Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн

Select Forum Language:

Hot topics: hot Т-75 Руският ЛТС(31)
В момента е: Пон 02 Авг 2021, 10:13
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » Авиофотография » Събития от 2011-2021 г.
БИАФ 2011 Крумово (2-4 септември) 100 години бг ВВС
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 2 от 34 [509 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, ..., 32, 33, 34 Следваща

Как оценявате изминалото авиошоу?
6 - отлично
25%
 25%  [ 30 ]
5 - много добре
38%
 38%  [ 45 ]
4 - добре, можеше и повече
25%
 25%  [ 30 ]
3 - средно, ходил съм и на по-хубави прояви
4%
 4%  [ 5 ]
2 - слабо, не си заслужаваше ходенето
1%
 1%  [ 2 ]
1 - изключително слабо
5%
 5%  [ 6 ]
Общо гласове : 118

Автор Съобщение
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Пет 10 Сеп 2010, 18:52    Заглавие:  

Тъй. Дали да пусна това, което знам за следващия БИАФ.
Наистина ще е следващата година и ще е в чест на 100 години български ВВС.
2012 г. ще се отбелязва първият боен полет, но май няма да има БИАФ.
Утре ще пусна и всичко, което знам.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Пет 10 Сеп 2010, 18:59    Заглавие:  

Всъщност наистина - защо 2011 г. ще се празнуват 100 години ВВС?
Има ли някъде документ в който да пише - 1911 г. че са основани?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Вто 14 Сеп 2010, 15:18    Заглавие:  

Първи в България. Какво да се направи - за пореден път. Laughing

ArrowАВИОШОУ БИАФ 2011 - на 3,4 и 5 септември
Върнете се в началото
Ginev

МнениеПуснато на: Вто 14 Сеп 2010, 15:26    Заглавие:  

Shocked "Стрижи" с МиГ-29
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Вто 14 Сеп 2010, 15:30    Заглавие:  

Е, нали с това летят. Very Happy
Очаква се след Макс 2011, на който ще летят, както и ПАК-ФА, да дойдат в България.
90% било сигурно.
Е, ПАК ФА няма да дойде. Laughing
Върнете се в началото
King_Rat

Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Вто 14 Сеп 2010, 16:30    Заглавие:  

Ще цитирам Хайтов - "Едно е да искаш,друго е да можеш,а е трето и четвърто да го направиш".
ICQ Номер 
me4o_puhh

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет 17 Сеп 2010, 16:16    Заглавие:  

Един всеизвестен "пич", дето се пада някъкъв във оранизацията беше споменал по повод авиошоуто в Кечкемет - " Добре че ние не организираме такова авиошоу". Нататък излишно, дано поне нашите се предтсавят на ниво.
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Пет 17 Сеп 2010, 16:44    Заглавие:  

Тоя пич от фондацията да не е същия дето заяви, че ще направим много по-добро шоу от Кечкемет през 2011 г.? Laughing
Върнете се в началото
BDG

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Пет 17 Сеп 2010, 16:47    Заглавие:  

Прав е човека (без да знам кой е). Последните БИАФ-и преминават с по 10 самолета на статична и още толкова във въздуха. Представяш ли си да станат като в Кечкемет - 80 летящи и 80 на статична (примерно). Кой има опита и парите да организира това в България? И откъде 30 000 българи с билет по 20 евро? Трябва фестивалът да стане традиционен и с течение на времето да се подобрява и разширява (ако някой има такова намерение). А, Кечкемет няма да го стигнем, по простата причина, че мястото му е в Централна Европа. За нашият БИАФ е реалистично да има силно наше участие, 1-2 групи и 4-6 чужди самолета във въздуха.
Върнете се в началото
me4o_puhh

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет 17 Сеп 2010, 19:37    Заглавие:  

Не Преславе не е той, един друг "пич". BDG най-малко съм очаквал да чуя такива думи от тебе Shocked Confused Sad
Но всеки има право на мнение.
Поздрави

Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Пет 17 Сеп 2010, 20:45    Заглавие:  

За съжаление и аз съм съгласен с думите на БДГ.
Всяка година се пънем, а все по-зле става.
И за съжаление във фондацията, която организира фестивала, гледат само каква пара ще падне.
Всичко друго им е през...
Според мен трябва да има авиационно обединение за фестивал поне наполовина силен като Кечкемет.
Все още има достатъчно компетентни авиохора в България, хора със сърца, които ми се струва са обидени и странят от такива въпроси.
Но си мисля, че за 2011 г. няма как да стане обединение, нито силен фестивал.
Дано за второто ме опровергаят.
Върнете се в началото
BDG

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Пет 17 Сеп 2010, 22:13    Заглавие:  

me4o_puhh написа:
BDG най-малко съм очаквал да чуя такива думи от тебе Shocked Confused Sad

Laughing Струва ти се прекалено песимистично може би? Какво в държавата ни е на европейско ниво, че да имаме възможности да направим такова шоу наравно с европейците. Ти знаеш по-добре от повечето хора във форума, че на големите събития около 40-50% от времето е запълвано от местните ВВС. Т.е. при един БИАФ от 8 часа - 3,5-4 часа трябва да летят нашите ВВС. В сегашният им вид не виждам как ще стане. Отделно финансиране за чуждестранните участници...
Не мисли, че не ми се иска. Още сънувам БИАФ'97. А това, което съм изброил - ,,силно наше участие, 1-2 групи и 4-6 чужди самолета във въздуха" е повече от провежданите досега БИАФ-и.
Върнете се в началото
tu-134

Местожителство: Chicago i Sofia

МнениеПуснато на: Съб 18 Сеп 2010, 06:10    Заглавие:  

Инициативата е добра но нека видим какво ще стане аджаба. Това си го говорихме в Кечкемет...кой ще плати по 20 евро на човек? Защо там хората го плащат а тука не? А като се замислиш Унгария е "само" с около 2 милиона човека повече от нас. "Стрижи" доста рядко излизат от Русия. Даже не знам дали някога са правили шоу навън. По вероятно е "Витязите" да дойдат но силно се съмнявам и за двете. По принцип и двете групи не правят кой знае какво...но пък са доста интересни като тип самолет. На мен лично ще ми бъде 10 пъти по интересно да дойде сам Су-27 и да направи пълна програма отколкото да гледам шесторка как летят в строй 15 минути...
pgp000
Гост

МнениеПуснато на: Съб 18 Сеп 2010, 11:03    Заглавие:  

Цената на билета за Кечкемет беше 15 евро за ден, а не 20. При по-високия им доход все едно, че нищо не плащат - видяхте колко народ имаше тази година. Не знам дали на статична имаше 80 апарата, ма повечето бяха унгарски, все пак бяхме в базата им.

Да дойдат по един гръцки и турски Фантом и Ф-16 + А-7 и Мираж - вече са 6 чужди машинина земята. Три сръбски от частния клуб и един румънец + още трима американци от какво да е учение и 4 наши летателни апарата - ето ти местна забележителност. Както сме на кръстопът и сме "тур-дестинация" - ако се направи август що да не се съберат хора? Въпросът е да се организира така, че да не свъпада с друго събитие.

И като ще сме с претенции - предпочитам да гледам статичен турски Фантомас (може и разузнавателен), отколкото техния демо тим във въздуха...
Върнете се в началото
Papara

МнениеПуснато на: Сря 20 Окт 2010, 23:32    Заглавие:  

Тъй. Тая тема май админа е по-добре да я закрие.
В момента във фондацията е пълен хаос.
Ген. Парапунов си подаде оставката.
Ген. Михов отказа предложения му пост.
Ген. Манев пожела, но след като поиска документацията и пълен отчет за парите през годините, му бе отказано.
Ясно - ще цъфнат големи далавери.
И затова и ген. Манев се отказа от поста.
В момента усилено се търси летец, или бивш летец, който да оглави фондацията. Ако не бъде намерен - шоу няма да има.
И да бъде намерен - шоу може би пак няма да има.
Какво е положението дотук?
След първоначалните дати през септември идва неочаквано предложение от Thunderbirds.
Обаче за юни. От фондацията веднага се яхат на гърба на американците и след пхроведени разговори се решава шоуто 100 години български ВВС да се проведе през юни. Американците също са съгласни. Дотук добре.
Някои хора от фондацията, имена не цитирам, веднага се свързват с БСП, за да спонсорират шоуто. Все пак си е 100 години авиация, мамицата му. Evil or Very Mad
Хора от БСП са съгласни да дадат пари, но при едно условие - да проведат и пропаганда свързана с изборите за президент другата година - демек концерт по време на авиошоуто. Фондацията е съгласна. В същото време пак тя, фондацията се точи да спечели пари хем от БСП, хем от билети. Съобщават това на американците. Американците обаче им казват да си гледат работата - те искат всичко да е благотворително - никакви билети, дори по левче. А за президентска кампания - дума да не става.
И така - работите се разсъхват тотално, от фондацията се чудят дали да се върнат на първия вариант - септември, или да яхнат американците, но да не спечелят никакви пари.
Както се вижда, от фондацията не им дреме ни за авиацията, ни за 100-те години, ни за феновете. Мъни да има!
Що ли фондацията много ми прилича на положението и в НВИМ, може би заради еднаквите хора с еднакви инициали само че с различни длъжности - от охранители в НВИМ до ковчежници тук?
За вас докладва агент Гоце. Laughing
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 2 от 34 [509 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, ..., 32, 33, 34 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » Авиофотография » Събития от 2011-2021 г.
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.3158s ][ Queries: 17 (0.0185s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker