Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Бунтовници предизвикаха голям пожар с дрон · Бабата на убитата Криси: В линейката не се качи лекар при детето ми да даде първа помощ. То дишаше, то говореше ВИДЕО · Възпитател открадна 100 000 лв. от ученик · Кой ще ме избави от тялото на тая смърт? /Римляни 7:23/ · Оперират по спешност Жан-Клод Юнкер · НАСА хранила хлебарки със скали от Луната ·

Select Forum Language:

Hot topics:
The time now is Sun 18 Aug 2019, 08:57
All times are UTC + 2
 Forum index » krile.net - ГРАЖДАНСКИ АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Авиокомпании и самолети
АН-2
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
Page 2 of 3 [31 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3 Next
Author Message
aviomaniac

PostPosted: Sun 18 Apr 2004, 15:33    Post subject:  

ako vidi6 kuminkov kaji mu mn pozdravi
Last edited by aviomaniac on Fri 23 Apr 2004, 14:04; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail 
mitkoto

PostPosted: Mon 19 Apr 2004, 18:26    Post subject: Ок  

ОК!
Back to top
View user's profile Send private message 
aviomaniac

PostPosted: Tue 20 Apr 2004, 12:07    Post subject:  

da te ka4i na antonovkata.golqma katafalka e.
Back to top
mitkoto

PostPosted: Thu 22 Apr 2004, 17:54    Post subject: Еха.  

Не е мноо зле! Very Happy Има и много по-скапани от нея...А тя има ли си и друг екипаж освен тея двама капитани и майора(ха само тва не ги питах като бяха тука) Shocked Very Happy
Last edited by mitkoto on Wed 28 Apr 2004, 16:48; edited 1 time in total
Back to top
борден

PostPosted: Thu 22 Apr 2004, 18:05    Post subject:  

Кой Денев?
Back to top
mitkoto

PostPosted: Fri 23 Apr 2004, 20:28    Post subject:  

Ами кап Денев ли беше или нещо такова!Втори пилот е май.
Като бяха в Сливен тук освен тях дойдоха сигурно още 12-13 човека от най-различни места.За какво се събраха толкова...много хора имаше около този АН!И така ... Very Happy

Last edited by mitkoto on Wed 28 Apr 2004, 16:49; edited 1 time in total
Back to top
mitkoto

PostPosted: Mon 26 Apr 2004, 17:13    Post subject:  

А днес ходих на летището.Много хубав са го направили 027 - боядисан е измит е и има някаква гарга-емблема.Много е готин.Такива работи направиха днес с него-едно пилотиране беше Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Някакви страхотни завои правиха-върхът!Страхотно!
Страхотен е самолета!!!И не е катафалка!!! Very Happy !!!

Last edited by mitkoto on Wed 28 Apr 2004, 16:52; edited 1 time in total
Back to top
King_Rat

PostPosted: Tue 27 Apr 2004, 16:34    Post subject:  

mitkoto wrote:
Такива работи направиха днес с него-едно пилотиране беше Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Някакви страхотни завои правиха-върхът!Страхотно!

Те младежите ся се учат на него. И аз ги гледах в събота Wink

ICQ Number 
aviomaniac

PostPosted: Wed 28 Apr 2004, 12:13    Post subject:  

nqma nza4enie.
Back to top
mitkoto

PostPosted: Wed 28 Apr 2004, 16:47    Post subject:  

Много свирепо беше!Мдааа! Very Happy Ае ще се опитам да кача снимки някъде...дали ще е уместно и позволено за военен самолет.Да не стане някоя глупост
Back to top
борден

PostPosted: Wed 28 Apr 2004, 18:45    Post subject:  

Не се притеснявай. Wink
Back to top
mitkoto

PostPosted: Thu 29 Apr 2004, 13:12    Post subject:  

Ами добре! Very Happy Ще сложа на hit.bg
Back to top
airburner

PostPosted: Sun 08 Apr 2012, 22:14    Post subject:  

Във връзка с възстановяването на този самолет в Музея на авиацията В Пловдив търся информация за стара окраска.Знам , че е боядисан в жълто в музея , но не съм сигурен дали е бил такъв преди това. До колкото разбрах самолета е бил в Сливен където е хвърлял парашутисти, но дали е бил на аероклуба или на военните? Ще съм благодарен за всякаква информация за Ан-2 с номер 025.
Click to see if image is larger

И още малко тук
Back to top
Чукча

PostPosted: Mon 09 Apr 2012, 11:56    Post subject:  

Любимия ми кокошарник !
Този борд 025 е бил в състава на ВВС редом с 026 и все още служещия 027. Аероклубните машини на ОСО освен, че нямат кокарда са и с друга регистрация (ЛЗ-ХХХ) Аз така и не съм виждал ОСО-вски бордове да са били боядисани в други цветове освен в бяло с червена линия. Но това не е от значение тъй като, както ВВС-арски машини са хвърляли донаборници, така и ОСО-вски машини са хвърляли войници. През годините винаги имаше свирепа нужда от десантни бордове и за това МО въртеше и военните и аероклубните си машини за скоци на донаборници и войници. Машината в Бършен обслужваше както 1 Парашутен полк, така и ОСО клуба.
През 80-те и трите ВВС-арки борда бяха в бежова разцветка, а корема беше светла охра. Линията между двата цвята минаваше започвайки под ауспуха и стигаща до началото на опашния стабилизатор или за сегашен оринтир може да послужи по-тънката линия от снимката на Вичев. Стойките на колесниците (и 3-те) и тасовете на колелетата са светло сини. Кожуха на ДВГ-то беше черен отгоре и същото светлосиньо отдолу, като линията межди цветовете минаваше под ауспуха (успоредно на гореспоменатата вече линия). Полукрилете и стабилизаторите отдолу са светло сини. Витлата са сини с жълто по върховете. Бордните номера са с червени числа. Така боядисан до средата на 90-те си летеше и 027, дори и след смяната на кокардите, чак после го вапцаха в камуфлажно зелено, а последствие в светло синьо.
На другия събрат 026 (който сега е в Графа) има "камуфлажен" профил дело на моя приятел к-н Св.Христов. Обаче в неговия труд е представена малко по-разична окраска, изключваща светлата охра от корема. Другата разлика е, че кожуха на ДВГ-то при 026 е бил почти изцяло светло син, а само часта пред челното стъкло на кабината е в черно. Тук вече не съм сигурен дали това е още по-ранна окраска, но вярвам, че тя също би била правдоподобна при реставрацията на 025
Предполагам, че в музея са вапцали с жълно именно за да се доближава максимално до оригиналния му бежов цвят с който е бил познат.
Надявам се, че помогнах !
Back to top
airburner

PostPosted: Tue 10 Apr 2012, 21:07    Post subject:  

Благодаря за изчерпателния отговор. Колегата King_Rat ми изпрати тази снимка на борд 072 боядисването на който е точно като описаното от теб. Ще се постарая за 025 да получи точно това боядисване.
Click to see if image is larger

И още малко тук
Back to top
Page 2 of 3 [31 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3 Next
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
 Forum index » krile.net - ГРАЖДАНСКИ АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Авиокомпании и самолети
Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

[ Time: 0.0689s ][ Queries: 12 (0.0057s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker