Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Иранският танкер остава в плен (ВИДЕО) · Забранява се предлагането на прясно свинско месо · Русия: САЩ прехвърлят наемници в Сирия · САЩ: Невидими изтребители могат да поразят С-400 · Бриз 2019 Част 3 Борба с нелегален трафик и MEDEVAC (ЕКСКЛУЗИВНА МОРСКА ГАЛЕРИЯ) · Борисов няма да уволнява в НАП заради хакера, ЦРУ и Путин минали на пишещи машини ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Пет 19 Юли 2019, 16:22
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » krile.net - ГРАЖДАНСКИ АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Гражданска авиация - летища, снимки и коментари
Обслужване по летища и авиокомпании - мнения и коментари
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 1 от 20 [289 Мнения]   Иди на страница: 1, 2, 3, ..., 18, 19, 20 Следваща
Автор Съобщение
Stoyan
[Moderator]

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря 05 Май 2004, 20:47    Заглавие:  Обслужване по летища и авиокомпании - мнения и коментари  

Ще е добре да оцените наи-добрата авиокомпания според вас по десетобалната система!

Click to see if image is larger Click to see if image is larger
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
delyan

МнениеПуснато на: Сря 05 Май 2004, 22:07    Заглавие:  

(JesAir)..........10
Lufthansa.........9
JetBlue.............8
Lauda Air..........7
Austrian............6
Air Canada........5
British Airways...4
Delta.................3
America West.....2
(TWA)................1

(xxx)-вече несъществуващи
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
harrier

Местожителство: София/Nuernberg

МнениеПуснато на: Чет 06 Май 2004, 00:42    Заглавие:  

1) British airways
2) Lufthansa
3) Balkan
Имам особено много колебания между 2) и 3) кое трябва да е по-напред.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
ICQ Номер 
Stoyan
[Moderator]

МнениеПуснато на: Чет 06 Май 2004, 09:12    Заглавие:  

Абе хора, някой да е чувал за EMIRATES?
Аз не съм пътувал с тях но имам много, много впечатления.
Мисля, че ICAO ги бяха обявили за най-добра авиокомпания и вече 4 години държат първото място.
Айде ако имате коментари пишете!
И казвайте ко мислите за 6 май-за парада!

Върнете се в началото
SPEED_BIRD

МнениеПуснато на: Чет 06 Май 2004, 09:21    Заглавие:  

Някъде в Интернет попаднах на специален сайт посветен на мнения на пътници ползвали различни авиокомпании. Нещо като книга за гости... обаче не го записах... имаше и за България Еър и то доста добри отзиви... хубава храна, симпатични стюардеси, вестници от тази година... етс...

Аз викам да направим допитване коя авиокомпания има най-готините стюардеси... лошото е че покрай тоя тероризъм напоследък имат навика да наемат и бивши полицаи Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
Сашо

МнениеПуснато на: Чет 06 Май 2004, 12:52    Заглавие:  

За стюардесите - колкото и странно да звучи, един приятел дето доста време поработи като хамалин на летище София твърдеше, че от кацащите на нашето летище самолети, най-готините стюардеси са на ТАРОМ.
А за обслужване - имам много скромен опит в летеното на различни а/к, но от скорошни впечатления може да кажа, че България Ер е на много път напред пред Австрийците и Лауда. Не, че е върхът, ама си е напълно нормално - и като любезност, храна и пиене. К-во му трябва повече на човек за 2-3-часов полет?
Върнете се в началото
harrier

МнениеПуснато на: Чет 06 Май 2004, 17:07    Заглавие:  

Ако трябва да класираме стюардесите:
1) British airways
2) Lufthansa
И честно да ви кажа не съм летял много и нямам много впечатления, но определено хубави стюардеси се срещат рядко.
Върнете се в началото
ICQ Номер 
delyan

МнениеПуснато на: Чет 06 Май 2004, 17:10    Заглавие: Re: Обслужването в различните авиокомпании и какви впечатлен  

Stoyan написа:
Ще е добре да оцените наи-добрата авиокомпания според вас по десетобалната система!

Кое е най-доброто? 1 или 10?
Върнете се в началото
reaper

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб 08 Май 2004, 20:52    Заглавие:  

В Бритиш Еъруейз определено обслужването е доста добро. Само дето с теа рокли (а и на външен вид) болшинстово от стюардесите приличат на вуйна ми. Иначе пътувах с Олимпик миналата година и стюардесите имаха много отегчеееен и вкиснат вид.
ICQ Номер 
harrier

МнениеПуснато на: Съб 08 Май 2004, 20:59    Заглавие:  

Като стана въпрос за стюардеси...
http://www.airliners.net/open.file/529494/M/
http://www.planepictures.net/netshow.cgi?177695
...май Aerolineas Argentinas са една много добра авиокомпания Very Happy
P.S. Модератора моля да не трие мнението ми, а да гледа и той Wink
Върнете се в началото
ICQ Номер 
Stoyan
[Moderator]

МнениеПуснато на: Нед 09 Май 2004, 11:51    Заглавие:  

1. да отговоря на delyan 10 е най-добре, 1 най-зле.
2. Аз персонално имам много малко впечатления от авиокомпаниите, защото съм летял ваичко на всичко два пъти.
На отиване с Hemus Air с и на връщане с Bulgaria@air.bg, но отределено имам много да говоря по темата с обслужванвето.
Хемус са една от най-лошите авиокомпании по обслужване в България(пък може и в сввета)!
Мога да ви дам примери от опита на майка ми и нейни близки пътували с тези две авиокомпании.
Самоо едно малко примерче!
Пътува майка ми с един близък нейн DXB-BEY-SOF(познатия само до Бейрут) и пътуват с Ту134.
Това не е толкова лошо колкото следните няколко работи.
1 адски тесно
2 облегалката на познатия изобщо не се вдига и е пътувал целия път полу-легнал
3 заливат го с минерална вода целия и му казват в отговор на неговото развикване-Е, че тва е само вода, за пръв път ли пътувате а човека отива на конференция на ООН ос самолета направо.
Докато в Bulgaria@air.bg нещата са къде по-добри.
Стюардесите и стюардите са с опит, на около 35-40 год. и се обръщат с усмивка към всички.
Още едно примерче за Хемус. Пътуваме аз, майка ми и сестра ми SOF-BEY-DXB и един човек си иска вода-чужденец и наща стюардеса кат му викна-Чакайте! Сега идва обяда!
Ми мисля си аз ако този човек има да си пие хапче или каквото и да е,тая "вежлива" стюардеска дето сигурно е израстнала някъде по чукарите, като му викна на човека сигурно му се е отпило или се е задавил още повече.
Та таова е моя скромен experience с BG компаниите.
Майка ми ми е казвала, че Türk Hava Yollari са може би най-добрите след Emirates с които е летяла. После може и Olimpic.
Някой да е ходил към Дубай аз да попитам като за последно?

Върнете се в началото
Thunderchief

МнениеПуснато на: Пон 10 Май 2004, 08:23    Заглавие:  

Ако трябва да класирам фирмите

ВА-10(твърдо и неотменно!)
АF-8
FB -6
Austrian - 5
Moldova Air-3
Турските авиолинии са некаде между аустрийците и молдовците. Когато си поисках вино ме погледнаха като есесовец, партизанин на разпит, целия кабинен екипаж беше намусен, а от английския трудно вдяваха повече от три фрази, на борда нямаше други вестници освен турски(и поради облаците навън единственото ми занимание за едночасов полет беше да си чопля носа) - единственото, което ги нарежда на по-горна позиция е 737-800(удобен и просторен самолет)

Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger 
Han Solo
[Moderator]

МнениеПуснато на: Пон 10 Май 2004, 21:45    Заглавие:  

В MAlev ми се случи на гаджето да му дадат употребявана чаша /за еднократна употреба де/ и бяха мазни и миризливи педераси-унгарци Летяхме между Будапеща и Амстердам, а на летището в Будапеща докато чаках да се кача на полет за София станах свидетел на такъв грозен скандал , какъвто не бях виждал и в софийския градски транспорт определено мнението ми за тях е -10, а ВА те бяха доста любезни
скипаджията

МнениеПуснато на: Вто 11 Май 2004, 15:41    Заглавие:  

Струва ми се, че обслужването е много променливо и по-скоро бих дал оценки полет по полет, вместо авиокомпания по авиокомпания. Така правеше и едновремешното месечно списание на World Airline Guide. Да не говорим за мимолетните "биоритмични" и др. състояния, които ни правят повече или по-малко критични.

Един полет с ВА никога няма да забравя -- Прага-Хийтроу на 21 май 1983 г. Фантастично и съвършено обслужване, макар самолетът да беше дърт и нескопосно подмладяван Trident 3B, а полетът да беше само час и половина. От същия период си спомням няколко блестящи и един ужасен полет с BM. Най-надеждно за мен си остава обслужването в британските чартерни авиокомпании. И Court Line, и Air Europe, и Monarch, и Dan-Air (да!), и куп други винаги успяват(-ха) да създадат една много приятна и неофициална атмосфера. Салонните на Dan-Air се преобличаха -- с едни дрехи те посрещат в и изпращат от самолета, с други ти сервират храната (барем една престилка и келнерска шапчица на главата от онея дето пазят да не падне коса в чиниите е нещо!) и с (видимо, де) трети ти продават безмитните стоки. Казват, че стюардесите на Air Jamaica едно време правели и модно шоу по време на дългите полети от Европа до Карибите! Мммм! Мноу хубуу, бе, да им таковам ямайката (е, окей, "джамейката")!

Летял съм с Хемус, когато те обслужваха от време на време линията на Балкан до Лондон. Гадни салони с ръбести подлакътници, но обслужването не ми направи нито добро, нито лошо впечатление.

За най-постоянно лошо имам обслужването в американските авиокомпании. С American например съм летял сума еси пъти, в техен 767 срещнах жена си, ради Бога. Скверно обслужване на общо основание -- нахакани, джаснати и с отровен вид. Идва някъв и ти подвиква "пиле или говеждо?", след което ти го тика в пазвата и толкоз. Изобщо не мисли да звъниш за прислуга -- ставаш и тръгваш към бърлогата им да си просиш било аспиринче, било статистически формуляр за паспортните.

В обслужването на българските авиокомпании има един елемент, липсващ навсякъде другаде по света -- особената смес от надменност и комплексираност. Можеш да режеш създадената атмосфера с нож, но е трудно да й опишеш съставките обективно. След като са установили по свои критерии кой е българин и кой -- не, те почват да третират българите като идиоти или в по-добрия сручай като невръстни дечица: с ирония, надменност и неприязън. Така се изживяват като мноо-ого опитни и видели света хора, към които пътникът следва да изпитва уважение. Често стават много и дребнаво строги към сънародниците си -- хокат ги, правят им забележки, които не биха се осмелили да правят другиму.

Същевременно проявяват пресилено усърдие спрямо чужденците и им опрощават всичко, включително пиянски и дебелашки прояви. Ама чакай, и това не е баш така. Има чужденци и чужденци. Например в ценностната система на повечето български салонни един арабин, турчин, виетнамец иби чернокож е "мръсен", "гаден" и "нагъл" по дефиниция и трябва да бъде пренебрегван или поставян в неудобни положения при всеки представил се случай. Иска ли сок, нарочно му дават му вода и после го правят на Сърдитко Петко. Така сигурно се подчертава огромното превъзходство на българската цивилизация спрямо подобни нации.

Не би било зле да се втълпи на българските салонни, че сумата хора разбират български, и най-малкото те не бива да обсъждат пътниците пред самите тях.

Макар ангажиран, бих казал, че България Ер се справя доста добре. Усещането в салона е за едно спокойствие и липса на суета, което липсваше в Балкан.
Върнете се в началото
Attila

МнениеПуснато на: Вто 11 Май 2004, 15:42    Заглавие:  

Честно казано не съм летял отдавна, но от следните два сайта си правя изводи за нивото на обслужване в различните авиокомпании:

http://www.airlinemeals.net/
http://www.travelquality.com/
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 1 от 20 [289 Мнения]   Иди на страница: 1, 2, 3, ..., 18, 19, 20 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » krile.net - ГРАЖДАНСКИ АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Гражданска авиация - летища, снимки и коментари
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0933s ][ Queries: 12 (0.0088s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker