Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Започнаха морските изпитания на първата южнокорейска подводница клас KSS-III · Бивш анализатор на ЦРУ разкрива подробности за ядрената подводница "Казан" · Казахстан ще сглобява военните хеликоптери H-145M · Индия ще закупи от САЩ системата за ПВО NASAMS-II · Фолксваген се отказва от България, отива в Измир · Путин: Ако САЩ използват сила срещу Иран, това ще се доведе до катастрофа ·

Select Forum Language:

Hot topics:
The time now is Fri 21 Jun 2019, 00:12
All times are UTC + 2
 Forum index » krile.net - ГРАЖДАНСКИ АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Гражданска авиация - летища, снимки и коментари
Обслужване по летища и авиокомпании - мнения и коментари
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
Page 2 of 20 [289 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, 4, ..., 18, 19, 20 Next
Author Message
TIG

PostPosted: Wed 02 Jun 2004, 13:41    Post subject:  

дайте и аз малко да драсна тук.

лично аз съм летял с балкан и тогава бяха страхотни пилоти, ужасни лелки стюардеси.

бащата лети през три месеца до белгия и ми каза това:

за CSA - много добро мнение, много приятен полет, незабележими стюардеси (а целта е точно това)
за Austrian Airlines - ужасно пестеливи били - дали му някаква филийка и направо му станало смешно, но от самият полет нямаше оплаквания
за Bulgaria air - тъй като летя пряко за брюксел с тях последния път. каза че всичко е било супер само стюардесите малко страшнички :) но това си е опита нали :)))

а един приятел летя до Дубай. обаче има такива впечатления за там, че за авиокомпаниите и дума не стана

ICQ Number 
Thunderchief

PostPosted: Wed 02 Jun 2004, 15:40    Post subject:  

Аз вече писах за мойте впечатления с Хемус.
- чистичък ВАе 146
- вкусно ядене
- усмихнати (нонстоп) и вежливи стюардеси

Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger 
harrier

PostPosted: Wed 02 Jun 2004, 15:49    Post subject:  

Като подновихме темата, да споделя и аз моите впечатления от LOT/Lufthansa/Star Alliance.
Заминах на 12 Май по маршрут София-Варшава-Берлин Тегел. Полетът на LOT от София закъсня с 2 часа. Самолетът бе B737-500. При пристигането във Варшава ми казаха че полетът за Берлин е заминал, но ще ме прехвърлят на друг през Мюнхен за Берлин. А какво му трябва на един спотър? Very Happy
Освен това ми дадоха ваучер за безплатна вечера в един от ресторантите на летището.
Полетът до София - много добре, само дето пестят много от храната и напитките, което разбира се не е болка за умиране. Стюардеските бяха старички, но поддържани, усмихваха се, добро впечатление оставиха у мен.
От Берлин за Мюнхен - ERJ145 на LOT. Хубаво самолетче. Седях на A-място, тоест до прозореца. Пътекта в ERJ145 се пада между A и от другата страна B- и C-местата. Трябва да призная че имах много повече място за краката и другите ми там чаркове, щото нали съм пораснъл височък, та това има значение. Самият полет бе чудесен, подхода към Мюнхен бе малко тежък поради бушуващата буря там. Все пак, добро кацане.
От Мюнхен за Тегел летях с A321-100 на Lufthansa, който също закъсня, поради лошото време в Санкт Петербург (от където идваше), също и в Мюнхен, а освен това и заради болен пътник, заради когото десетина минути около самолета гъмжеше от линейки, пожарни и полицейски коли. Полетът бе отново много добър, с много любезни стюардеси. Дори пристигнахме по-бързо поради попътни ветрове. За около 45 минути бяхме на Тегел. При пристигането се оказа че са ми забравили/оставили/? багажа в Мюхен, но веднага ми обясниха че не е изгубен, извиниха се, дадоха ми най-необходимите неща за пренощуването (най-много изкярих с пяната за бръснене, ама това е друга тема Wink ). На следващия ден сутринта ми докараха багажа.

На връщане всичко бе наред. Отново ERJ145 до Варшава, макар за този полет да бе обявен ATR42 на Euro LOT. Този път случих на хубава стюардеса. Прекрасно обслужване.
От Варшава до София - новия Embraer EMB170 (регистрация SP-LDD). Това самолетче не оправда моите очаквания, но дали заради самото себе си или заради пилотите ми е трудно да определя. Излитането - добре, първия завой след излитането - малко нестабилно, по време на полета - добре. На подхода - лошо. Подходът бе от север, а пилотите си игаеха със скоростта както никога. Не можаха да я съобразят много добре и често ни залепяха за седалките като при излитане, само дето в случая самолета бе в полет на 1000-1500м височина. Самото кацане - добре. Обслужването по време на самия полет също беше на ниво.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website 
ICQ Number 
slice

PostPosted: Wed 02 Jun 2004, 16:25    Post subject:  

harrier wrote:
...хубава стюардеса. Прекрасно обслужване...

Shocked Shocked Shocked

голямо шоу е било това ти пътуване бе Емчо Smile

ICQ Number 
harrier

PostPosted: Wed 02 Jun 2004, 16:57    Post subject:  

Абе моля ти се. Най-голямото шоу беше на път за Мюнхен когато пилотът на няколко пъти каза че летим за Париж Laughing
Back to top
ICQ Number 
Thunderchief

PostPosted: Thu 03 Jun 2004, 08:05    Post subject:  

harrier wrote:
Абе моля ти се. Най-голямото шоу беше на път за Мюнхен когато пилотът на няколко пъти каза че летим за Париж Laughing

Това ме подсеща за ония дето отвличал самолет на Аерофлот летящ по линията Москва - Тбилиси. Пилота обявил че летят за Пешавар. След малко от кокпита излиза грузинец бърше си кървавия нож от панталоните и си мърмори: "Пешевар, Пешевар, какъв Пешавар бе, розите ше ми увехнат Very Happy "

Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger 
Stoyan
[Moderator]

PostPosted: Thu 03 Jun 2004, 13:24    Post subject:  

To mai i Balkan sega e Bulgaria@air.bg t.e nesa6testvuva ili barkam!
Btw kagete molq tezi aviokompanii ot kade sa?
I mean Go EasyJet i t.n. Very Happy

Click to see if image is larger Click to see if image is larger
Back to top
harrier

PostPosted: Thu 03 Jun 2004, 13:28    Post subject:  

EasyJet са пионерите на нискотарифните полети в Европа. Go май и те са "евтина" авиокомпания.
Back to top
ICQ Number 
Stoyan
[Moderator]

PostPosted: Thu 03 Jun 2004, 13:36    Post subject:  

Ставаше дума коя от коя страна е!

Click to see if image is larger Click to see if image is larger
Back to top
harrier

PostPosted: Thu 03 Jun 2004, 13:43    Post subject:  

Великобритания. Има клонове в Швейцария и Германия (в смисъл че има регистрирани самолети там и че изпълнява полети от техни летища).
Back to top
ICQ Number 
Attila

PostPosted: Thu 03 Jun 2004, 13:44    Post subject:  

Buzz бе създадена като нискотарифна авиокомпания от холандската KLM
Go - със същата цел от British Airways
EasyJet -британска
Back to top
View user's profile Send private message 
Guest
Guest

PostPosted: Mon 07 Jun 2004, 17:43    Post subject:  

Attila wrote:
Buzz бе създадена като нискотарифна авиокомпания от холандската KLM
Go - със същата цел от British Airways
EasyJet -британска

Buzz beshe suzdadena ot KLM na bazata na Air UK - short and medium-haul angliiska kompania orientirana predimno kum business traffic. RyanAir sled tova kupi Buzz... Letiaha s BA 146e i Boeing 737

Go beshe low-cost podelenie na British Airways, koeto beshe pusnato na borsata v London, EasyJet ia kupi i sega BA si hapiat dupeto ot iad Laughing

EasyJet - pionerite na "low-cost" air travel v Europe
Back to top
Guest
Guest

PostPosted: Thu 10 Jun 2004, 18:30    Post subject:  

Някой да е летял скоро със SWISS ?

По-добре не опитвайте - пълна трагедия... най-фрапиращото е че цените на билетите са като за цифроманиаци - отиване-връщане Манчестър-Базел 240 евро... да речем поносимо, но като обявиха, че всеки трябва да си купува хапването и пийването в самолета (по желание) направо се измях на висок глас, та чак стюардесите на другия край на самолетчето (претъпкано Ембраерче 145) ме изгледаха накриво.... най-лошата от съществуващите компании в момента според мен.

Инак първото място се поделя от BA и AF, следва ги Lufthansa.
Back to top
Raider

PostPosted: Tue 15 Jun 2004, 01:49    Post subject:  

Imam presen spomen otpredi 10 dni ot 2 poleta na Air France i sum mnogo dovolen.A340-300(F-GLZM) i A320(F-GLGM).Yadene na korem.Piene na samoobslujvane do zabrava.Samo na monitirite pred vsiaka sedalka ot 19 kanala ima6e sano edin interesen i tova be6e flight map-a.A toi ot svoia strana postoianno se mene6e ot amerikanski merni edinici v evropeiski i mi razbarka malko predstavata.
Bih povtoril s tiah. Cool
Click to see if image is largerClick to see if image is larger
Back to top
Mitko

PostPosted: Thu 17 Jun 2004, 09:58    Post subject:  

Аз пък имам пресни впечатления от Lufthansa.
По дестинацията София-Мюнхен-Бирмингам, и същото на връщане, но през Франкфурт.
Да-а-а-а, и преди съм летял със същата АК, но нещата бяха много "по-".
Преди имаше нормален обяд, а сега е само закуска. Пиенето също не е "като на шведска маса".
От всичко най-добро впечатление ми направи капитанКАТА на Еърбъса от Франкфурт до София. Перфектна - излитане, кацане, а пък и изглеждаше безупречно! Laughing
Back to top
Page 2 of 20 [289 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, 4, ..., 18, 19, 20 Next
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
 Forum index » krile.net - ГРАЖДАНСКИ АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Гражданска авиация - летища, снимки и коментари
Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

[ Time: 0.0800s ][ Queries: 12 (0.0069s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker