може да стигне далечко.

ICQ Номер 
M-4

МнениеПуснато на: Нед 24 Яну 2010, 19:44    Заглавие:  

Отлетяли са и трите (на собствен ход) , къде и дали са кацали по маршрута (и къде е била крайната цел на пребазирането) не знам... Горната снимка е от май 1989-та година, вероятно от учение. А на мен ми е любопитна историята на заминаването им от България... (заминават през май 1991-ва, ама датата? Confused )
Kirilll

МнениеПуснато на: Пон 25 Яну 2010, 19:43    Заглавие:  

Здравейте и аз искам да попитам един въпрос.Като отлитат за последно от България самолетите от български летци ли са пилотирани или са дошли летци от Русия със Миг 23 и в обратния курс са се върнали със 25-ците?
Върнете се в началото
tu-134

Местожителство: Chicago i Sofia

МнениеПуснато на: Пон 25 Яну 2010, 21:01    Заглавие:  

23ките кацат в Доброславци. 25ците излитат от Добрич. Не вярвам да са били едни и същи пилоти. Най малкото че идват пет МиГ-23 а си отиват три МиГ-25. Според мен сигурно е идвал и някакъв руски транспортен самолет който е отнесъл товар а е докарал пилотите.
valko-bg

Местожителство: Svilengrad- BG

МнениеПуснато на: Пон 25 Яну 2010, 23:24    Заглавие:  

Далечната 1998- ма година, есента. Пътувах в трена с един човек. Четях в същото време книжката а "Криле"- " Стратосферния Слон". Човека полюбопитства малко за книжката, поразгреда я, предсатви се и започна непринуден разговор за "Слона". Това, което ми е казвал на мен, предствилия се като техник от Добрич и това което успях да запиша в самата книжка на Криле:
" В началото на пролетта (най- вероятно 1991 г) ги върнаха от морето ( Балчик). На полосата бяха и трите, както ние им викахме- слоновете от зоопарка, слоницата и слоновете (спарката и двата бойни). Казаха, че ще си тръгват и започнаха да ги стягат. Кацна някакъв съветски (вече руски) Ан- .... Слезнаха някаква група руснаци, пилоти и техници. Три- четири дни обикаляха около самолетите. Подготвяха ги за излитане. Беше средата на май. Едно приятно време такова, ... пролетно. Аз дежурен вечерта, а по самолетите последни приготовления. Тръгнах си на сутринта, след като приключи дежурството. На следващата смяна научих, че Слоновете са си "тръгнали" за Съюза. Първа отлетяла Слоницата, Спарката де! След нея 731, ... а последен 754. Колегите коментираха, че Братушките "събрали" след тях каквото е имало оборудване за тях в "Каргото" и ... айде- еееее!
Това съм го записвал на един книжката 1998 г при една случайна среща с човека. Имам му двете имена и ще го издиря. За съжаление по дадения (тогава) домашен телефон вече не отговаря.

П. С. Възможно е самолета/ групата докарала 23- ките да е докарала и екипажите и техниците за българсикет МиГ- 25 и след това да си е "прибрала" отново.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
ICQ Номер 
M-4

МнениеПуснато на: Вто 26 Яну 2010, 13:13    Заглавие:  

Интересен разказ- средата на май значи...
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 14 от 16 [230 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 12, 13, 14, 15, 16 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » krile.net - ПЪРВИЯТ БЪЛГАРСКИ ВОЕНЕН АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Българските военни самолети
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.5044s ][ Queries: 12 (0.0102s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker