Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн

Select Forum Language:

Hot topics:
The time now is Wed 20 Jan 2021, 04:51
All times are UTC + 2
 Forum index » КРИЛЕ - РЕТРО АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Ретросалон
Авиационна литература
Moderators: Penio
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
Page 3 of 22 [328 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, 4, 5, ..., 20, 21, 22 Next
Author Message
centara

PostPosted: Fri 16 Jun 2006, 18:34    Post subject:  

Г-н Петров, горната оферта важи ли за всички, защото аз имам дефектен том І от поредицата за Luftwaffe от Иван Бориславов. Стр. от 136 до 153 липсват.
Между другото днес имах възможност да разгледам книгата на Д.Недялков. Не е зле. Има непубликувани снимки, но от текста нямам впечатления. Камуфлажите обаче не ме изкефиха особено. Изглеждат някакси... твърде компютърни Rolling Eyes . Самолетите са без драскотинка и просто не ми разплват въображението както тези на Марий или на други художници.
И все пак си остават най-доброто на българска тематика. Cool
Back to top
View user's profile Send private message 
su27
[Moderator]

PostPosted: Mon 26 Jun 2006, 18:45    Post subject:  

Simeon wrote:
Докато вие се чудите книгата се продава онлайн за 21 долара
Click to see if image is larger

Аз обаче определено няма да пълня джобовете на онлайн търгашите и ще си я купя от българия чрез някой приятел на който ще му пратя парите.

Купих си я въпросната книжка заради няколкото снимки които не бях виждал/хубавата европейска цена от 25лв. определно за нашия потребител е кожудерска/. Профилите няма да коментирам,че Герман ще ме разкъса Very Happy
Обаче една снимка на някаква бяла спарка "109" с видимо "изрязан от вестник и лепнат андреевки кръст" който трябва да мине за български направо ме утрепа. Точно такива глупости съсипват цялостното впечатление, ама трябва да съм свикнал защото във всичките му книги има по някоя такава.... Някой ако го интересува нещо повече нека пита...
Back to top
Иван
[Moderator]

PostPosted: Mon 26 Jun 2006, 21:31    Post subject:  

Много уважавам Митко Недялков, но специално тази книга в полиграфическо отношение е издънка. Профилите - не коментирам. "Покръстената" снимка - ами като няма риба и ракът е риба. Wink Но "лицето" на книгата - корицата - как можаха на тази хубава рисунка да сложат тези псевдо църковно-славянски букви Shocked Все пак това е авиационна литература и по щеше да и отива някакъв технократски шрифт. Преди години използвах "Ижица" за заглавието на "Въздушните на Н.В. войски" (първата книжка), но в нея беше рескриптът на цар Борис ІІІ, който е с такъв шрифт.
Fuzzy_Logic

PostPosted: Thu 17 Aug 2006, 08:29    Post subject:  

Ето един сайт, в който има интересни книги на авиационна тематика:
http://www.svavia.ru/info/lib/
Back to top
teleman
[Moderator]

PostPosted: Thu 17 Aug 2006, 18:32    Post subject: teleman  

Уфажаеми centara,
Отнася се за всички, само че брой първи на въпросната книге вече е изчерпан. Ще проверя дали в пингвините,книжна борса София или Хеликон може да се намери поне една.
С почит:
teleman

fantom

PostPosted: Thu 14 Sep 2006, 17:53    Post subject:  

Здравейте Wink .
До сега не съм се интересувал много на тема историческа авиация, но от известно време взе да ме вълнува доста.
Приятел ме посъветва да си намеря книгата "Самолетите на България" том 1 от Иван Бориславов. Някой знае ли от къде мога да си я намеря или закупя?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail 
Simeon

PostPosted: Fri 15 Sep 2006, 04:20    Post subject:  

fantom wrote:
Здравейте Wink .
До сега не съм се интересувал много на тема историческа авиация, но от известно време взе да ме вълнува доста.
Приятел ме посъветва да си намеря книгата "Самолетите на България" том 1 от Иван Бориславов. Някой знае ли от къде мога да си я намеря или закупя?

И двата тома май вече са библиографска рядкост-аз имах навремето късмета да си ги купя Very Happy .Попитай г-н Бориславов дали няма някоя друга бройка запазени.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website 
centara

PostPosted: Thu 21 Sep 2006, 18:53    Post subject:  

Не знам дали е новина, но днес като минавах през една от руските книжарници бях приятно изненадан и излязох с три нови придобивки. Те са:
Първите две представляват доста подробни биографии (от по 50 стр.) на немски асове - съответно дневни и нощни. За щастие не са на Хартман, Новотни и пр, а на по-неизвестни летци. Съдържат хубави снимки от личните архиви на летците, както и снимки на различни документи от онова време. На вентилатор е изглеждат доста добре. Всяка е около 220 стр.
Третата книга според мен е голям удар - около 300 стр история на JG 301 и 302 от Вили Решке.
Цената на книгите е 29 лева на парче, което за последната си е жива далавера, тъй като е на Schiffer Publishing, а те се славят със солени цени.
Back to top
su27
[Moderator]

PostPosted: Thu 21 Sep 2006, 19:21    Post subject:  

Новина е, поне за мен, така че казвай окъде Very Happy За да доопоскаме ако е останало нещо..
Back to top
centara

PostPosted: Thu 21 Sep 2006, 19:48    Post subject:  

Аз лично ги набарах в книжарницата до СУ. Успех на всички, който решат да се сдобият с тях Very Happy
Back to top
Mitachi

PostPosted: Thu 21 Sep 2006, 23:14    Post subject:  

Честити придобивки Very Happy Е, има и мъничко завист, но тя е благородна. До Варна тези книги ще стигнат точно другия път Sad Споделяй все пак, ако прочетеш нещо по-интересно Wink
няма да се дам." Н. Вапцаров
Back to top
SR71

PostPosted: Tue 17 Oct 2006, 10:50    Post subject:  

Серията книги "Война во воздухе" http://www.wunderwaffe.narod.ru/Magazine/AirWar/
ICQ Number 
German

PostPosted: Wed 18 Oct 2006, 23:14    Post subject:  

SR71 wrote:
Серията книги "Война во воздухе" http://www.wunderwaffe.narod.ru/Magazine/AirWar/

Мот а мот съм ги изтеглил всите още преди година! Smile

а от пъстрото ѝ одеяние струи нежен аромат.

Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail 
SR71

PostPosted: Wed 18 Oct 2006, 23:25    Post subject:  

German wrote:
SR71 wrote:

Мот а мот съм ги изтеглил всите още преди година! Smile

Хубаво де, аз от къде да знам Wink. Разполагам и със следните заглавия в DjVU формат:

Алексеев М., Баташев М., Малиновский П. Справочные сведения по воздушным силам. — М.: Государственное военное издательство, 1935.

Аронин Г. С. Практическая аэродинамика (учебник для летного состава). — М.: Воениздат, 1962.

Бабаев Н., Гаевский О., Кудрявцев С., Микиртумов Э., Хухра Ю. Авиационный моделизм. Учебное пособие для первого и второго годов обучения. — М.: ДОСААФ, 1956.

Бакастов С. С., Маркеллов П. П. Авиационное материаловедение. — М.: Воениздат НКО СССР, 1941.

Бравин Е. Л., Лунц Е. Б., Гуревич М. В., Дубнер М. С. Стрелково-пушечное вооружение самолетов. — М.: Военное издательство НКО СССР, 1941.

Браславский Д. А., Логунов С. С. Приборы на самолете. — М.: Оборонгиз. Главная редакция авиационной литературы, 1947.

Булинский В. А. Динамика маневрирования самолета-истребителя в воздушном бою. — М.: Воениздат, 1957.

Висленев Б. В., Кузьменко Д. В. Теория авиации. — М.: Воениздат НКО СССР, 1939.

Галлай М. Л. Полет самолета с неполной и несимметричной тягой. — М.: Машиностроение, 1970.

Джорданов А. Полеты в облаках. — М.: Военное издательство НКО СССР, 1940.

Зимин Г. В. Тактика в боевых примерах: истребительная авиационная дивизия. — М.: Воениздат, 1982.

Казанджан П. К. и др. Теория реактивных двигателей. — М.: Воениздат, 1955.

Кудрявцев H. Штурманская служба в авиации. — М.: Военное издательство НКО СССР, 1940.

Ландышев Б. К. Расчет и конструирование планера. — М-Л.: Оборонгиз, 1939.

Окер, Крейн. Теория и практика слепого полета. — М.: Государственное военное издательство, 1933.

Павленко В. Ф. Корабельные самолеты. — М.: Воениздат, 1990.

Платонов К., Шварц Л. Очерки психологии для летчиков. — М.: Воениздат МВС СССР, 1948.

Полозов Н. П., Сорокин М. А. Воздухоплавание. — М.: Военное издательство НКО СССР, 1940.

Соловьев М. П., Арбузов А. И. Основы бомбометания. — М.: Военное издательство НКО СССР, 1940.

Титов Е. П., Носов Н. А. Воздушная радионавигация. М.: Военное издательство НКО СССР, 1940.

Тихменев С. А. Основания стрельбы по самолетам из стрелкового оружия. — М.: Воениздат НКО СССР, 1940.

Эфрос И. Е. Основы устройства прицелов для бомбометания. — М.: Воениздат МВС СССР, 1947.

Авиационные двигатели. Конструкция и расчет деталей / А. Е. Заикин, В. Г. Гаршин, А. Е. Воронцов, Я. С. Адрианов, С. И. Богомолов, Г. Д. Воликов, М. И. Данилов. Под редакцией А. Е. Заикина. ВВА КА им. Жуковского. — М.: Государственное издательство оборонной промышлености, 1941.

Авиационные средства поражения. — М.: Воениздат, 1995.

Боевая авиационная техника: Авиационное вооружение — М.: Воениздат, 1987.

Военные аэродромы: Изыскания и проектирование. — М.: Военное издательство НКО СССР, 1944.

Воздушный бой пары и звена истребителей. Составители Якушин М. Н. и Важин Ф. А. — М: Воениздат, 1958.

Вооружение самолета / Состав. А. Ф. Боровиков и Г. И. Седленек. Под общей редакцией П. А. Фомичева. — М.: Государственное издательство оборонной промышлености, 1941.

Летчику о практической аэродинамике / Составители-редакторы Седов Г. А. и Ребров М. Ф. — М.: Воениздат, 1961.

Кондратьев Н. Я. Астрономия в авиации. — М.: Воениздат МВС СССР, 1950.

ICQ Number 
centara

PostPosted: Wed 18 Oct 2006, 23:41    Post subject:  

Отдавна сме ги дръпнали горните заглавия, че и не само тях.
Благодарим все пак Very Happy
Back to top
Page 3 of 22 [328 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, 4, 5, ..., 20, 21, 22 Next
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
 Forum index » КРИЛЕ - РЕТРО АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Ретросалон
Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

[ Time: 0.0790s ][ Queries: 12 (0.0060s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker